رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۰ | کد خبر : 48312
 • ایران آماده گسترش همکاری ها با آفریقای جنوبی در همه زمینه هاست


  به گزارش وعده صادق به نقل از روز شنبه ایرنا، حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه که برای برگزاری هفتمین نشست کمیته سیاسی ایران و آفریقای جنوبی به این کشور سفر کرده است با خانم میت کوانا- ماشابانه Maite Nkoana-Mashabane وزیر روابط و همکاری های بین المللی آفریقای جنوبی دیدار و گفت وگو کرد.
  معاون وزیر امور خارجه در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از نتایج نشست کمیته مشترک سیاسی، بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش همکاری ها با آفریقای جنوبی در همه زمینه ها تاکید کرد.
  ماشا بانه نیز با اشاره به سابقه روابط خوب دو کشور و ابراز رضایت از نتایج سفر سال گذشته جاکوب زوما رییس جمهوری آفریقای جنوبی به تهران به برنامه ریزی های صورت گرفته برای سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به آفریقای جنوبی، پرداخت و از آمادگی طرف مقابل برای برگزاری سیزدهمین دور کمیسیون مشترک دو کشور پیش از سفر حسن روحانی خبر داد.
  در این دیدار، معاون وزیر امور خارجه، توافق در خصوص برگزاری منظم شش ماهه نشست های کمیته مشترک سیاسی، ترسیم نقشه راه کوتاه مدت روابط و همکاری های اقتصادی و تاکید بر اولویت تسهیل همکاریهای بانکی، نفتی و حمل و نقل بین دو کشور را از جمله دستاوردهای هفتمین نشست کمیته مشترک سیاسی دو کشور بیان کرد.
  وی اظهار داشت: ما با جدیت و همکاری مشترک با همتای آفریقای جنوبی خود، در جهت تحقق اراده رهبران عالیه دو کشور، که خواهان گسترش روابط در همه زمینه ها هستند، تلاش خواهیم کرد.
  بررسی راههای تقویت روابط اقتصادی بین دو کشور و همچنین همکاری های مشترک در حوزه های امنیتی و مبارزه با تروریزم از دیگر مباحث مطرح شده در ملاقات جابری انصاری و ماشابانه بود.
  سیام **۲۰۲۱ ** ۱۴۴۶**دریافت کننده: داود مرادپور ** انتشار
  دهنده : حمیدی

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار