رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۰ | کد خبر : 48789
 • آمریکا و همه افشاگری های ترامپ و کلینتون


  هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ برای کسب نامزد نهایی دو حزب دمکرات و جمهوریخواه راه پرفراز و نشیبی را طی کردند، از مخالف جدی سران حزبی با ترامپ تا اقبال عمومی جوانان و زنان دمکرات با برنی سندرز رقیب سرسخت هیلاری.
  با انتخاب این دو نامزد پرماجرا و پرحاشیه به عنوان نامزدهای نهایی دو حزب، ترامپ و کلینتون موجی از انواع اتهامی اخلاقی، اقتصادی، امنیتی و مدیریتی را علیه همدیگر مطرح کردند.
  کارشناسان مسایل انتخاباتی بر این باورند که ستادهای انتخاباتی هر دو نامزد، برای جلب بیشتر آرای خاکستری جامعه و از میدان به در کردن حریف دست به انواع اتهام زنی و تخریب یکدیگر متوسل شدند که در نوع خود در تاریخ انتخابات آمریکا کم سابقه است.
  ترامپ، هیلاری کلینتون را به متهم به دروغگویی و پنهانکاری در بحث استفاده از سرور شخصی برای ارسال ایمیل های اداری و محرمانه متهم کرد و گفت : به این دلایل هیلاری توانایی لازم برای رسیدگی به مسایل امنیتی و تصمیم گیری درباره آن را ندارد.
  او همچنین رقیب انتخاباتی خود را متهم کرد که در بحث رسیدگی به پرونده اخلاقی شوهرش بیل کلینتون در زمان ریاست جمهوری او پنهان کاری کرده و به خاطر نفع در مسایل شخصی سکوت اختیار کرده است.
  هیلاری کلینتون نیز ترامپ را متهم به نادانی در بحث مسایل روابط بین الملل کرده و می گوید، رقیب اش توانایی اداره ایالت متحده آمریکا را ندارد.
  هیلاری در نخستین مناظره انتخاباتی، ترامپ را متهم به فرار مالیاتی کرد و گفت: ترامپ اگر مشکلی در کار خود نمی بیند، چرا برگه های مالیاتی خود را برای اطلاع افکار عمومی منتشر نمی کند.
  کلینتون اظهارنظرها و مواضع ترامپ درباره داعش را زیر سوال برد و گفت : او به گروه تروریستی داعش برای جذب تروریستهای بیشتر یاری می رساند.
  شبکه خبری سی.ان.ان نیز در گزارشی اعلام کرد که به احتمال خیلی زیاد ترامپ حدود دو دهه مالیات پرداخت نکرده است که ترامپ در واکنش به آن، این شبکه خبری را متهم به حمایت از هیلاری کرد و گفت : تا چند روز آینده که برگه های مالیاتی من منتشر شد، معلوم می شود که هدف چند شبکه خبری و بیان چنین اظهارات دروغی تنها طرفداری از کلینتون است.
  مدتی است که علاوه بر دو نامزد، ستادهای انتخاباتی آنان نیز هر چند روز یکبار اتهامی جدید را متوجه رقیب خود می کنند از انواع اتهام از فرار مالیاتی گرفته تا حمایت از تروریسم، مسائل اخلاقی و سایر موارد دیگر.
  برخی از سران کنوانسیون حزبی ضمن انتقاد از فضای حاکم بر تبلیغات این دوره از انتخابات و اتهام هایی که هر دو نامزد علیه هم مطرح می کنند، رویه کنونی را باعث مخدوش کردن چهره آمریکا نزد افکار عمومی جهان می دانند و بشدت ازعملکرد کلینتون و ترامپ انتقاد دارند.
  این دو نامزد با شمار زیادی از انواع اتهام های سیاسی، اقتصای، اخلاقی و جسمی و روحی روبرو هستند و به همین دلیل هر دو نامزد در بین افکار عمومی منتقدان بسیار جدی دارند.
  بر اساس برخی نظر سنجی رسانه های آمریکایی که نتایج آن درهفته جاری منتشر شده است، بیش از ۶۰ درصد از مردم آمریکا ترامپ وکلینتون را شایسته مقام ریاست جمهوری نمی دانند و باورشان این است که باید گزینه ای دیگر رئیس جمهوری این کشور شود.
  در نخستین مناظره انتخاباتی که هفته گذشته بین ترامپ و کلینتون در ‘دانشگاه هافستر’ نیویورک در مورد محورهای سیاست خارجی، اقتصاد و امنیت برگزار شد، دو نامزد به جای ارایه برنامه های راهبردی بیشتر به بیان نقاط ضعف گذشته یکدیگر پرداختند.
  هر دو نامزد در نخستین مناظره از سه مناظره ای که قرار است تا قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار شود، نشان دادند که تنها با اتکا به زیر سوال بردن یکدیگر با انواع اتهام زنی ها سعی در جذب آرای مردم دارند و هیچ کدام برنامه ای راهبردی و قابل دفاع در بحث سیاست داخلی و خارجی ندارند.
  انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در هشتم نوامبر (۱۸ آبان ماه ) برای انتخاب چهل و پنجمین رئیس جمهوری این کشور برگزار می شود.
  اروپام ۱۹۰۸**
  گزارش: افشار دارابی ** انتشار دهنده : مریم شفیعی

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار