رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۰ | کد خبر : 48391
 • " سالک" در برخی مناطق کشور شیوع پیدا کرده است‌

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری تسنیم از اردبیل٬ محمدرضا شیرزادی ظهر امروز در هفدهمین گردهمایی سالانه کشوری کارشناسان بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و دام در سرعین اظهار داشت: با گزارشات آماری به دست آمده مشخص شده ‌که بیشترین افراد مبتلا به تب مالت در استان‌های کرمانشاه٬ همدان٬ لرستان و کردستان هستند.

  وی افزود: انجام اقدامات غیربهداشتی و لبنیات سنتی و مواد غیرپاستوریزه  سه دلیل اصلی پیشرفت تب مالت در کشور است و بایستی با رعایت موارد بهداشتی و کنترل این موارد از پیشرفت این بیماری تا حد امکان جلوگیری شود که برای این امر کنترل روش‌های علمی و مدرن لازم و ضروری است.

  رئیس اداره زئونوز مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت گفت: از دیگر عواملی که شیوع تب مالت را در کشور افزایش می‌دهد توسعه صنایع دامپروری بدون استفاده از روش‌های علمی و مدرن و گسترش عادت‌های غذایی نادرست است که بایستی برای بهبود وضعیت و پیشگیری از این بیماری بایستی با پیاده‌سازی راهکارهای اساسی انجام شود.

  شیرزادی بیان کرد: رعایت نکات بهداشتی٬ آگاهی از وضعیت سلامتی حیوانات با تقویت هماهنگی و آموزش‌های لازم توسط مسئولان مربوطه بایستی در دستور کار قرار گیرد چرا که کنترل این موضوع می‌تواند تا حد قابل چشم‌گیری شیوع این بیماری را کاهش دهد.

  وی اظهار کرد: در حال حاضر بیماری سالک نیز در برخی مناطق کشور شیوع پیدا کرده است که سبب انتقال بیماری به انسان می‌شود و راه اصلی ابتلای این بیماری از طریق پشه‌های خاکی٬ انگل‌ها و موش‌های خونخوار انجام می‌شود که بایستی با دستورالعمل‌های مناسب عملیات مربوطه انجام شود.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار