رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۱۵ | کد خبر : 48418
 • خیانت مدعیان حمایت از فلسطین به انتفاضه سوم؛ امارات متحده عربی

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، سالی که در آن انتفاضه سوم جریان داشت عرصه منطقه غرب آسیا محمل تحولات وسیع بود. یکی از مهمترین تحولات منطقه اقداماتی بود که کشورهای عربی حامی غرب در راستای منافع رژیم صهیونیستی انجام دادند. از سرگیری روابط ترکیه با رژیم صهیوینستی، دیدارهای علنی و غیر رسمی مسئولان سعودی با مقامات صهیونیست، بستن کامل گذرگاه رفح و ایجاد امنیت برای صهیونیست ها در خلیج عقبه توسط مصر اقداماتی بود که این کشورها انجام دادند. اما در این میان امارات متحده عربی دست به اقدامی زد که هیچ یک از کشورهای حامی جناح غربی صهیونیستی انجام نداده بودند.

   

  بهانه ای به نام سازمان انرژی های تجدید پذیر

  در اواسط سال ۲۰۱۵ سازمان انرژی های تجدید پذیر سازمان ملل که محل دائمی آن در امارات متحده عربی است، در همین کشور نشست دو سالانه خود را برگزار می کرد. در این نشست یک نماینده از رژیم صهیونیستی نیز شرکت کرد. اما نماینده صهیونیست با دیگران نمایندگان کشورهای حاضر تفاوت داشت. این نماینده یک مقام امنیتی بود که به نظر می رسید با نام مستعار و کاملا ناشناخته و در سکوت خبری در این نشست شرکت کرد. اما حضور یک مقام امنیتی در نشست این سازمان از دید رسانه ها مخفی نماند و رسانه های خبری منطقه به سرعت خبر حضور یک مقام صهیونیستی را در امارات متحده عربی مخابره کردند.

  توجیه نخست مقامات اماراتی و انکار صهیونیست ها

  امارات متحده عربی به سرعت به انتشار این خبر واکنش نشان داد و در توضیحی در مورد این حضور اعلام کرد، حضور یک نماینده از رژیم صهیونیستی در راستای سازمان انرژی های تجدید پذیر بوده است و به هیچ وجه امارات متحده عربی روابط دیپلماتیک و سیاسی رسمی با رژیم صهیونیستی ندارد.
  در مقابل رسانه های صهیونیستی و مقامات غیر رسمی این کشور اعلام کردند قرار است دفتری به این رژیم در کشور امارات متحده عربی واگذار شود.

  واکنش دوم مقامات اماراتی و اصرار صهیونیست ها

  مقامات اماراتی بعد از اظهارات صهیونیست ها -که توجیه نخست آنها را مبنی بر اینکه روابط رسمی سیاسی ندارند خنثی کرده بود- اعلام کردند این دفتر در راستای همان سازمان به صهیونیست ها داده شده است و به مسائل دیپلماتیک مربوط نیست. اما صهیونیست ها دوباره اعلام کردند واگذاری این دفتر به رژیم صهیونیستی را یک فرصت قلمداد می کنند و از این دفتر در راستای گسترش و بهبود روابط با امارات متحده عربی استفاده خواهند کرد.
  این بار مقامات اماراتی واکنشی در برابر این اظهار نظر صهیونیست ها انجام ندادند و دفتر مربوط به سازمان انرژی های تجدید پذیر به صهیونیست ها واگذار شد.

  خیانتی که از خاطر اماراتی ها رفت

  سکوت امارات در مقابل اظهارات مقامات رژیم صهیونیستی در زمانی صورت گرفت که اظهارات مقامات صهیونیست ها ، موجب دروغ تلقی شدن توجیهات مقامات اماراتی شد. این خود یک خدعه و خیانت در عرصه دیپلماتیک محسوب می شود که سکوت اماراتی ها عرصه را به نفع صهیونیست ها واگذارد. زیرا معنای آن یا این بود که اظهارات صهیونیست ها درست است یا اینکه صهیونیست ها آن قدر بر مقامات اماراتی اشراف دارند که آنها وادار به سکوت کرده اند.
  نکته مهم تر این بود که از سال ۲۰۱۰ که محمود المبحوح عضو ارشد جنبش حماس در امارات ترور شد اسنادی به دست آمد که اثبات کرد این اقدام توسط موساد انجام شد و صهیونیست ها با فریب مقامات اماراتی این ترور را انجام داده اند.

  محمود المبحوح عضو ارشد حماس که در امارات متحده عربی به دست موساد ترور شد

  خیانت به انتفاضه

  در سالی که منطقه غرب آسیا دستخوش تحولات وسیع بود و یکی از این تحولات، انتفاضه فلسطین بود جناح غربی صهیونیستی با تلاش های اردن، مصر، عربستان و ترکیه برای عادی سازی روابط با صهیونیست ها تلاش کردند. اما در این میان اقدام امارات از همه عجیب تر بود و دست به اقدامی زد که هیچ یک از کشورهای نامبرده انجام ندادند. در زمانی که جوانان فلسطینی در خیابان های کرانه باختری و در کنار گذرگاه های نوار غزه اعدام میدانی شدند اماراتی ها با واگذاری دفتر به رژیم صهیونیستی پای آنها را به خلیج فارس باز کردند و پایگاهی برای آنها به وجود آوردند. این در حالی است که هیچ یک از کشورهای حامی جناح غربی صهیونیستی پایگاه رسمی به صهیونیست ها نداده اند.
  این اقدام را به کمک های امارات متحده عربی به تشکیلات خودگردان افزود. امارات متحده عربی در همین سال بیش از ۱۰ میلیون دلار به تشکیلات خودگردان کمک کرد. تشکیلات خودگرانی که کار ویژه ذاتی اش در یک سالی که انتفاضه جریان داشت، خاموش کردن شعله انتفاضه بود.

  این نکته را نباید فراموش کرد که امارات در همین سال در یمن به شدت در عرصه حاضر شد و دست مقامات این کشور به خون ملت یمن نیز آلوده شده است. 

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار