رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۵ | کد خبر : 48804
 • واعظی با وزیر حمل و نقل، ارتباطات و دریانوردی ترکیه دیدار کرد

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار ایرنا، واعظی در این دیدار که محمد ابراهیم طاهریان فرد سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه حضور داشت، برگزاری موفقیت آمیز اجلاس جهانی پست، در استانبول را به همتای ترکیه ای خود تبریک گفت.
  وی با اشاره به روابط تاریخی دو کشور و حمایت های جمهوری اسلامی ایران از دولت و مردم ترکیه و محکوم نمودن اقدامات غیردمکراتیک از جمله کودتای نافرجام در این کشور را اعلام کرد و گفت: مقامات عالیرتبه ایرانی با حساسیت زیادی تحولات را دنبال می کنند.
  وی ابراز امیدواری کرد: دولت ترکیه به تواند شرایط ویژه را هرچه زودتر پشت سر گذاشته و روابط اقتصادی دو کشور مسیر مطلوب هدایت گردد تا اهداف برنامه ریزی شده برای همکاریهای اقتصادی براساس نقشه راه تعیین شده بین روسای جمهوری دو کشور تحقق یابد.
  نماینده ویژه ریاست جمهوری در روابط اقتصادی و تجاری با ترکیه با توجه به مسئولیت وزیر ترکیه در حمل و نقل و ارتباطات به طور همزمان، مروری بر همکاری های حوزه فناوری های اطلاعات و مخابرات و همکاری های پستی اشاره کرد و خواستار توسعه مناسبات دو کشور در کلیه زمینه ها شد.
  واعظی همچنین بر ضرورت ساماندهی همکاری های حمل و نقل جاده ای در مرزهای دو کشور تاکید کرد و خواستار رفع موانع و مشکلات موجود و برگزاری هرچه زودتر هشتمین اجلاس کمیسیون مشترک حمل و نقل دو کشور در تهران شد.
  وزیر ارتباطات ترکیه نیز ضمن تشکر از حمایت های ایران از دولت ترکیه و نقش ایران در این راستا اعلام کرد ایران همسایه و دوست ترکیه است و هیچگاه نقش ایران را در روزهای سخت فراموش نخواهند کرد.
  وی با اشاره به اشتراکات فراوان موجود بین دو کشور، گفت: ما به عنوان دولتمردان دو کشور موظفیم که موانع موجود بر سر راه توسعه مناسبات را برداریم.
  احمد اصلان گفت: ترکیه خواهان ارتباط و اتصال شبکه دو کشور در زمینه فیبر نوری و همچنین در مورد عبور و مرور کامیون های دو کشور و توسعه حمل و نقل ترانزیتی آماده همکاری بیشتری با ایران می باشد و با توجه به مسئولیت جدید در سمت وزارت حمل و نقل و ارتباطات و دریانوردی ترکیه مایل است در آینده نزدیک به ایران سفر کند.
  وزیر ترکیه ای با تاکید بر لزوم توسعه همکاریهای حمل و نقلی دو کشور در زمینه دریایی و هوایی، نسبت به افزایش شمار پروازهای دو کشور به شهرهای یکدیگر اعلام آمادگی کرد.
  طرفین توافق کردند که با توجه به برنامه ریزی سفر مقامات عالیرتبه دو کشور در ماههای آینده سریعا نسبت به ساماندهی رفع موانع موجود بر سر راه توسعه همکاریهای حمل و نقلی تصمیمات قاطع اتخاذ کرده و عملی کنند.
  واعظی از حمایت و پشتیبانی ترکیه از نامزدی کشورمان در شورای اجرایی اتحادیه جهانی پست تشکر کرد.
  در پایان این دیدار سند همکاری های مشترک پستی در رابطه با تجارت الکترونیک از سوی مدیران عامل پست دو کشور به امضا رسید.
  واعظی روز دوشنبه در راس هیاتی وارد استانبول شد و در مجمع عمومی اتحادیه جهانی پست و امروز هم در کنفرانس وزرای کشورهای عضو اتحادیه جهانی پست شرکت کرد.
  بیست و ششمین کنگره اتحادیه جهانی پست که از ۲۰ سپتامبر در استانبول شروع به کار کرده قرار است تا هفتم اکتبر به کار خود ادامه دهد.
  کنگره جهانی پست هر چهار سال یک بار برگزار می شود. بیست و پنجمین کنگره جهانی پست در سال ۲۰۱۲ میلادی در دوحه پایتخت قطر برگزار شده بود.
  در این کنگره که بیش از ۲۵۰۰ تن از نمایندگان ۱۹۲ کشور جهان حضور دارند، استراتژی جهانی پست برای دوره ۲۰۲۰- ۲۰۱۷ مشخص می شود.
  ترکیه به عنوان میزبان بیست و ششمین کنگره جهانی پست، تا سال ۲۰۲۰ میلادی ریاست شورای اداری «یو پی یو» را که نهاد اصلی UPU می باشد، عهده دار خواهد شد. ایران نیز یکی از نامزدهای این شورا در دوره جدید می باشد.
  خاورم/۲۰۱۱**۱۱۴۴* انتشار دهند: علیرضا جباری

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار