رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۵ | کد خبر : 47839
 • ترامپ یا کلینتون؟ برای ایران فرق ندارند

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، محتوای بخش ایران این مناظره سرتاسر تهدید و ادامه دشمنی با جمهوری اسلامی ایران و مردم کشورمان بود.

  در این مناظره، ترامپ و کلینتون هر دو با ادبیات و زبان خود ایران اسلامی را تهدید کردند و سیاست آینده دوران ریاست جمهوری خود را آشکارتر ساختند.

  ادامه روند دشمنی های آمریکا و شدت بخشیدن به آنها، اثبات می کند که نه تنها افق روشنی برای روابط دو کشور دیده نمی شود، بلکه پیش بینی می شود آمریکا اقدامات خود را علیه ایران افزایش دهد.

  چنین سیاستی که اکنون هم علیه ایران دیده می شود، در صورت روی کار آمدن هر یک از نامزدهای کنونی انتخابات ریاست جمهوری، نرم تر نمی شود و به تنش ها و چالش های دیگر و بیشتری هم کشیده خواهد شد.

  ترامپ یا کلینتون، تفاوتی میان آن دو با اوباما وجود دارد، تنها روش ها تغییر می کند و سیاست ها یکسان است.
   
  سیاست آمریکا درباره ایران، دشمنی است. این دشمنی از پیروزی انقلاب اسلامی بوده و ادامه خواهد داشت.

  اما نکته ای که در باره ایران و آمریکا وجود اشته و دارد، آن بخشی است که برخی در داخل خوشبین به آینده روابطی هستند که هیچ روزنه امیدی در آن دیده نمی شود.

  اگر به توافق هسته ای نگاهی بیندازیم، بسیار ساده می توان به این نتیجه رسید که نمی توان چشم امید به روابط تهران و واشنگتن داشت.

  سابقه آمریکا در میان افکار عمومی مردم کشورمان سیاه بود، اکنون شرایط با رفتارهای کاخ سفید به گونه ای پیش رفته که آنهایی هم که امید به برجام داشتند تا دشمنی های آمریکا پایان یابد، ناامید شده اند.

  هر دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سیاست تضعیف ایران را در دستور کار خود دارند.

  یکی تحریم ها را اسباب این کار قرار می دهد و دیگری تهدید نظامی ایران را کارساز می داند.

  یکی توافق هسته ای با ایران را امتیاز بزرگ به ایران می داند که باید امتیازها پس گرفته شود و دیگری آن را ابزاری برای تضعیف ایران تلقی می کند.

  کلینتون نتایج توافق هسته ای با ایران را مثبت ارزیابی می کند اما ترامپ آن را تنها به نفع ایران می داند و آمریکا را شکست خورده این توافق معرفی می کند و اعتقاد دارد اگر رئیس جمهور شود برجام را تغییر خواهد داد.

  ترامپ همانی است که گفته بود رئیس جمهور آمریکا شود برجام را پاره خواهد کرد. و در مقابل رهبر معظم انقلاب اسلامی هم به یاوه گویی های این نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا پاسخ داده و گفتند، آمریکایی ها برجام را پاره کنند ما آن را آتش خواهیم زد.

  در میان نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا بهتر را نمی توان یافت، آنها بد و بدتر هستند اما خوب و خوب تر ندارند. بدی در ذات سیستم سیاسی آمریکا نهادینه شده است.

  هر دو نامزد که سودای ریاست جمهوری دارند، یک نقطه اشتراک در آنها دیده می شود و آن دشمنی کینه توزانه با انقلاب و مردم ایران اسلامی است.

  ترامپ و کلینتون نامزدهای تفکر حاکم بر آمریکا هستند، آنها سیاست هایی که دریافت می کنند، اجرا خواهند کرد، دیدگاه های آنها شخصی نیست بلکه راهبرد رفتاری سیستم و نظام ایالات متحده است که با توجه به تغییر شرایط به روز می شود و نوع رفتارها هم با انتخاب رئیس جمهور حزب مورد نظر تعیین می گردد.

  بایدها و نبایدهایی که جمهوری خواهان و دموکرات ها برای جهان تعیین کردند از یک جنس است. حتی آنهایی که برای ایران مشخص کردند یکی است، سیاست آمریکا سرنگونی نظام جمهوری اسلامی ایران به دست جمهوری خواه یا دموکرات است یکی، از روش های نرم بهره می برد و دیگری روش سخت را برمی گزیند.

  آمریکا یک نباید اساسی در دستور کار خود دارد و آن جلوگیری از پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری مستقل که سیاست های کاخ سفید را به چالش کشیده و بسیاری از اهداف آن را ناکام گذاشته است.

  مناظره این دونامزد چگونگی برخورد و رفتار جمهوری اسلامی ایران با آمریکا در دوران ریاست جمهوری بعدی را روشن و مشخص می کند.

  مذاکرات برای رسیدن به توافق هسته ای بستری برای شناخت بیشتر آمریکا بود. اگر آنهایی که اصرار می کنند آمریکا قابل اعتماد است و می توان با او کنار آمد، به مرور سیاست های این کشور علیه ایران بپردازند و یا این که خواهان آگاهی از آینده رفتارهای کاخ سفید با ایران باشند، مناظره های ترامپ و کلینتون را با دقت گوش کنند آنگاه در خواهند یافت که آمریکا چه خواب هایی برای ایران دیده است.

  جمهوری اسلامی ایران در قبال چنین مواضعی باید دست به کار شده و سیاست های دفاعی و نظامی خود را تقویت کند.

  افزایش توان دفاعی و نظامی و ارتقاء قابلیت های تهاجمی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه ها عاملی بازدارنده در مقابل تهدیداتی است که از سوی آمریکا علیه کشورمان می شود که احتمال عملیاتی شدن دارد. تاکنون هم این ویژگی از اجرایی شدن تهدید نظامی آمریکا علیه ایران جلوگیری کرده است.

  البته در زمینه بهبود اوضاع اقتصادی کشور نیز همچون عملکرد نیروهای مسلح کشورمان، باید با مدیریت جهادی اقدام شود.

  فشار اقتصادی برای آمریکا یک ابزار مهم است تا بتواند از این طریق به خواسته های خود در ایران برسد. تقویت حوزه اقتصادی در پسا برجام باید با توجه ویژه به اقتصاد مقاومتی یک دغدغه مهم برای دولتمردان باشد.

  رهبر انقلاب اسلامی امروز در مراسم دانش آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاههای افسری ارتش با تأکید بر لزوم آمادگی های روزافزون «ایمانی و اعتقادی»، «علمی و فنی» و« سازمانی و انضباطی» نیروهای مسلح و انتقال تجربیات گرانبهای دفاع مقدس به نیروهای جوان، تاکید کردند: امروز ملت ایران به دلیل پافشاری بر اسلام، استقلال، ارزشهای والای خود و اعتقاد به حاکمیت دین خدا، با جبهه وسیعی از دشمنان مواجه است و نیروهای مسلح باید همواره آماده ایفای نقش خود، در صورت نیاز، باشند.

  انتهای پیام/

  منبع: میزان

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار