رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۵ | کد خبر : 48031
 • مسئله "نفوذ" جدی‌تر از گذشته شده/ حتی یک مورد عملیات تروریستی موفق در کشور نداشته‌ایم

  به گزارش وعده صادق به نقل از حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات امروز در همایش دادستان های عمومی و انقلاب و نظامی کشور، روسای کل دادگستری ها و سازمان قضایی نیروهای مسلح در مشهد گفت: اسلام در پی حاکم شدن امنیت روانی در جامعه است امنیتی توام با نشاط که از ضرورت های یک جامعه سالم است.

  وی با تاکید بر اینکه رسالت حکومت و نظام اسلامی تامین امنیت برای جامعه است، افزود: این امنیت و نیز احساس آن در جامعه تمامی تهدیدها و آسیب ها را برطف و سلب امنیت زمینه بسیاری از ناهنجاری ها را فراهم می کند.

  وزیر اطلاعات تصریح کرد: هر حرکتی که این امنیت را سلب کند مثل ورود به حریم شخصی افراد و مانند آن خلاف شرع اسلام است و در واقع نمی شود با توهمات متعرض مردم شده و آرامش و امنیت روانی را از آنان سلب نمود.

  علوی با اشاره به تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری (حفظه الله) در این زمینه که احساس امنیت از خود امنیت مهمتر است، افزود : در این راستا همکاری دستگاه‌ها و بخش های مختلف امنیتی، نظامی و اطلاعاتی ضرورتی اجتناب ناپذیر است که طی سال های اخیر این همدلی، همزبانی و هم افزایی بین دستگاه های موثر بر امنیت قابل توجه است.

  وی ادامه داد: این همدلی به گونه ای است که رهبر معظم انقلاب (حفظه الله) هم نسبت به آن ابراز خشنودی و بر تداوم و توسعه ی آن تاکید کرده اند.

  وزیر اطلاعات با بیان اینکه این هم افزایی در عرصه نظارت موجب شناسایی آسیب ها و تهدیدها و برنامه ریزی اصولی و مدیریت منسجم آنها می شود، از جمله این تهدیدها را که از سوی رهبر انقلاب هم بارها گوشزد شده مسئله نفوذ عنوان کرد.

  علوی گفت: این مسئله امروز جدی تر و اساسی تر از گذشته شده چنانکه وقتی پنجره ای برای ورود هوای تازه باز می شود حشرات موذی هم به داخل می آیند اما راه حل جلوگیری از ورود حشرات بستن پنجره نیست بلکه باید مانعی برای ورود حشرات ایجاد کرد.

  وی ادامه داد: وزارت اطلاعات با همکاری دستگاه قضایی و سایر نیروهای موثر در این حوزه با هوشمندی و مطالعه و دقت نظر در عرصه مقابله با نفوذ باید طرحی دانش بنیان داشته باشد.

  وزیر اطلاعات ادامه داد: شناخت منابع نفوذ، روش ها، پوشش ها، مقاصد نفوذ باید شناسایی و راهای مقابله با آن باید با حساسیت و دقت زیاد بررسی و محاسبه شود چنانکه امروز عده ای در معرض این نفوذ هستند.

  علوی تصریح کرد: امروز بخشی از اطلاعات و نفوذ دشمن از طریق تخلیه تلفنی صورت می گیرد که باید نسبت به این امر حساسیت و توجه کافی داشته باشیم ضمن آنکه فضای مجازی هم از دیگر مسیرهای نفوذ دشمن است اما باید با برخورد ایجابی و مدیریت صحیح از این امکان به عنوان فرصتی برای کشور بهره گیریم.

  وی از دیگر آسیب ها در کار دستگاه های امنیتی، اطلاعاتی و قضایی را نحوه برخورد با عناوین مجرمانه دانست و گفت: استفاده ابزاری از اعمال مجرمانه برای برخورد با هدف‌های سیاسی و مانند آن آسیبی جدی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

  وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه مواردی بوده که فرد به جرم جاسوسی دستگیر شده اما در بررسی کارشناسان ما اینگونه نبوده است، افزود: باید برخوردها را واقعی کرده و با عناوین مجرمانه واقع بینانه و واقع گرایانه برخورد کنیم تا آسیب ها به حداقل برسد.

  علوی از دیگر تهدیدات را عملیات روانی علیه دستگاه قضا با این هدف که آنان را به صدور احکام دلخواه وادار نمایند، عنوان کرد و افزود: هیچ فرد حقیقی و حقوقی حتی دستگاه های حاکمیتی حق ندارند دستگاه قضا و قضات را تحت فشار قرار دهند.

  وی تصریح کرد: باید احکام صادره خداپسندانه و شرعی باشد و از دایره عدالت خارج نشود و رضایت خداوند ارجح بر هر رضایتی باشد. باید تدبیر در چارچوب شرع مقدس اسلام باشد و اقدام خلاف شرع جواب نمی دهد.

  به گفته وزیر اطلاعات، کار اطلاعاتی نیز در چارچوب احکام شرع و رعایت موازین اخلاقی نتیجه مطلوبی در بر دارد.

  علوی توسعه ی تهدیدات اعتقادی را از دیگر مباحث نفوذ دانست که در قالب ترویج مسیحیت تبشیری، فرقه های نو ظهور و مانند آن از سوی دشمن پیگیری می شود.

  وی با اشاره به حساسیت و توجه دستگاه های امنیتی، نظارتی، افزود: پیش از آن دستگاه های فرهنگی و علمی و حوزه های علمیه باید بدان ورود یابند.

  وزیر اطلاعات در ادامه تهدیدهای تروریستی را از دیگر محورهای مورد توجه دشمن خواند و افزود: با همه تلاش های صورت گرفته از سوی دشمنان این ملت و نظام با اشراف اطلاعاتی وزارت اطلاعات و همکاری دستگاه های قضایی این موضوع مهار شده و حتی یک مورد عملیات تروریستی موفق در کشور نداشته ایم و به طور کامل تدبیر شده است.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار