رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۸ | کد خبر : 48382
 • آمانو بار دیگر پایبندی ایران بر توافق را تایید کرد

  به گزارش وعده صادق مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در مصاحبه با روزنامه لوموند فرانسه گفت: ایران به توافق هسته ای که سال گذشته با قدرت های جهانی دست یافت مبنی بر محدود شدن ذخایر مواد هسته ای که می تواند برای تولید تسلیحات اتمی استفاده شود، پایبند بوده است.

  وی در ادامه ضمن تایید یافته های گزارش محرمانه آژانس که ماه گذشته مورد مشاهده رویترز قرار گرفته؛ تصریح کرد: تهران به مفاد توافق هسته ای که در ایران با مخالفت تندروها و در غرب با مخالفت شکاکان و بدبین ها روبرو شده، متعهد بوده است. توافق از ژانویه تاکنون بدون مشکل خاصی اجرا شده است.

  آمانو اظهار داشت: یک اتفاق کوچک در ماه فوریه وجود داشت، ذخایر آب سنگین ایران کمی از سقف ۱۳۰ تن فراتر رفت. ولی ما بلافاصله به ایران اعلام کردیم که اقدامات لازم را اتخاذ کند.

  میزان ذخایر آب سنگین ایران در ماه فوریه به ۱۳۰٫۹ تن رسیده بود. توافق هسته ای به ایران اجازه می دهد تا به محدودیت تعیین شده ۱۳۰ تن آب سنگین تولید شده در تاسیسات اراک دست یابد و مازاد آن را در بازار آزاد بفروشد. ولی در صورتی که خریداری نباشد، کمیسیون مشترک به تهران کمک می کند تا ۵۰ تن از مواد هسته ای را که برای تولید تسلیحات اتمی استفاده می شود، به عمان منتقل کند، جایی که تحت کنترل ایران باشد.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار