• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۳۰ | کد خبر : 47742

 • رصد اخبار شبکه خبری وعده صادق:  آقای عباس یزدانی دبیراول نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل طی سخنانی درمجمع عمومی این سازمان گفت: یک مقام از کشوری که جنگنده هایش هر روز مردم غیرنظامی بی گناه یمن را بمباران می کند، ایران را به دخالت در امور داخلی کشورها متهم می کند.
  وی این ادعاها را مضحک و ریاکارانه خواند و افزود : کشوری که دهه های متمادی خاک خود را به منبعی برای صدور اندیشه افراطی تکفیری تبدیل کرده با استفاده از تریبون سازمان ملل، ایران را به تلاش برای بی ثبات کردن منطقه متهم می کند!
  یزدانی درخصوص اظهارات وزیرخارجه امارات درباره جزایرایرانی گفت: این مقام اماراتی بار دیگر با بیان سخنان بی اساس، تمامیت ارضی ایران راهدف قرار داده و نسبت به سه جزیره ایرانی ادعاهایی مطرح کرده است و افزود که ایران همواره این ادعاهای نادرست را رد کرده و بازهم تکرار می کند که این جزایر بخشی از خاک ایران بوده و برای همیشه بخشی از آن باقی خواهد ماند و تکرار اینگونه ادعاها نخواهد توانست آنها را از سرزمین ما جدا سازد.
  عضو نمایندگی کشورمان درادامه با اشاره به همصدایی وزیرخارجه امارات با نخست وزیر رژیم صهیونیستی این اتفاق را تصادفی ندانسته و اظهار داشت که امارات و رژیم صهیونیستی به همراه تعدادی از شرکایشان در منطقه خلیج فارس با یکدیگر وارد ائتلافی شده اند که نتیجه آن خیانت به مردم فلسطین خواهد بود.
  وی همچنین درپاسخ به ادعای وزیرخارجه بحرین مبنی بردخالت ایران در امور داخلی آن کشور گفت که این ادعای وزیر خارجه بحرین نیزدروغی آشکار است چرا که کمیسیون مستقل تحقیق که ازسوی دولت بحرین دراین خصوص تشکیل شده بود درگزارش خود تصریح کرده است که مدارک ارائه شده ازسوی دولت بحرین این ادعاها را تأیید نمی کند.
  یزدانی در واکنش به سخنان وزیر خارجه بحرین درباره حادثه منا اظهار داشت که در این حادثه تلخ ۴۶۴ نفر از حجاج ایرانی جان خود را از دست دادند و دولت عربستان تا کنون حاضر به ارائه گزارشی در باره دلایل بروز این فاجعه نشده است.
  عضو نمایندگی ایران در ادامه با اشاره به این که اینگونه حوادث تلخ درمراسم حج بارها اتفاق افتاده و ضروری است که در این خصوص اقدامات مؤثری صورت گیرد، افزود: درخواست مشروع ما انجام تحقیقات جامع، شفاف و مستقل از سوی کمیته ای متشکل از کشورهایی است که شهروندانشان دراین حادثه جان خود را از دست داده اند.
  وی درپایان ضمن مردود دانستن کاربرد نام جعلی خلیج عربی به جای خلیج فارس توسط برخی از کشورهای عرب منطقه افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره خواستار روابط دوستانه با همسایگان خود درمنطقه خلیج فارس بوده و آمادگی خود را برای انجام گفتگو برای برطرف کردن سوء تفاهم ها و برقراری مجدد دوستی میان ملت ها اعلام می نماید.
  شبک اروپام-۴-۵۴۱ **۱۰۶۴ ** انتشار دهنده: فرشاد محسن زاده

  با شبکه خبری وعده صادق همراه شوید
  ایرنا

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , , , , , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  تشکیل اجلاس بیداری اسلامی همزمان با آزادسازی موصل پیام پیروزی در سایه وحدت است جهانگیری: رفع موانع بانکی مهمترین پیش نیاز توسعه روابط اقتصادی ایران و مالزی است سیاست و مبنای کار دولت یازدهم، توسعه شبکه ریلی کشور است باهنر: صحبت های ابرقدرت هاعلیه هم در۴۰ سال گذشته تا به حد امروز تهدیدآمیز نبوده است سوابق کاری وزیر پیشنهادی رییس جمهور برای آموزش‌وپرورش درمان مفصل زانو با غضروف بینی "مشتری" به یک صورتک خندان تبدیل شد رئیس‌جمهور شوم، ایران نمی‌تواند آمریکائی‌ ها را بازداشت کند! موضع تند ولایتی علیه سعودی‌ها عکس/ لحظه شکار عقاب سلفی طارمی با دوستانش/مهدی ماهانی در امام زاده صالح/ موفقیت از نگاه مجید صالحی یورش صدها شهرک نشین صهیونیست به مسجد الاقصی به مناسبت اعیاد یهودی فیلم/ دکتر حسن عباسی هرجا هستیم آنجا مرکز عالم است تحقیر آقای خاص در خانه قدیمی‌اش/ چلسی به صدر جدول نزدیک شد تصویب کلیات طرح تقویت و حمایت از بسیج رسانه در کمیسیون فرهنگی مجلس بسته اخبار اقتصادی ایسنا در روز یکشنبه وزیر اطلاعات: با پرهیز از هرگونه اختلاف، در مسیر وحدت و انسجام گام برداریم خوداتکایی به معنای قطع رابطه با دیگران نیست/ اقتصاد مرز نمی‌شناسد ما خواستار به نتیجه رسیدن موضوع ریاست جمهوری لبنان هستیم هاشمی رفسنجانی: راهکارمبارزه بافساد تمکین به قانون است/برجام نیاز جامعه جهانی بود