رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۴۵ | کد خبر : 47748
 • سفارتمان را در تهران تعطیل نکردیم، اکنون موقعیت بهتری داریم

  سفارتمان را در تهران تعطیل نکردیم، اکنون موقعیت بهتری داریم

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، ‘استیون چیوبو’ وزیر تجارت، سرمایه گذاری و گردشگری استرالیا در راس یک هیات اقتصادی و تجاری به تهران سفر می کند تا مقدمات توسعه مناسبات تجاری و اقتصادی دو کشور را با گشایش دو باره دفتر کمیسیون تجارت خارجی استرالیا (آسترید) در تهران و دیدارهای دوجانبه با مقامات بلندپایه ایرانی فراهم کند.

  این سفر نخستین سفر یک وزیر بازرگانی استرالیا به ایران در ۱۵ سال گذشته است.

  چیوبو پیش از سفر به تهران در گفت وگو با آسوشیتدپرس استرالیا (ای.ای.پی) گفت: من به همراه هیاتی عازم تهران هستم تا بتوانم ضمن بررسی بازار ایران، درهای اقتصاد و تجارت ایران را بر روی بازرگانان و بخش خصوصی استرالیا باز کنم.

  وی تصریح کرد: واضح است که استرالیا قصد دارد به بازار ایران بازگردد. برای شرکت هایی که در زمینه فروش تجهیزات معدنی و صادرات فناوری معدنی تخصص دارند ایران یک فرصت عالی است، چون ۷ درصد از منابع معدنی جهان در آن کشور واقع شده است.

  به گفته این مقام استرالیایی، ایران در همین حال دارنده یکی از بزرگترین ذخایر نفت و گاز جهان است و به دنبال آن است تا صادرات خود را در این زمینه افزایش دهد. همچنین ایران با دارا بودن ۸۰ میلیون نفر جمعیت بازار بسیار خوبی در بخش های آموزش، مواد غذایی، بهداشت و سلامت و مدیریت آب برای شرکت های استرالیایی است.

  وی تصریح کرد: با باز شدن درهای ایران به روی جامعه جهانی ظرفیت زیادی در این کشور وجود دارد و استرالیا تنها کشوری نیست که به دنبال حضور در ایران است.

  وزیر تجارت استرالیا گفت: رقابت برای حضور در بازار ایران که زمانی منزوی بود، به ویژه از سوی کشورهایی همچون انگلیس و آمریکا جدی و تنگاتنگ است، اما با توجه به مناسبات تجاری تاریخی که کانبرا همواره به دنبال حفظ آن بوده و همچنین تعطیل نکردن سفارت استرالیا در تهران در زمان تنش های سیاسی می توان با اطمینان گفت که استرالیا از موقعیت بهتری برخوردار خواهد بود.

  انتهای پیام /

  منبع: میزان

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار