• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۲ | کد خبر : 47867
 • به گزارش وعده صادق اشتون کارتر رئیس پنتاگون بر آن است که روسیه و کره شمال خطر هسته ای برای ایالات متحده را تشکیل می دهند.

  وی در دیدار با نظامیان در داکوتای شمالی گفت که آمریکا و متحدینش روی آن کار می‌کنند که روسیه این فکر را نداشته باشد تا در اختلاف با ناتو سلاح هسته ای را بکار ببرد. وی اعلام کرد که ناتو در جستجوی چنین اختلافاتی نیست و سعی دارد از وقوع آن‌ها جلوگیری کند به گفته کارتر در موقع کنونی طیف متفاوت و متحرک خطر های هسته ای وجود دارد و در این رابطه آمریکا ملزم است طرح خود معطوف به مدرنیزه سازی سلاح هسته ای را گسترش دهد. سیاستشناس دمیتری ژوراولف رئیس انستیتو ی مطالعه مسایل منطقه ای مسکو بر آن است که هدف این‌گونه اعلامیه ها لاقل حفظ بودجه نظامی آمریکا در میزان کنونی است. وی در مصاحبه با رادیو اسپوتنیک گفت: «با این‌گونه اعلامیه ها در درجه اول هزینه‌های نظامی نجومی آمریکا تبرئه می شود. در آن کشور کامپین انتخاباتی جریان دارد و مردم مایل نیستند برای دفاع پول‌های گزافی مصرف کنند. برای اینکه مردم این هزینه‌ها را قبول کند باید آنهارا با یک چیز مخوفی ترساند. در ضمن این کار بارها انجام شده بود و چند نسل از آمریکایی ها در هذیان «حمله هسته ای روس ها» بسر بردند. اگر آمریکا در نتیجه افزایش هیاهوی جنگی بتواند به برتری اصولی دست یابد بدون شک از آن استفاده خواهد کرد». به عقیده این کارشناس، خود طرح های بازدارندگی روسیه توأم با خطر است. وی ادامه داد: «کارتر خودش می‌گوید که خطرناکترین چیز این نیست که کسی جنگ راه بیاندازد. خطر از همه بیشتر این است که گشترش سلاح هسته به کاربرد اتفاقی آن منجر شود. این امر مساله در سال‌های ۷۰ و ۸۰ بود هنگامی که ذخایر عظیم تسلیحات شد. به دشواری می‌توان به جنگ هسته ای بزرگی باور کرد و اگر آنرا راه بیاندازند جنگ بعدی میان سوسک ها خواهد بود». دمیتری ژوراولف بر آن است که آمریکا بر تولید سلاح غیر هسته ای بسیار دقیق تکیه می‌کند که بتواند زراد خانه هسته ای دشمن را از کار بیاندازد. وی چنین گفت: «راهکار دیگری نیز وجود دارد و آن استفاده از سلاح خیلی دقیق برای بلوکه کردن کاربرد سلاح هسته ای دشمن است تا نتواند سلاح هسته‌ای خود را بکار ببرد. این روال در بسیاری نظریه‌های نظامی آمریکایی بررسی شده بود. ولی ما در سوریه نشان دادیم که ما هم دارای سلاح پیشرفته هستیم. و آمریکایی ها از این لحاظ چیزی پیشرفته‌تر از ما را ندارند». به عقیده دمیتری ژوراولف در گفته‌های کارتر بازی معیینی مشاهده می شود، وی در پایان گفت: «سیاستمداران در جهان سفید و سیاه تخیلی زندگی می‌کنند که در آن دشمن وحشتناک و نیروهای خیر عمل می کنند. طبعا آن‌ها خودشان نیروی خیر می باشند. چه می‌شود گفت؟ سیاستمدار برای داشتن مقام خود باید با «عمل کاهش دادن مغز خود» موافقت کند. مقررات بازی از این قرار است».

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  تقسیم‌بندی استان‌ها برای خروج و ورود زائرین اربعین از مرزهای سه گانه/ تردد اتباع خارجی فقط از مرز شلمچه بازگشت قدیمی‌ترین ایرلاین جهان به آسمان ایران+جزییات ترامپ اعتراض کند سرش زیر آب می رود! رییس جمهور وزیران پیشنهادی ۳ وزارتخانه را به مجلس معرفی کرد خبر امیدوار کننده برای فوتبال ایران؛ نماینده عربستان حذف شد عکس/ نان حلال پس از ۲۰سال زندان نباید عده ای گفتمان یاس را ترویج کنند +توییت خودکفایی ایران در ساخت قطعات هواپیماهای نظامی/سیاست دولت خرید ماهواره از خارج است نه تولید در داخل دولت وزرایی را برگزیند تا در فرصت باقی‌مانده کارهای باقی‌مانده را پیش ببرند جایگزینان وزرای مستعفی به مجلس معرفی شدند امیدواریم هر چه زودتر شاهد نهایی شدن کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر باشیم مسابقه جهانی برای سرمایه‌گذاری درایران/درکشورتنهایک مسیر وجوددارد نجفی دقیقه ۹۰ خط خورد/ دانش آشتیانی جایگزین شد عکس/ جاده ای زیبا در ژاپن واکنش ستاره تیم ملی به حواشی تلخ در ورزشگاه غدیر اهواز+اینستاپست اندر فواید مذاکره سیاسی در سوریه فیلم/ سیلی سرباز پاکستانی به خبرنگار زن حین پخش زنده لبخند سیاستمداران به پشتوانه قدرت دفاعی است/ بخشی از توان نظامی‌مان برای غافلگیری دشمن مخفی می‌ماند رئیس جمهور وارد اراک شد ایران از مداخله نظامیان در انتخابات مبرا بوده است/ هیچ‌ جای دنیا ۱۲ هزار نفر برای ۳۰۰ کرسی رقابت نمی‌کنند