رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۱۵ | کد خبر : 48695
 • راه اندازی نخستین دادگاه تخصصی مبارزه با فساد در تایلند


  بر اساس این گزارش، دولت تایلند در پی وعده قبلی ‘پرایوت چان او چا’ نخست وزیر این کشور برای مبارزه با فساد رایج، امروز نخستین دادگاه تخصصی در این زمینه بویژه برای فساد بخش های دولتی را در بانکوک راه اندازی کرد.
  یک مقام دولتی امروز به شینهوا گفت که این دادگاه قرار است در باره اختلاس، رشوه، ترک مسئولیت های دولتی، پولشویی و حقوق های کلان و مالکیت های غیرقابل کنترل مقامات دولتی فعالیت کند، چرا که کودتای سال ۲۰۱۴ در این کشور بر مبنای اقدامات غیر قانونی مقامات دولتی شکل گرفته بود و لذا باید جلوی اقدامات مشابه تا برگزاری انتخابات سراسری سال ۲۰۱۷ گرفته شود.
  این مقام که خواست نامش فاش نشود، افزود: تاکنون ۷۰ پرونده تخصصی از جمله اقدامات نخست وزیر سابق این کشور در این زمینه وجود دارد که دولت تحقیقات لازم در باره آنها را انجام داده و باید مراحل قضایی رسیدگی به آنها در این دادگاه تخصصی پیگیری و در باره آنها تصمیم گیری شود.
  براساس این گزارش، دادگاه جدید مبارزه با فساد در تایلند قرار است کارش را از دفتر نخست وزیر شروع کند، به همین منظور رئیس دولت برای جلب اعتماد عمومی از این دادگاه خواست ابتدا اموال و دریافتی های مقامات دولتی را کنترل و به عموم اعلام کند و سپس بررسی اموال و دارائی های نزدیکان دولت را آغاز کند و در این مسیر هیچ خط قرمزی را رعایت نکند.
  وی تاکید کرد ، تایلند سال ها طعم فساد مقامات بالای دولت را چشیده و از این بابت ضربه خورده است و این کشور باید در زمینه اقدامات ضد فساد شفاف سازی کند.
  در طرح جدید دولت تایلند برای تشکیل این دادگاه برای مقابله با فساد مواردی نظیر شفاف سازی کامل ثروت و دریافتی و حساب های سیاست مداران، اعطای جایزه به کسانی که معاملات غیرقانونی و پولشویی را گزارش می کنند و تشدید مجازات حبس و شلاق برای اختلاس کنندگان و رشوه گیران پیش بینی شده است.
  دادگاه مبارزه با فساد از نهادهای دولتی خواسته تا در بخش ‘ابتکار عمل پاک’ شرکت کنند و پیشنهادهایی را برای چگونگی شفاف سازی فعالیت های دولت و پاسخگویی بیشتر مقامات دولتی ارائه کنند.
  براساس این گزارش، طرح تشکیل این دادگاه، پیشتر توسط ‘ینگلاک شیناواترا’ نخست وزیر سابق نیز طراحی شده بود تا بتواند زمینه ساز مبارزه با فساد در دستگاه دولتی و اقداماتی که به کودتاهای پی در پی در این کشور منجر می شود، باشد.
  شبک **آساق**۱۳۷۸**۱۹۱۷**مترجم علی نصیری** انتشار دهنده : سید محمد باقر نوربخش

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار