رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۵ | کد خبر : 48485
 • صالحی: فروش ایرباس و بوئینگ راه را برای ورود بانک‌ها و بیمه‌های بزرگ به ایران باز می‌کند

  رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: با فروش هواپیماهای ایرباس و بوئینگ شاهد ورود بانک‌ها و شرکت‌های بیمه بزرگ بین المللی به کشورمان و همکاری با ایران خواهیم بود.

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار ایسنا، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه سومین همایش سراسری یگان های حفاظت اظهار کرد: طبق اطلاعاتی که دریافت کردیم اوفک موافقتش را با فروش هواپیماهای ایرباس و بوئینگ اعلام کرده است.  فروش این هواپیماها نیازمند تامین مالی آن از سوی بانک ها و شرکت های بیمه بزرگ بین المللی  است و با عملیاتی شدن این همکاری شاهد گشایش های بیشتر در روند همکاری های ایران و کشورهای مختلف خواهیم بود.

  وی در پاسخ به ایسنا، درباره نتیجه کمیسیون مشترک برجام که در سطح وزیران خارجه ایران و ۱+۵ در نیویورک برگزار شد گفت: بنده همزمان با برگزاری این نشست در ایران نبودم اما از رسانه ها شنیده ام که موضوع بانک ها و بیمه های بزرگ در آن مطرح شده است.

  وی گفت: در سفری که به انگلیس داشتم و در دیدار با آقای هاموند، رئیس خزانه داری انگلیس صحبت مفصلی درباره تحریم ها کردیم و او گفت اگر یک پروژه بزرگ میان ایران و کشوری دیگر راه اندازی شود و بانک ها و شرکت های بیمه به واسطه آن وارد عمل شوند می تواند این مساله به عنوان یک نمونه در رفع موانع بر سر همکاری های بزرگ با ایران تلقی شود.

  صالحی همچنین در ادامه به فروش آب سنگین به روسیه اشاره کرد  و گفت: خوشبختانه ایران توانست مقادیر دیگری از آب سنگین را به روسیه بفروشد.

  وی ادامه داد: امروز ایران از معدود کشورهایی است که حق تولید آب سنگین را به دست آورده و این حق برای او تثبیت شده است و در چارچوب آژانس مراودات بین المللی برای فروش آب سنگین را انجام می دهیم. امروز آب سنگین در صنایع جدید داروسازی، صنعت، تولید رادیو دارو مصرف دارد و نیاز به مصرف آن به تقاضای جهانی در حال تبدیل شدن است.

  انتهای پیام

   

   

   

   

   

   

   

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:1

  آخرین اخبار