رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۰ | کد خبر : 47662
 • پزشکان با قرآن بیشتر اُنس بگیرند

  با شبکه خبری وعده صادق همراه شوید

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، حجهالاسلام مهدی ابراهیمی در نشست خبری جشنواره بیست و یکم قرآن و عترت دانشگاهیان علوم پزشکی اظهار داشت: جامعه پزشکی بیشتر از هر جامعه دیگر به مفاهیم قرآنی نیاز دارد زیرا با سلامت مردم سر و کار دارد و باید با نهادینه کردن نسخه‌های شفا بخش قرآنی برای سلامت مردم اقدام کنند.

  معاون فرهنگی، دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ادامه عنوان کرد: همچنین باید به شدت از برخی چیزها پرهیز کنیم مثلاً امروز یکی از آفت‌های برخی‌ها ورود به بحث‌های درمانی از قرآن است ولی قرآن بیش از درمان جسمی مردم، توصیه به بهره گیری از پزشکان کرده است، زیرا پزشک تجلی خداوند است و باید پرهیز از مواردی کرد که به قرآن آسیب می‌زند.

  حجهالاسلام ابراهیمی عنوان کرد: بنابران قرآن نیامده جای پزشکان را بگیرد بلکه آمده فرهنگ قرآنی را حاکم کند تا خدا را فراموش نکنیم، به خاطر همین خداوند به چیزهای مختلفی قسم یاد می‌کند، ولی در این راستا جای تحقیقات قرآنی در مباحث سبک زندگی بسیار خالی است.

  وی با تأکید بر اینکه باید همواره پیام‌های اخلاقی و معنوی قرآنی را سرلوحه امور خود قرار دهیم، خاطرنشان کرد: به نظرم جا دارد دانشگاه‌های علوم پزشکی با قرآن انس و الفت بیشتری پیدا کنند. یکی از نگرانی‌ها این است که فعالیت‌های قرآنی صرفا در حد مسائل ظاهری ثابت بماند و ما حرکتی در راستای تدبر و فهم قرآن نداشته باشیم. افرادی که در درون خودشان قرآن را باور نمی‌کنند و آن را وسیله تجارت خود قرار می‌دهند قطعاً این کتاب آسمانی برای آنها هدایت‌گر نخواهد بود و هدایتگری صرفاً برای نفس‌های پاکیزه است و باید از همه ابزارها برای تعمق و تدبر در قرآن کریم استفاده کنیم.

  برگزیدگان جشنواره‌ قرآنی وزارت بهداشت برای شرکت در مسابقات قرآن و عترت دانشگاه‌های کشور آماده می‌شوند

  در ادامه این نشست خبری دکتر محمد مهدی بحرالعلوم – رئیس مرکز قرآن و عترت (ع) وزارت بهداشت اظهار داشت: در مرحله دانشگاهی این جشنواره بیش از ۲۵ هزار نفر شرکت کردند و این مسابقات در دو بخش کشوری و دانشگاهی برگزار می‌شود که در ۳۸ رشته با یکدیگر به رقابت پرداختند. خوشبختانه استقبال خوبی به عمل آمد و شاهد رشد ۶۷ درصدی شرکت‌کنندگان نسبت به سال گذشته هستیم.

  وی در ادامه تصریح کرد: ۵۵۰ اثر در بخش‌های ادبی، هنری و فناوری، ۵۰۰ اثر در بخش پژوهش و ۲۱۲ اثر در بخش نغمات آیینی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است که در مجموع ۱۲۶۲ اثر می‌شود. همچنین این جشنواره ۱۴۱ برگزیده خواهد داشت که با اهدای جوایز از آنها تقدیر می‌شود.

  رئیس مرکز قرآن و عترت (ع) وزارت بهداشت از میزبانی جشنواره ملی دانشجویان در سال آینده توسط این وزارتخانه خبر داد و گفت: در حاشیه جشنواره امسال نشست دبیران کانون‌های قرآن و عترت دانشجویان همچنین نشست کارشناسان قرآنی دانشجویان را خواهیم داشت.

  وی اضافه کرد: در بخش آوایی بیست‌ویکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های وزارت بهداشت امسال ۳۲ نفر و در بخش فناوری، هنری و ادبی ۱۰ نفر و در بخش‌های دیگر ۵ نفر از اساتید مطرح قرآنی داوری کردند.

  بحرالعلوم همچنین تاکید کرد: در انتخاب داوران این جشنواره سعی شده است از پیشکسوتان و صاحب‌نظران حوزه قرآن و عترت استفاده شود که بخشی از داوران متعلق به جامعه پزشکی هستند.

  رئیس مرکز قرآن و عترت (ع) وزارت بهداشت در پایان خاطرنشان کرد: برگزیدگان این دوره از جشنواره‌ها برای شرکت در مسابقات قرآن و عترت دانشگاه‌های کشور آماده خواهند شد و با دانشجویان دانشگاه‌های دولتی، آزاد، پیام‌نور، غیرانتفاعی و غیره به رقابت خواهند پرداخت. همچنین امکان راهیابی برگزیدگان به مسابقات بین‌المللی قرآنی نیز وجود دارد.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق
  تسنیم

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار