رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۳ | کد خبر : 47960
 • کارت‌های ۵۰۰ هزارتومانی شهرداری درمجلس!

  به گزارش وعده صادق شهرداری تهران این روزها در صدر اخبار قرار دارد. برخی از نمایندگان مجلس دهم که حضورشان در این دوره از مجلس اسباب تغییراتی جدی در عملکرد بهارستان شده است، طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران را کلید زدند و خواستار شفاف‌سازی در موضوع واگذاری املاک شدند؛ اما حساسیت افکار عمومی و همچنین بخش زیادی از نمایندگان مجلس به موضوع شهرداری، هنوز فیصله نیافته بود که اتفاقی دیگر در راهروهای بهارستان، بار دیگر پای شهرداری را به صحن علنی مجلس کشاند؛ اقدامی که یادآور کارت‌های هدیه‌ای است که سعید مرتضوی، دادستان اسبق تهران به نمایندگان مجلس دوره قبل داد و البته هنوز هم در‌هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

  تسهیلات تربیت‌بدنی!

  آن‌طورکه خبرنگاران پارلمانی، از راهروهای بهارستان خبر دادند، کارت هدیه‌ای ۵۰۰ هزارتومانی به نمایندگان مجلس دهم پیشنهادشده است. این کارت هدیه، تحت عنوان «تسهیلات تربیت‌بدنی» به نمایندگان ارائه‌شده اما نکته آنجاست که نهادی که عرضه و تامین مالی آن را بر عهده داشته، شهرداری تهران است. این در حالی است که بسیاری از نمایندگان مجلس دهم، طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران را با جدیت تمام دنبال می‌کنند. از سوی دیگر، آن‌طور که از بهارستان خبر می‌رسد، هیچ‌یک از نمایندگانی که «کارت‌های هدیه» با رقم نیم میلیون تومانی به آنها پیشنهادشده، حاضر به پذیرش آن نشده‌اند.

  تذکر رحیمی

  علیرضا رحیمی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم، در آخرین لحظات نشست علنی روز چهارشنبه، در تذکری نسبت به توزیع کارت‌های تسهیلات ورزشی ۵۰۰ هزارتومانی از سوی شهرداری تهران در میان نمایندگان مجلس دهم انتقاد کرد. وی اظهارکرد: اتفاق ناگواری در مجلس از طرف شهرداری تهران افتاد که موجب تحیر و تعجب نمایندگان مجلس شد. ایلنا نوشت؛ نماینده مردم تهران در مجلس دهم گفت: در راهرو مجلس فهرستی به عنوان تسهیلات تربیت‌بدنی آورده‌اند که به نمایندگان داده شود. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعلام کرد: از طرف شهرداری تهران کارت ۵۰۰ هزارتومانی به نمایندگان پیشنهادشده که موضوع مربوط به یکی دو نماینده هم نبوده و بنابر پیگیری بنده، مطلقا همه نمایندگان از دریافت این کارت‌ها استنکاف کرده‌اند. این عضو فراکسیون امید در مجلس خاطرنشان کرد: با هوشیاری نمایندگان مجلس، این حرکت با نوعی شکست مواجه شده اما اخطار من با استناد به اصل ۸۵ قانون اساسی است که البته در ماده ۲۴ آیین‌نامه داخلی نیز بر حفظ شان مجلس تاکید شده است و جزو وظایف هیات‌رئیسه است و نظارت بر امور سازمان مجلس یکی از وظایف هیات‌رئیسه است.

  کنایه رحیمی به نامزدی قالیباف!

  رحیمی از علی مطهری که روز چهارشنبه، برای ساعاتی ریاست مجلس را برعهده داشت، درخواست کرد که این موضوع را بررسی کند و گفت: مجموعه‌ای خاص که مدعی هستند که شان آنها اداره کشور است و در انتخابات ریاست‌جمهوری نامزد شده یا می‌خواهند نامزد شوند، باید انقلابی‌گری را در عمل نشان دهند، نه اینکه با مجلس اینگونه برخورد کنند. علی مطهری در پاسخ به این تذکر نماینده تهران خاطرنشان کرد: به عنوان هیات‌رئیسه هیچ اطلاعی از این مساله نداشتیم و برای نخستین‌بار است که این موضوع را می‌شنویم و شهرداری تهران نیز حق دارد درباره این مساله توضیحات خود را ارائه کند. اما رضا شیران خراسانی، نماینده اصولگرای مردم مشهد با حضور در جایگاه هیات‌رئیسه، اعلام کرد: این موضوع به شهرداری تهران مربوط نیست و این کارت‌ها در پی درخواست اداره رفاه مجلس انجام‌شده و شهرداری تهران نیز این کارت‌ها را مانند کارت خرید کتاب در اختیار نمایندگان گذاشته ‌است. مطهری نیز در پاسخ به این اظهارات شیران خراسانی اعلام کرد: در جلسه روز یکشنبه در این باره توضیح خواهیم داد؛ اما گفته می‌شود که توزیع این کارت‌های هدیه، بنا به درخواست اداره رفاه مجلس بوده است. به‌هرحال این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

  کارت هدیه و تاثیر بر تحقیق و تفحص

  علی اصغر یوسف نژاد، نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس دهم نیز در واکنش به توزیع کارت‌های هدیه، گفت: با توجه به بررسی شخصی متوجه شدم بخش رفاه مجلس کارت‌های استفاده از اماکن ورزشی را توزیع می‌کند و این موضوع ربطی به شهرداری تهران ندارد. از سوی دیگر نماینده اصلاح‌طلب مردم نقده و اشنویه در مجلس دهم بابیان اینکه اطلاع دقیقی از توزیع کارت‌های ۵۰۰ هزارتومانی تسهیلات ورزشی ازسوی شهرداری تهران میان نمایندگان ندارد، خاطرنشان کرد: درصورتی‌که این مساله یا مسائلی ازاین‌دست صحت داشته باشد، حتما‌ درروند تحقیق و تفحص تاثیرگذار خواهد بود. حسین‌زاده تصریح کرد: قطعا همه موارد – چه مسائلی که تا به این لحظه در اختیار تیم تحقیق و تفحص قرارگرفته و چه مسائلی که ازاین‌پس به کمیسیون عمران به عنوان کمیسیون مسئول این پرونده یا به نمایندگان تحقیق‌وتفحص‌کننده ارجاع شود- در ادامه مسیر موردبررسی قرار می‌گیرد و در پرونده قرار خواهد گرفت.

  تحقیق و تفحص به کجا رسید؟!

  عبدالکریم حسین‌زاده با اشاره به برگزاری نشست هیات‌رئیسه مجلس برای تعیین‌تکلیف تحقیق و تفحص از شهرداری تهران از ارجاع این طرح به کمیسیون عمران خبر داد و گفت: طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در نشست روز چهارشنبه هیات‌رئیسه مجلس موردبررسی قرار گرفت و برای ادامه بررسی‌ها به کمیسیون عمران ارجاع شد. عضو کمیسیون عمران مجلس دهم با اشاره به جوانب مختلف این پرونده، یادآور شد: به نظر می‌رسد تمام موارد مطرح‌شده در این تحقیق و تفحص مربوط به کمیسیون عمران نیست و بسیاری از این موارد برای بررسی دقیق‌تر و غیرجانبدارانه‌تر باید به کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور نیز ارجاع شود. او خاطرنشان کرد: بر این اساس به برخی از اعضای هیات تحقیق و تفحص از شهرداری تهران پیشنهاد کردم طی مکاتبه با هیات‌رئیسه مجلس، خواستار تفکیک موارد و محورهای این تفحص شده و نسبت به ورود کمیسیون شوراها به این طرح پیشنهاد کنید. نماینده اصلاح‌طلب مردم نقده و اشنویه در مجلس دهم خاطرنشان کرد: کمیسیون عمران می‌تواند درباره نحوه اجرای مسائل فنی و عمرانی و همچنین ساخت‌وسازها و تغییر کاربری‌ها در شهرداری تهران ورود کند اما مسائلی همچون مدیریت شهری، مسائل مالی و انتصاب‌های شهرداری تهران مربوط به کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور است و به نظر می‌رسد دخیل کردن این کمیسیون در تفحص از شهرداری تهران به نفع کشور خواهد بود.

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار