• تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۳۰ | کد خبر : 48573
 • حسین خانی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: مطالبات کارگر از کارفرما برابر قانون جز بدهی‌های ممتازه محسوب شده و باید در نخستین فرصتی که مبلغی در اختیار کارفرما قرار می‌گیرد آن را پرداخت کند.

  وی بیان کرد: یکی از علل عمده‌ای که در خراسان رضوی سبب شده که کارفرمایان توان پرداخت حقوق و مزایای کارکنان خود را نداشته باشند مطالباتی است که خود آنها از مجموعه‌های دیگر که اکثرا دولتی و یا شبه دولتی هستند دارند که به علت پرداخت نشدن گردش مالی بنگاه مختل شده است.

  دبیر کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی خراسان رضوی ادامه داد: به عنوان مثال چنین مشکلی در بخش قطعه‌سازی زیاد دیده می‌شود و علت آن هم این است که صنایع بالادستی آنها یعنی خودروسازی مطالبات را به موقع پرداخت نکرده و در روند گردش مالی بنگاه اختلال ایجاد شده است.

  خانی زاده تأکید کرد: دولت باید برای این موضوع ورود داشته باشد و یا تسهیلات بانکی در اختیار افراد قرار دهد و یا زمینه فروش محصولات آنها و گرفتن وجوه‌شان را فراهم کند تا کارفرمایان بتوانند از عهده حقوق کارگران خود برآیند.

  وی وجود مانده محصول در انبار را یکی از مشکلات واحدهای تولیدی در خراسان رضوی دانست و افزود: زمانیکه یک بنگاه اقتصادی توان فروش تولیدات خود را نداشته باشد متعاقب آن مشکلات زیادی در گردش مالی آنها ایجاد شده و نمی‌توانند امور این بخش را ساماندهی کنند.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار