• تاریخ انتشار: شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۵ | کد خبر : 48295

 • حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در سی و یکمین سفر استانی خود که با استقبال باشکوه مردم استان قزوین همراه بود تصمیماتی در حوزه های اقتصادی ،عمرانی، فرهنگی و اجتماعی این استان اتخاذ کرد .
  در سی و یکمین سفر کاروان تدبیر و امید به قزوین با موافقت رئیس جمهوری ۹۰۳ میلیارد تومان اعتبار ویژه برای اجرای ۵۰ پروژه در بخش های مختلف این استان اختصاص یافت و مقرر شد تمام این ۵۰ طرح در مدت زمان ۲ سال اجرا و به بهره برداری برسد.
  از مجموع این اعتبارات ۹۰ میلیارد تومان در قالب پنج پروژه برای طرح های شهری و روستایی، ۱۹۶ میلیارد تومان در قالب هشت طرح برای بخش کشاورزی، ۲۲۵ میلیارد تومان برای اجرای ۹ طرح مربوط به منابع آبی، ۴۳ میلیارد تومان در قالب ۱۴ طرح برای بخش علمی استان در نظر گرفته شده است .
  همچنین ۳۳ میلیارد تومان در قالب سه طرح برای حوزه بهداشت و درمان، ۳۰۹ میلیارد تومان به بخش حمل و نقل و زیرساخت و ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای بخش ورزش و جوانان استان قزوین اختصاص یافته است .
  اعتبار ویژه پیش بینی شده در سفر رئیس جمهوری به استان قزوین بیش از ۳٫۶ برابر مجموع اعتبارات جاری و عمرانی استان در سال ۹۵ است.
  در این سفر ۲ روزه همچنین ۸۱۱ طرح با اعتبار یک هزار و ۸۹۰ میلیارد تومان به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهوری در بخش های مختلف عمرانی، زیربنایی، صنعتی، کشاورزی، گردشگری، بهداشت و درمانی بهره برداری شد.
  در سی و یکمین سفر استانی دولت تدبیر و امید ۱۶ نفر از معاونان رییس جمهوری، وزیران و معاونان آنها دکتر روحانی را به قزوین همراهی می کردند.
  محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ، سید محمود علوی وزیر اطلاعات از جمله وزیران کاروان تدبیر و امید در سفر به قزوین بودند.
  محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه، مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری،حجت الاسلام سید محمد شهیدی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران ، سورنا ستاری معاون علمی وفناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان، محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهوری، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهوری، حجت الاسلام مجید انصاری معاون حقوقی رئیس جمهوری، محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهوری ، شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهوری در امور بانوان و علی یزدانی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران
  هم از دیگر اعضای سی و یکمین کاروان تدبیر و امید بودند که دکتر روحانی را همراهی و به نمایندگی از رئیس جمهوری به نقاط مختلف استان قزوین سفر کردند.
  دکتر حسن روحانی در اجتماع باشکوه مردم و در پاسخ به ابراز احساسات مردمی در سخنانی گفت : ما امروز باید همه همت خود را برای ساختن ایران آماده کنیم، اکنون همه شاخص ها بیان از روند اقتصادی رو به رشد دارد.
  روحانی با اشاره به تلاش و کوشش قشرهای مختلف در تشریح دستاوردها تصریح کرد: مردم عزیز، صادرات ما ، صنعت و خدمات ما نشان می دهد امسال همانگونه که در پیام نوروزی اعلام کردم با رهنمودها و حمایت های مقام معظم رهبری به دنبال رشد ۵ درصدی در اقتصاد هستیم و الان هم قول می دهم در ماه هفتم سال تا پایان سال رشد اقتصادی ما بالای ۵ درصد خواهد بود .
  روحانی با اشاره به اینکه کشور با وجود کاهش قیمت نفت به یک سوم در طول یکسال و نیم گذشته بدون دغدغه اداره شده است، گفت: چرا بزرگان کشور، نویسندگان، روزنامه ها و صدا و سیما واقعیت ایران را به مردم نمی گوئید.
  وی گفت: امروز سخن این است که چگونه در ایران سرمایه گذاری و چگونه با کار آفرینان ایرانی همکاری شود و چگونه نقش خود را برای ثبات منطقه بهتر ایفا کند.
  روحانی یادآور شد: امروز ملت ایران توانسته است چهره واقعی این سرزمین را به جهانیان نشان دهد.
  رئیس جمهوری اضافه کرد: گذشت زمانی که ایران را به تروریسم متهم می کردند؛ اکنون جهان به دنبال تعامل با ایران در فضای پسابرجام است.
  وی افزود: اگر بین مردم ۲ دستگی، اختلاف و شکاف حاکم بود و در گوشه و کنار شعار می دادند و کمر همت برای ایثار و فداکاری نمی بستند و ملت ایران در برابر متجاوزان عفلقی استقامت و صبر را پیشه نمی کرد؛ آیا می توانستیم به پیروزی بزرگ و پرافتخار در دفاع مقدس دست یابیم.
  روحانی با اشاره به اینکه امروز راه پیشرفت و تعالی ما در سایه وحدت، انسجام و برادری برای حفظ منافع ملی امکان پذیر است گفت: من در اینجا به مردم غیور و شهید پرور این خطه و مردم ایران عرض می کنم، پیام سفر به اجلاس غیرمتعهدها و سوغات سفر از سازمان ملل، آثار اتحاد مردم و ایستادگی و فداکاری شما و اجرایی شدن رهنمودهای رهبر معظم انقلاب بود.
  رئیس جمهوری در نشست سرمایه گذاری و توسعه استان نیز گفت: مهمترین هدف دولت تدبیر و امید ایجاد آرامش در کشور و گشایش در روابط خارجی بود که امروز به این مهم نائل آمده است.
  وی افزود: مهمترین هدف دولت یازدهم از برجام آن بود که ضمن شکستن تحریم های ظالمانه، زمینه را برای سرمایه گذاری، ارتباطات تجاری، صادرات کالا و خدمات و گردشگری آماده کند.
  همزمان با سی و یکمین سفر استانی دولت تدبیر و امید به قزوین، هفته گذشته ۵۹ نفر از معاونان رئیس جمهوری، وزیران و معاونان آنها به دهها شهر و روستا سفر کردند و با بازدید از طرح های اقتصادی ، عمرانی و سایر پروژه های در دست اقدام، تسریع امور را مورد توجه قرار دادند.
  در این راستا در هفته ای که گذشت معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به کرمان سفر کرد و معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سوادی آموزی به شهرکرد، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به اصفهان ، قائم مقام وزیر صنعت ، معدن و تجارت به بندرعباس و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به گچساران سفر داشت.
  شهرهای سمنان ، بندرعباس ،بجنورد ، کرمانشاه ، اهواز و آبادان نیز هفته گذشته مقصد معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال کشور، معاون سیاسی و امنیتی وزیر کشور،معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی ،معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزیر کشور بود.
  اما در هفته گذشته مردم مهمانواز استان البرز پذیرای مدیران ارشد ازجمله وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه ،معاون امور آب و آبفای وزارت نیرو ، معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده ، معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی و معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بودند.
  استان کردستان هم در هفته گذشته میزبان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونان او ازجمله معاون حقوقی ،امور مجلس و استان ها،معاون فرهنگی، معاون مطبوعاتی و معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ارشاد بود.
  در ادامه سفرهای استانی، مدیران ارشد در هفته گذشته بیشترین سفر خود را به استان خراسان رضوی داشتند ، سفرهایی که از دهها طرح بهره برداری و از پروژه های اقتصادی ، عمرانی ، فرهنگی مختلفی در مناطق مختلف این استان بازدید و یا کلنگ احداث آن به زمین زده شد.
  در سفر به استان خراسان رضوی، وزیر آموزش و پرورش ، وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ،معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ،معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ،وزیر اطلاعات و وزیرآموزش و پرورش با حضور در مناطق مختلف اهداف دولت تدبیر و امید را پیگیری کردند.
  استان مازندران هم هفته گذشته مقصد وزیر آموزش و پرورش، وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ،وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی و معاون پرستاری وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی بود.
  همچنین قائم مقام وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی هفته گذشته سفری به سنندج داشت و معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش به رشت، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه به زاهدان، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش به زنجان، معاون پارلمانی رئیس جمهوری به شهرری و معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت و مدیرعامل صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور هم به خرم آباد سفر کرد.
  شهرهای گرگان، اردبیل، ارومیه، یزد، ساوه، شهرکرد، بجنورد ، خرم آباد و اصفهان نیز به ترتیب مقصد معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش، معاون وزیر راه و شهرسازی، معاون امور حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش ،معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور ، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، قائم مقام وزیر و معاون سیاسی وزارت کشور ، وزیر اطلاعات و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بود.
  مردم استان ایلام نیز در هفته گذشته میزبان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وزیر کشور، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و معاون درمان وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی بودند.
  در راستای پیگیری امور کشور و شرکت در بهره برداری طرح ها و پروژهای مختلف و همچنین حضور در ایین های آغاز طرح ها اما در هفته گذشته معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان مجری ساختمانها و تاسیسات دولتی و عمومی به بجنورد، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز به سمنان، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تبریز، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شیراز و وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی نیز به آبادان سفر داشت.
  شهرهای اصفهان ، کرمان ، بجنورد و اهواز نیز در هفته گذشته مقصد معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل ایمیدرو ، قائم مقام وزیر کشور ، وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی بود.
  ۱۱۳۸ / * خبرنگار و گزارشگر: ناهید صفری * انتشار: علی حیدری

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  جهانگیری: باید بدون اغماض به تخلف صندوق ذخیره فرهنگیان رسیدگی شود/ عادل‌آذر: از ۲۳ میلیارد حقوق نجومی تنها ۱۰ میلیارد برگشته است هیچ خطری همانند فساد نظام جمهوری اسلامی ایران را تهدید نمی کند دکترین مقاومت ارزشمندترین سرمایه ماست/ ملت ایران جهت‌گیری ضد صهیونیستی و ضد آمریکایی خود را با موضوعات فرعی تغییر نخواهد داد تولید پر فروش‌ترین داروی جهان در ایران مراسم استقبال رسمی روحانی از باقر عزت بگوویچ عکس/ بارش اولین برف پاییزی در اردبیل مجازات حبس و برخورد قاطع در انتظار ناپدری «ستایش» تبریک ورزشکاران به تیم ملی جوانان بسیاری از نمایندگان اصلاح‌طلب انگار در مجلس حضور ندارند آلودگی هوا موجب پرفشاری خون است سراب جهانی شدن استقبال رسمی روحانی از رئیس شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین مخالفت وزارت نیرو با واگذاری مسئولیت توزیع آب شهری به شهرداری‌ها در بسیاری از موارد با کاهش شدید تخصیص و تأمین بودجه رو به رو هستیم/ دستور روحانی برای تأمین بودجه پدافند غیر عامل مصوبه،امضا نشده نقض شد/نرخ آژانس‌ها ۵۰درصد بالاتر از نرخ مصوب رئیس سازمان بورس : انتشار برون مرزی اوراق بدهی دولتی عکس/ سخنرانی سعید جلیلی در دانشگاه شهید رجایی زلزله ۴٫۹ ریشتری در خراسان رضوی هدیه ویژه موسسه چاتم هاوس به دکتر ظریف درد قفسه سینه وعلل آن