دونالد ترامپ آرزوی رهبریت جهان را ندارد

0 0

کاندید ریاست جمهوری حزب جمهوری خواهان آمریکا، “دونالد ترامپ” در طی سخنرانی در میان جمعی از هواداران خود در ایالت “آیووا” گفت که او تنها می خواهد رئیس جمهور ایالات متحده باشد و رهبری کل کره زمین برای او جذابیتی ندارد.

به گزارش وعده صادق خبرگزاری “اسپوتنیک” به نقل از پرتال خبری “WOWT 6 News نوشت: کاندید ریاست جمهوری حزب جمهوری خواهان آمریکا، “دونالد ترامپ” در طی سخنرانی در میان جمعی از هواداران خود در ایالت “آیووا” گفت که او تنها می خواهد رئیس جمهور ایالات متحده باشد و رهبری کل کره زمین برای او جذابیتی ندارد.

به عقیده او ایالات متحده به سیاست گذاری های خارجی، اقتصادی، مهاجرتی و تجارتی جدید نیاز دارد. وی در این رابطه اعلام کرد: “من به عنوان رهبر جهان انتخاب نخواهم شد و تنها می خواهم در مقام ریاست جمهوری ایالات متحد باشم. من خواهم توانست از منافع شما دفاع کنم. ۸ نوامبر روز شگفت انگیزی خواهد بود. زمان آن رسیده است که جمهوری خواهان به کاخ سفید بازگردند.” خبرگزاری ریانووستی در این رابطه نوشت که ترامپ در عین حال، رقیب انتخاباتیش “هیلاری کلینتون” از حزب دموکرات را شخصی “جهان گرا” نامید که به منافع ایالات متحده اهمیتی نمی دهد. ترامپ در رابطه با شکست های هیلاری کلینتون در مقام وزیر خارجه امریکا به ناکامی ها در عراق، سوریه، لیبی و همچنین “توافق هسته ای” با ایران اشاره کرد.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.