• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۰ | کد خبر : 48041

 • معصومه ابتکار روز پنجشنبه در مراسم پایانی پنجمین نشست فصلی سمنهای محیط زیست و منابع طبیعی کشور در نیشابور افزود: در شروع کار دولت دکتر روحانی تعداد ۴۱۲ سمن در ایران در حوزه محیط زیست فعالیت داشتند اما اکنون شمار آنها به ۸۹۲ سازمان مردم نهاد زیست محیطی افزایش پیدا کرده است.
  وی ادامه داد: تصویب آئین نامه هیات وزیران در زمینه توسعه فعالیت سمنها اقدام مهمی در راستای توسعه و تقویت فعالیت سازمانهای مردم نهاد در کشور است.
  رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: شبکه ملی سازمانهای مردم نهاد در ایران ایجاد شده و امروز در این مراسم اساسنامه شبکه های استانی سمنها فعال می شوند.
  وی در ادامه به بحران آب اشاره و بیان کرد: باید نسبت به تصفیه و استفاده مجدد از فاضلاب و نیز توجه به حفظ آبهای زیرزمینی بیش از گذشته همت شود زیرا آب نیاز امروز و فردای بشر است.
  ابتکار افزود: انتقال آب بین شهرها آخرین گزینه بعد از توسعه تصفیه فاضلاب است.
  وی بر ضرورت اخذ موافقتنامه و مجوزهای محیط زیست برای فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی تاکید و بیان کرد: بر اساس بخشی از ارزیابیهای زیست محیطی آغاز کار برخی صنایع در دولت گذشته نمایشی بوده است.
  وی افزود: امروز هم نمی توان نسبت به تعطیلی این واحدها اقدام کرد، از این رو تلاش بر آن است با وارد آوردن کمترین فشار بر مردم نسبت به حفظ محیط زیست اقدام شود.
  پنجمین نشست شبکه ملی سازمانهای مردم نهاد محیط زیست ایران از ۶ تا ۸ مهر ماه با هدف تبادل نظر و هماهنگی در زمینه فعالیت سمنها در نیشابور برگزار شد.
  بازدید از مدرسه خیرساز اسماعیل ثابت در مشهد و دیدار و گفت و گو با کارمندان محیط زیست نیشابور از دیگر برنامه های امروز سفر رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به خراسان رضوی بود.
  خبرنگار: آرزو جاودانی**منتشرکننده: حسین کریم زاده
  ۷۴۹۶/۱۸۵۸

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  انهدام باند زورگیری خشن از مشتریان بانک ها + عکس دکتر حسن هاشمی در کنار داروسازان جوان در الجزایر/ شهرام قائدی ونقشی غیر کمدی در کار جدیدش/ حسین ماهینی: شدیم چهل میلیون و یک نفر خراسان رضوی زمینه های بسیار برای توسعه مناسبات با کره جنوبی دارد تراکتورسازی فاتح دربی تبریز شد برای مردم مسائل اقتصادی و معیشتی در اولویت است/ روحانی باید تغییرات را در حوزه اقتصادی صورت می‌داد/ امید است رئیس جمهور مطالبه مردم را بشنود ​قیمت خانه در تهران افزایش یافت/ متوسط هر متر ۴٫۴ میلیون ستاد انتخابات اواخر آذرماه تشکیل می‌شود/ لایحه جامع انتخابات تدوین شده است واکنش حمید رسایی به سانسور گفتگوی فائزه هاشمی دومین اجلاسیه خبرگان رهبری از آذر به اسفند موکول شد دولت منتقدان راعلیه خودمنسجم می‌کند/نبایدکشور راپرهزینه اداره کرد عکس/ بزرگ ترین کشتی دنیا آتش، کارگاه مبل سازی را خاکستر کرد خداحافظی با امواج آنالوگ+عکس نگرانی کره شمالی از موشک های مافوق صوت آمریکا فیلم/ آنچه در زمانه ما هست و در مناظره انتخابات آمریکا نیست! شمارش معکوس برای اتمام بزرگترین پروژه نوسازی بافت فرسوده غرب کشور در بررسی وزرای پیشنهادی فتنه خط قرمز مجلس است/ توقع مردم تغییر در حوزه اقتصادی بود برجام، فضای مساعدی برای ترمیم زخم کهنه اقتصاد سلامت و آموزش پزشکی فراهم کرد وابستگان نظامی ایران با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب تجدید میثاق کردند فکر می کند از آسمان افتاده/ می خواهد قهرمان ملی باشد