رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۵۵ | کد خبر : 48458
 • دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی تخلفی نداشته‌اند

  به گزارش وعده صادق دیروز معاون اول رئیس‌جمهور در حاشیه بازدید از نمایشگاه عکس دستاوردهای دولت یازدهم به موضوعاتی اشاره کرد که روال بررسی آن برای جامعه از اهمیت برخوردار است از جمله واگذاری املاک نجومی و پرداخت حقوق‌های نامتعارف! البته آنچه اسحاق جهانگیری بیان کرد از جایگاه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی بود. وی با اشاره به اقدامات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: مسائلی نظیر املاک نجومی که در جامعه مطرح است تماما در این ستاد در حال پیگیری است. اسحاق جهانگیری در پاسخ به سوالی درباره اقدامات انجام شده از سوی دولت در زمینه مبارزه با مفاسد اقتصادی اظهار کرد: مبارزه با مفاسد یکی از سیاست‌های قطعی دولت یازدهم است. کار ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی عمدتا هماهنگی و رصد مسائل است که در این زمینه قوای سه گانه همکاری فعالی با یکدیگر دارند. وی با اشاره به موضوع جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی افزود: مسائل زیادی در این ایام در دستور کار ستاد قرار گرفته است که از جمله آنها می‌توان به مسائل پولی و مالی اشاره کرد. در ستاد گام‌های مهمی در رابطه با مسائل مالی برداشته شده است و در جاهایی که مفاسد کلانی مانند مفسده‌ای که در بحث نفت و گاز و دکل‌های نفتی اتفاق افتاد، اقدامات خوبی انجام گرفت. معاون اول رئیس جمهور با اشاره به تشکیل ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی بر اساس فرمان رهبری خاطرنشان کرد: این ستاد براساس فرمان مقام معظم رهبری تشکیل شده و حتما به حیات خود ادامه خواهد داد. بر اساس دستور رهبری هیچ دستگاهی حتی به بهانه انتساب به تشکیلات رهبری نمی‌تواند خود را از زیر نظر ستاد مبارزه با مفاسد مستثنا بداند.
  املاک نجومی باید به قوه قضائیه ارجاع شود
  جهانگیری همچنین درباره اقدامات انجام شده در زمینه املاک نجومی در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، گفت: مسائلی نظیر املاک نجومی و مسائلی که در جامعه مطرح شده است تماما در ستاد در حال پیگیری است. وی خاطرنشان کرد: این مسائل باید تبدیل به پرونده شود و به قوه قضائیه ارجاع داده شود چرا که به‌طور طبیعی برخورد نهایی باید در این قوه صورت بگیرد. امیدوارم نتیجه این اقدامات در زمانی مناسب به اطلاع مردم رسانده شود. معاون اول رئیس جمهور در پاسخ به پرسشی درباره اقدامات انجام شده در برخورد با حقوق‌های نامتعارف خاطرنشان کرد: از جمله اقداماتی که در زمینه حقوق‌های نامتعارف انجام شد تشکیل جلسات شورای حقوق و دستمزد پس از چند سال بود. خوشبختانه این شورا مرتبا به صورت هفتگی جلسه برگزار می‌کند و برای همه برداشت‌های دولت سقف تعیین کرده است. وی با اشاره به سقف‌های دریافتی بخش‌های مختلف خاطرنشان کرد: براساس دستور این شورا برای مقامات سیاسی کشور سقف ۱۰ میلیون تومان، برای برخی بنگاه‌ها مانند بیمه‌ها و شرکت‌های بزرگ سقف ۲۰میلیون تومان و برای برخی مراکز مانند تاسیسات نفتی سقف حداکثر ۲۳ الی ۲۴ میلیون تومان تعیین شده است. جهانگیری با تاکید بر لزوم اجرای این مصوبه توسط همه نهادها و قوا خاطرنشان کرد: تاکنون رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و همچنین دفتر مقام معظم رهبری پیگیر این موضوع و ابلاغ سریع مصوبه سقف پرداختی جهت اجرا شده‌اند.
  هیچ هیات مدیره‌ای حق تصمیم‌گیری درباره پرداختی‌ها را ندارد
  معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه هیچ هیات مدیره‌ای حق تصمیم گیری درباره پرداختی‌ها را ندارد، به جامعیت مصوبه جدید شورای حقوق و دستمزد اشاره و خاطرنشان کرد: پیش از مصوبات شورای حقوق و دستمزد مشاهده می‌شد در مواردی که حقوق‌های بالایی پرداخت می‌شد، دریافت کننده مرتکب هیچ تخلفی نشده بود بلکه این پرداختی‌ها بر اساس قوانین و مقررات انجام گرفته بود اما از زمانی که مصوبه این شورا ابلاغ شده است در صورت مشاهده پرداختی غیر متعارف، علاوه بر پرداخت کننده، دریافت کننده نیز مرتکب تخلف می‌شود. وی با تاکید بر اینکه قطعا به هرگونه تخلف در این زمینه رسیدگی خواهد شد ادامه داد: براساس مصوبه جدید چنانچه فردی بالاتر از سقف اعلام شده دریافتی داشته باشد باید این موضوع را به اطلاع برساند. همچنین ذی‌حساب‌های وزارت امور اقتصاد و دارایی باید در صورت مشاهده صدور دستور پرداخت غیر متعارف، سریعا از وقوع آن جلوگیری کنند. جهانگیری در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره اقداماتی که دولت تاکنون موفق به انجام نشده و قول به اجرای آن تا پایان دوره می‌دهد، گفت: دولت با نقطه مطلوب مورد انتظار مردم به ویژه در بخش اقتصادی فاصله دارد اما اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و تحقق دستاوردهای آن از جمله مهم‌ترین برنامه‌های دولت در بخش اقتصادی است. وی با اشاره به هماهنگی موجود میان سران سه قوه و همچنین فضای کشور افزود: آنچه امروز حائز اهمیت است این است که دولت طی سه سال گذشته بسیاری از مشکلات پیش روی کشور را برطرف کرده است. معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: هیچ کس فراموش نمی‌کند که پیش از سه سال گذشته اختلافات در چه نقطه‌ای قرار داشت و حتی در آن شرایط سران سه قوه نیز علیه یکدیگر افشاگری می‌کردند اما امروز به لطف خدا در همه بخش‌ها به ویژه سیاسی همه جریانات و شخصیت‌ها در صحنه در کنار یکدیگر حضور دارند. وی در بخشی هم گفت: چنانچه بخواهیم اقداماتی که دولت یازدهم طی سه سال گذشته انجام داده است را با شرایطی که دولت را تحویل گرفته مقایسه کنیم باید بگوییم که کار بزرگی صورت گرفته و مهم‌ترین دلیل آن نیز امید مردم به آینده کشور بوده است. مردم با آمدن دولت به آینده این کشور امیدوار شدند و امید آنها فرصتی را ایجاد کرد که دولت بتواند شاخص‌های کلان اقتصادی را بهبود بخشد و با دنیا تعامل کند.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار