• تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۱ | کد خبر : 48659
 • به گزارش وعده صادق چند روز پیش نمایندگان ناتو در کنفرانس انستیتوی سلطنتی تحقیقات دفاعی انگلیس اعلام کردند که ناتو در جنگ خبری به روسیه می‌بازد. به گفته یانیس سارتس مدیر بخش ارتباطات استراتژیک ناتو مستقر در لتونی این جریان بر خلاف این امر صورت می‌گیرد که این پیمان «دارای فناوری های لازم است و مراکز عمده بازاریابی در کشور های ما قرار دارند».

  آلکسی موخین مدیر مرکز اطلاعات سیاسی مسکو نیز حوادث اخیر جهانی را با حرکات بازاریابی ناتو مرتبط دانسته چنین گفت: «در حال حاضر اروپا بعنوان بازار جهانی عظیمی در مرکز توجه آمریکا و کشور های ناتو قرار گرفته است. در اراضی اروپا دو سازمان بزرگ بوروکراتیک اتحادیه اروپا و ناتو کار می کنند. این سازمان ها دستور روز و جهات اساسی پیشرفت کشورهای اروپا برای آینده نزدیک را تعیین می کنند. آن‌ها این هدف را دنبال می‌کنند که کشور های اروپایی به چنین وضعیتی در آیند که شریک تجاری مناسب برایشان شده و مهمتر از این گوش بفرمان آمریکا و متحدین ناتویی شان باشند. برای رسیدن به این هدف همه گونه مساعی به کار برده می شود». به عقیده وی، «ناتو از یک سو سازمان بوروکراتیک است که هزینه‌های گزافی برای توسعه خود می‌خواهد و از سوی دیگر این یک ویترین جهانی برای پیشبرد اجناس ناتویی به شکل تسلیحات و سرویس مربیان و مشاورانی است که به دیگر کشور ها تحمیل  اگر این را مد نظر بگیریم برای ما هدف اعلامیه های تجاوزگرانه ژنرال های ناتویی روشن و آشکار خواهد شد که با سخنان خود گرایش های بازاری را به راستا های درست مورد پسند ناتو سوق می‌دهند». موخین معتقد است که پشت سر این کوشش ها منافع شرکت های چند ملیتی جهانی قرار دارند که «اجناس خود را به هایپر مارکت های جهانی ناتو روانه می کنند». به گفته این محقق، روسیه در چنین شرایطی مجبور است از بخش اروپایی خود دفاع کند زیرا اخیراً معلوم شد که روسیه را با نادیده گرفتن مقررات و موازین سازمان جهانی تجارت از بازار اروپایی خارج می‌کنند و بدین سان خطر مستقیم برای بخش اروپایی روسیه بوجود آمده است. موخین معتقد است که بی دلیل نیست که ناتو مخصوصاً روسیه را بعنوان مخالف «تجاوزکارانه» اعلام کرده است. اسناد روسی مربوط به سابقه جنگ‌ها و تحلیل رفتار آن در آستانه جنگ نشان داده که روسیه چنان کشوری نیست که مسبب جنگ شده بود. این نتیجه‌گیری دست ناتو را باز کرده و آن‌ها با دانستن این حقیقت روسیه کشوری نیست که در راه اندازی جنگ اول باشد می‌توانند هر کاری شده انجام بدهند زیرا از پیش می دانند که روسیه به جنگ دست نخواهد زد».

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  تلاش شهید قاسمی برای گمنامی تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های امروز کشور روسیه آماده لغو ویزا برای شهروندان ایرانی می‌شود پروژه "نرمال‌سازی ایران" در مقابل مکتب امام راحل(ره) قرار دارد امروز کشورها درباره سوریه ناچار از مذاکره با ایران هستند ترامپ: در صورت پیروزی من، فرصت های شغلی افزایش می یابد و رشد اقتصادی بیشتر می شود عکس/ غرفه ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت واکنش ستاره تیم ملی به شایعه جداییش از پرسپولیس+اینستاپست مروری بر حوادث روز جمعه سوریه سه عامل کودک فروشی چیست؟ +‌ معضلات و پیشنهادات برگزاری شورایعالی مجمع جهانی بیداری اسلامی در بغداد نشانه اراده جدی برای مبارزه با تروریسم است تقدیر رئیس‌جمهور از خدمات ۳ وزیر مستعفی خجالت میکشم /آخه در برجام به تعهداتمون عمل نکردیم ببین هیچی تو جیبم نیست کتاب مزار شریف و نرم افزار جامع سفیر غریب رونمایی شد دل نوشته های عاشقان حضرت سید الشهدا(ع) وقتی بودجه نیست چه جوری از میهمان برنامه (کارتن خواب)پذیرایی کنیم؟ ایتالیا به کویت جنگنده می‌فروشد اوج وحشی گری داعش در موصل عکس/ یادواره شهدای یگان ویژه فاتحین‌ بسیج