• تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۲ | کد خبر : 48661
 • به گزارش وعده صادق اسماعیل ولد شیخ احمد فرستاده سازمان ملل در امور یمن بار دیگر در روز یکشنبه با منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن در ریاض دیدار کرد.
  همزمان با اسماعیل ولد شیخ احمد، استیون اوبراین معاون دبیر کل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه و هماهنگ کننده کمک های فوری عصر یکشنبه وارد صنعا شد که بنا دارد در دیدار سه روزه خود با مقامات یمنی و سازمان های بشردوستانه برای آگاهی از اوضاع مردم غیر نظامی گفتگو کند.
  این دیدارها در حالی برگزار می شود که بیش از ده هزار و پانصد یمنی در حملات بیش از یکسال و نیم گذشته رژیم وهابی سعودی به یمن که با حمایت‌های آمریکایی، غربی و عربی انجام می شود به کشته شده اند که حدود ۲۴۰۰ نفر آنان کودک و بیش از ۱۷۰۰ از آنها نیز زن هستند و صدها هزار خانه، مجتمع مسکونی و زیرساختهای شهری یمنی‌ها از جمله حدود ۷۰۰مسجد و بیش از ۲۶۰  بیمارستان و مرکز درمانی نیز با خاک یکسان شده است.
  به گزارش پایگاه اینترنتی خبری «یمنی پرس»، در بیش از ۵۶۰ روز حملات رژیم سعودی به یمن بیش از هجده هزار و پانصد یمنی زخمی شده‌اند که حدود ۲۲۰۱ آنان کودک و ۱۸۰۶ نفر آنها نیز زن هستند. در مجموع بیش از بیست و نه هزار و هفتاد یمنی در طول بیش از ۵۶۰ روز تجاوز به یمن کشته یا زخمی شده‌اند. این آمار که جدیدترین آمار از جنایات هولناک سعودی‌ها و حامیان آنهاست روز جمعه منتشر شده است.
  اما این شواهد و اسناد جنایات سعودی ها در حالی منتشر می شود که شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد بار دیگر در تشکیل یک کمیته مستقل بین المللی برای تحقیق درباره جنایات سعودی ها در یمن ناکام مانده است.
  این دومین بار است که سازمان ملل و جامعه جهانی در برابر فشارهای عربستان عقب نشینی می کنند. ماه ژوئن گذشته هم نام ائتلاف سعودی از فهرست سیاه قاتلان کودکان در یمن حذف شد. این بار هم قرار بود هلند به نمایندگی از شماری از کشورهای اروپایی، طرح تشکیل کمیته بین المللی را برای تحقیق درباره جنایات سعودی در حق غیرنظامیان در یمن ارائه کند. عربستان، واشنگتن و لندن را برای جلوگیری از مطرح شدن تشکیل این کمیته زیر فشار قرار داد و در نهایت پس از دو روز بحث، درخواست تشکیل این کمیته از طرح پیشنهادی هلند حذف شد.
  هلند پیشنهاد کرده بود دستکم کمیته ای برای نظارت بر وضع حقوق بشر در یمن تشکیل شود که این درخواست هم با مخالفت سعودی ها روبرو شد و در نهایت این بخش از طرح پیشنهادی هلند هم برای بازخواست عاملان جنایت ها در یمن حذف شد. عربستان توانست شورای حقوق بشر سازمان ملل را وادار کند تا کمیته تحقیقاتی را که دولت عبدربه منصور هادی رئیس جمهور (فراری و مستعفی) یمن تشکیل داده است، به رسمیت بشناسد.
  با این اوصاف که سازمان ملل طرف سعودی و رئیس جمهور فراری یمن دارد، میانجی سازمان ملل تلاش می کند گفتگوهای صلح بین یمنی ها را که از ششم اوت پس از سه ماه گفتگوهای بی نتیجه درکویت تحت نظارت سازمان ملل متحد به حال تعلیق درآمد، ازسربگیرد. اما پس از این گفتگوها، درگیری ها و حملات هوایی متجاوزان سعودی شدت یافته است و اوضاع انسانی نیز در یمن بدتر شده است.
  از سوی دیگر تجربه نشان داده است سازمان ملل در این دسته گفتگوها به دنبال تقویت مواضع  طرف های  مورد حمایت خود است. سازمان ملل در مخاصمه یمن نه تنها نتوانسته آتش اختلاف  را  خاموش نماید بلکه به شدت مخاصمه بین المللی افزوده و حتی در مواردی آستانه مخاصمه جدیدی  در یمن نیز بوده است./ صدا و سیما

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  طعنه شهید حسینی در سخنرانی به رئیس شهربانی تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های امروز کشور حجت‌الاسلام سعید مهدوی کنی عضو جامعه روحانیت مبارز شد دشمن در فضای مجازی بیش از تجهیزات نظامی برای ضربه زدن به ایران هزینه کرده است ائتلاف نظامی غرب علیه تروریسم،واقعی و بدنبال ریشه‌کن کردن آن نیست مقامات ترکیه از بازداشت دو عضو کرد شورای شهر دیاربکر خبر دادند عکس/کوه‌های تهران سفیدپوش شد کاهش ۲۴ درصدی نزاع و درگیری در پنج ماهه نخست سال بهترین بازی از نگاه علی انصاریان+ اینستاپست هشدار دوباره سازمان ملل از افزایش گرسنگی و بی غذایی در یمن افزایش ۵۰ درصدی سفر به عتبات از اول محرم/ پلیس منعی برای تشرف انفرادی زائران ندارد پربحث‌ترین اخبار خبرگزاری فارس در ۴آبان قاسمی: اروپا بدون ملاحظات سیاسی راهکارهای مشخص برای توسعه روابط تدوین کند جهان اسلام موظف است اسلحه را از دست ظالم بگیرد پسرخاله صدام بازداشت شد دیدار امیر عبداللهیان با سفیر شیلی افزایش ۲۲ درصدی صادرات پسته ایران در نیمه نخست سال ۹۵ حجت‌الاسلام «سعید مهدوی‌کنی» عضو جامعه روحانیت مبارز شد/نشست خبری روز شنبه ۸ آبان امتیاز و رتبه ایران در سهولت کسب و کار اعلام شد پلیسِ کرکوک، پسر خالۀ صدام را دستگیر کرد