رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۷ | کد خبر : 48560
 • در ملاقات شمخانی با رئیس سرویس اطلاعاتی عراق چه گذشت؟

  به گزارش وعده صادق ،”علی شمخانی” دبیر شورای عالی امنیت ملی، در دیدار با “مصطفی کاظمی” رئیس سرویس اطلاعاتی عراق، پیرامون همکاری‌های دوجانبه و تحولات منطقه‌ای گفتگو کرد.
  به نوشته تسنیم، دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در این دیدار با اشاره به موفقیت های مستمر ارتش و نیروهای مردمی عراق در مقابله با تروریسم تکفیری و حذف فیزیکی داعش از مناطق مختلف این کشور اظهار داشت: بهبود شرایط امنیتی در میدان‌های نبرد موجب افزایش تحرکات امنیتی عوامل تروریست خواهد شد و از این رو نقش دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی برای مدیریت شرایط جدید بسیار مهم و سنگین است.

   

  شمخانی با اعلام آمادگی برای انتقال تجربیات اطلاعاتی و امنیتی کشورمان در زمینه مقابله و مهار تروریسم به دستگاه‌های ذی‌ربط در عراق اظهار داشت: ایجاد امنیت پایدار در عراق از اولویت‌های غیرقابل‌تغییر جمهوری اسلامی ایران است.

   

  نماینده مقام معظم رهبری در این دیدار به تجربه موفق بهره‌گیری از ظرفیت‌های بومی برای ایجاد امنیت در عراق که با شکست مفتضحانه عناصر تروریسم و حامیان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای آنان همراه بود نیز اشاره کرد.

   

  شمخانی بهره‌گیری ابزاری آمریکا از موضوع آتش بس و مذاکرات سیاسی در سوریه و بدعهدی در انجام توافقات با روسیه را نشان‌دهنده درک صحیح جمهوری اسلامی ایران از ماهیت غیرشفاف دولتمردان این کشور عنوان کرد و اظهار داشت: خارج کردن گروه‌های تروریستی همسو از تنگنا و بن بست و حفظ عناصر تروریست تحت عنوان “معارضه معتدل” برای اهداف سیاسی، تنها رویکردی است که آمریکا در بحران سوریه دنبال می‌کند.

   

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تبیین ظرفیت‌های گسترده همکاری در ابعاد اقتصادی، سیاسی، امنیتی و فرهنگی میان ایران و عراق، تداوم رایزنی مستمر میان مقامات عالی دو کشور را در ایجاد نقش مکمل منطقه‎ای و مقابله با طراحی دشمنان برای تجزیه وتضعیف کشورهای اسلامی مهم و تأثیرگذار عنوان کرد.

   

  «مصطفی کاظمی» رئیس سرویس اطلاعاتی عراق نیز در این ملاقات با ابراز خرسندی از نقش تأثیرگذار جمهوری اسلامی ایران در مقابله با تروریسم و افزایش ثبات و امنیت در منطقه اظهار داشت: موفقیت ایران در مقابله با تروریسم و برقراری امنیت در داخل و پیرامون مرزهای خود، دلیل روشنی بر کارکرد کم‌نظیر الگوی امنیتی جمهوری اسلامی است.
  وی با قدردانی از کمک‌های بی‌دریغ جمهوری اسلامی ایران به عراق در عرصه مبارزه با تروریسم و استقبال از تداوم همکاری‌های نزدیک در این بخش گفت: افزایش تبادل مستمر اطلاعات و همکاری مشترک کشورهای منطقه برای ریشه‌کن کردن گروه‌های تروریستی، رویکردی اجتناب ناپذیر است./جام نیوز

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار