رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۱۵ | کد خبر : 47927
 • کاخ سفید ابطال وتو اوباما در کنگره این کشور را شرم آور خواند


  رصد
  اخبار شبکه خبری وعده صادق:


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، روز چهارشنبه در پی رای دادن اکثریت کنگره آمریکا به ابطال وتو اوباما در مورد لایحه ای موسوم به ‘جاستا’ ویا ‘ماده قانونی عدالت علیه حامیان تروریسم’ را که عربستان سعودی را به پرداخت غرامت به قربانیان واقعه یازدهم سپتامبر ملزم می کند، جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید در گفت وگو با خبرنگاران این اقدام کنگره کشورش را شرم آور خواند وگفت: به جرات می توانم بگویم که این شرم آورترین کاری است که سنای آمریکا احتمالا از سال ۱۹۸۳ تا کنون مرتکب آن شده است.
  در سال ۱۹۸۳ رونالد ریگان رییس جمهوری پیشین آمریکا لایحه ای مبنی بر اعطای زمین به چند زوج آمریکایی که در کنگره کشورش به تصویب رسیده بود وتو کرد و سنای آمریکا در اقدامی مشابه با اقدام امروز با ۹۵ رای موافق وتو ریگان را ابطال کرد.
  قابل توجه است که در رای گیری امروز سنای آمریکا ۹۷ سناتور آمریکایی ازجمله همه سناتورهای دمکرات به ابطال وتو اوباما در مورد لایحه جاستا رای دادند .
  ارنست این اقدام سناتورهای آمریکایی را اقدامی شرم آور و موجب به خطر افتادن امنیت نیروهای مسلح آمریکایی و دیپلمات های این کشور خواند که نه تنها موضوع مصونیت کشورها را نادیده گرفته بلکه جان دیپلمات های آمریکایی و نیروهای این کشور در خارج را به خطر خواهد انداخت.
  اروپام-۴-۵۴۱ ** شبد ** ۱۰۹۵ ** انتشار دهنده : رضا رضائی مجد

  با شبکه خبری وعده صادق همراه شوید
  ایرنا

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار