رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۰۰ | کد خبر : 47755
 • تعداد قربانیان کشتی واژگون شده مصری به ۲۰۴نفر افزایش یافت


  رصد
  اخبار شبکه خبری وعده صادق:


  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری رسمی مصر به نقل از علی عبدالستار رئیس مرکز و شهر مطوبس در کفر الشیخ (دلتای نیل و محل عزیمت کشتی) امروز با خارج کردن کشتی واژگون شده حامل این مهاجران اجساد ۳۳مهاجر دیگر در داخل کشتی پیدا شد که به این ترتیب آمار قربانیان این سانحه به ۲۰۴ تن افزایش یافت.
  وی افزود: تاکنون هویت ۶ تن از این قربانیان جدید مشخص و توسط خانواد هایشان تایید شده است. در بین قربانیان یک کودک چهارساله نیز به چشم می خورد.
  امار رسمی اعلام شده پیش از این حاکی از نجات دادن ۱۶۴ تن از سرنشینان این کشتی بود.
  شاهدان عینی از جمله ماهیگیران محلی قبلا گفته بودند که کشتی در محدوده ۱۲کیلومتری ساحل شهر رشید از آب بیرون کشیده شده است.
  به نظر می رسد این مسافران در محدوده ای در داخل کشتی که مخصوص حمل ماهی های صید شده است، بوده اند. قاچاقچیان مسافران غیرقانونی را در این اتاقک پنهان می کنند تا به مقصد مورد نظر برسانند.
  خبرگزاری رسمی مصر پیشتر اعلام کرده بود، این کشتی ۶۰۰ مسافر مصری و آفریقایی را حمل می کرد ؛ گزارش منابع دیگر این رقم را ۳۵۰ نفر اعلام کرده بود.
  سواحل مصریکی از مناطق اصلی قاچاق مسافر غیرقانونی به مقصد اروپا است.
  سرهنگ محمد سمیر سخنگوی ارتش مصر پیش از این از ۱۲عملیات دستگیری مهاجران غیرقانونی( با مجموع دو هزار مسافر) به مقصداروپا در سه ماه اخیر خبر داده بود.
  مصر تمامی اشکال قاچاق انسان ها را بر اساس قانون مبارزه با قاچاق سال ۲۰۱۰ (قانون شماره ۶۴) غیرقانونی دانسته است. در این قانون تصریح شده است که برای چنین جرائمی مجازات های بین ۳ تا ۱۵ سال زندان همراه با جریمه های نقدی اعمال می شود.
  مجلس مصر در حال کار روی به روز کردن قوانین موجود به منظور شمول «مجازات های بازدارنده» بر علیه قاچاق انسان است.
  شبک ۶۰۰۲ **۱۹۱۷* مترجم :کبری آقازری**انتشار دهنده : سید محمد باقر نوربخش

  با شبکه خبری وعده صادق همراه شوید
  ایرنا

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار