رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۴۵ | کد خبر : 47910
 • دشمنان اعتراف کردند که ۸ جنگ تحمیلی نابرابرترین جنگ تاریخ بوده است

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، سردار الله‌نور نوراللهی در یادواره ۲۰۰ شهید سرخه که با حضور مسؤولان در گلزار شهدای این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: از ۲۲۳ هزار شهید انقلاب اسلامی ایران که حدود ۲۱۰ هزار تن از این تعداد در صحنه‌های دفاع مقدس جان را به صاحب جانان تقدیم کردند، ۲۰۰ آلاله شهید متعلق به دیار سرخه است.

  وی با قدردانی از آزادگان صبور و جانبازان غیور و خانواده معزز شهدا افزود: جهاد و شهد شیرین شهادت از عوامل پیش‌برنده احکام اسلام در طول تاریخ حاکمیت اسلامی بوده و خواهد بود.

  مشاور عالی فرمانده دانشگاه امام حسین (ع) با بیان اینکه اقشار مختلف مردم از کسبه، بازاری، معلم، کارگر، دانشمند،‌ طلبه، دانشجو، دانش‌آموز از جمله زن و مرد رونق‌بخش صحنه‌های دوران دفاع مقدس بودند، گفت: یادواره شهدا محفلی است که با هر میتینگ پرهزینه، همایش و سمینار کذا و کذا متفاوت است و در چنین محفلی فقط بوی روزهای عزت‌آفرینی به مشام می‌رسد، بوی شب‌های عملیات می‌آید و بوی شهد روح‌انگیز شهادت می‌دهد.

  نوراللهی با بیان اینکه اتحاد و انسجام در برگزاری این یادواره روحیه‌بخش است، تصریح کرد: ۲۸ سال از پایان دفاع مقدس گذشته است؛ ولی هنوز این مردم بر این باورند که خرمشهرها در پیش و جهاد همچنان باقی است.

  نوراللهی تأکید کرد: تجربه ۳۸ ساله انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس یعنی ۲ هزار و ۸۷۷ روز جنگ نابرابر فرزندان امام راحل با اجرای ۱۶۲ عملیات و خلق حماسه بی‌بدیل و بی‌نظیر رزمندگان گنجینه‌ای پایان‌ناپذیر و مؤلفه قدرت جمهوری اسلامی ایران است.

  وی تصریح کرد:‌ وقتی دشمنان انقلاب اعتراف می‌کنند که جنگ تحمیلی عراق و حامیانش علیه ایران آن‌هم در شرایط تحریم و اوضاع بد اقتصادی حاکم بر ایران نابرابرترین جنگ تاریخ بوده است؛ اما حاصلش پیروزی در میدان نبرد رزمندگان این مرز و بوم بود، بی‌شک این اعتراف‌ها نتیجه خون شهدایی است که نهراسیدند و بهترین حماسه‌ها را در سینه تاریخ ثبت کردند.

  وی با بیان اینکه دفاع مقدس متعلق به همه ملت، اقوام و مذاهب است، گفت: روزی که دژخیمان به خرمشهر وارد شدند بر روی دیواری نوشتند آمده‌ایم که بمانیم؛ همین فرزندان امام خمینی بودند که آنان را از خرمشهر با خون خود، با شجاعت، ایثار و فداکاری بیرون کردند.

  مشاور عالی فرمانده دانشگاه امام حسین (ع) افزود:‌ پیروزی در جنگ ارزان به دست نیامد، وقتی می‌گوییم در خرمشهر ۱۹ هزار نفر اسیر گرفتیم، فراموش نشود که هفت هزار نفر در خرمشهر شهید و در زیر تانک‌های عراق له شدند تا آن‌هایی که آمدند بودند، بمانند دیگر حتی فکر لحظه‌ای تعرض به این آب‌وخاک را نداشته باشند.

  نوراللهی گفت: باید نعلین پدران و مادران شهدا را بوسید؛ چراکه این والدین شهیدان بودند که تحمل کردند و دنیا را به هم ریختند و اگر صبر و مقاومت شما نبود امروز این استقلال و اقتدار را نداشتیم.

  وی افزود: شهدا مثل آیه‌های قرآن مقدس هستند؛ چراکه عزت برای این ملت آفریدند و مالک اشترهای زمانه ما در دفاع مقدس جانانه رزم کردند و انقلاب با خون این رزم‌آفرینان حفظ شده است.

  مشاور عالی فرمانده دانشگاه امام حسین (ع) ادامه داد: هیچ معاهده و کنوانسیونی این انقلاب را بیمه نکرده، بلکه استقلال این کشور مرهون جهاد و شهادت است و همه باید بدانیم هیچ قراردادی سایه جنگ را از سر ما دور نمی‌کند.

  نوراللهی تأکید کرد: باید مثل سال‌های دفاع مقدس آماده ایثار و همچون شهیدانی باشیم که نه سودای سود داشتند و نه غم بود و نبود.

  انتهای پیام/

  منبع: میزان

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار