رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۱ | کد خبر : 48825
 • آسوشیتدپرس گزارش داد:

  امریکا به دنبال حفظ وضع موجود در سوریه

  به گزارش وعده صادق بر اساس گزارش اسوشیتدپرس، الیزابت ترودو روز سه شنبه در نشست خبری روزانه خود برای فریب اذهان عمومی و موجه جلوه دادن اقدام پیش دستانه آمریکا در قطع گفتگوهای دوجانبه خود با روسیه ، بر ادعای رویکردهای تخاصم محور و جنگ جویانه روسیه درقبال بحران سوریه تاکید  ورزید و گفت: آمریکا حضور خود در مجاری دو جانبه با روسیه را به حال تعلیق در آورده است؛ این مجاری برای حفظ ترک مخاصمه ایجاد شده بودند.

  جان کربی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نیز با فرافکنی مسکو را به عمل نکردن به تعهدات خود بر اساس موافقتنامه آتش بس سوریه متهم کرد و افزود: آمریکا مشارکت خود را در کانال های دوجانبه با روسیه که با هدف توقف خصومت ها ایجاد شده بود، به حالت تعلیق در می آورد.
  در حالی مقام های امریکایی با پیش دستی از ترک گفتگو ها با روسیه با متهم کردن این کشور به نقض آتش بس سخن می گویند که روس ها از امریکا خواسته بودند که متن توافق آتش بس را منتشرنماید تا معلوم شود چه طرفی ناقض آتش بس است.
  به گفته ویتالی چورکین نماینده دائم روسیه در سازمان ملل، تفکیک گروههای تروریستی از گروههای به اصطلاح میانه رو از موارد توافق بود که امریکایی ها به آن عمل نکردند. این در حالی است که بر اساس قطعنامه های شورای امنیت، گروه النصره که   به جبهه فتح الشام تغییر نام داده است همچنان در گروههای ترویستی قرار دارد و حملات روسیه وارتش در حلب به مواضع این گروه است.
  با این حال تنگ تر شدن حلقه محاصره این گروه تروریستی در شرق حلب، مقام های امریکایی  را به واکنش انفعالی واداشته است وآنان با فرافکنی از توقف گفتگوها به بهانه نقض آتش بس از سوی روسیه وارتش سوریه سخن می گویند در حالیکه جنگنده های ائتلاف امریکایی در روزهای آتش بس با حمله به مواضع ارتش سوریه در دیرالزور، دهها تن از سربازان سوری را به شهادت رساندند تا در این جبهه هم فضای تنفسی برای داعش ایجاد کنند.
  از سویی  پیشرفت های میدانی نقطه قوت دولت بشار اسد در میز مذاکرات خواهد بود و به نظر می رسد این موضوع چندان خوشایند امریکایی ها نیست و بنابر این با رویکرد عوام فریبانه قصد دارند روسیه را تحت فشار قرار دهند تا با توقف عملیات نظامی ، در مذاکرات چیزی برای ارائه داشته باشند.
  امریکایی ها در مسیر هدف خود، با رویکرد برانگیختن عواطف انسانی،  روسیه و ارتش سوریه را  به  حملات  به مناطق غیر نظامی،  بیمارستان ها و جلوگیری از رسیدن کمک های انساندوستانه به غیر نظامیان در حلب متهم می کنند که این فضاسازی ها هم در مسیر اهرم فشار بر روسیه برای دست کشیدن از عملیات نظامی قابل تحلیل است.  الیزابت ترودو سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشست خبری این وزارت خانه  ادعا کرد:  روسها به روشنی نشان داده اند که حملات خود را متوقف نمی کنند؛ ما این را در حمله به بیمارستان ها مشاهده کردیم. در کنار تعامل و گفتگوی ما با روسها، هدف های اصلی ما روشن هستند، کمک های انساندوستانه، برقراری مجدد ترک مخاصمه؛ احساس ما این است که ما و روسها به نقطه ای رسیده ایم که هدفی یکسان نداریم.
  جان کری وزیر امور خارجه امریکا نیز چند روز پیش و پس از شکست واشنگتن در متقاعدکردن مسکو برای اعمال فشار بر دولت بشار اسد به توقف عملیات نظامی در حلب،  با زبان تهدید مسکو  را مخاطب قرار داد و اعلام کرد در صورت ادامه پیشروی ارتش سوریه در حلب با قطع مذاکرات با روسیه راههای غیر دیپلماتیک را بررسی خواهد کرد که بسیاری از رسانه های غربی از جمله رویترز وانمود کردند منظور کری از این سخنان مداخله نظامی است ؟
  اما بعید به نظر می رسد که امریکایی ها در شرایطی که دولت اوباما در هفته های پایانی حضور در کاخ سفید بسر می برد و رقابت های انتخاباتی در امریکا در جریان است به اقدامی دست بزند که معلوم نیست بتواند از تبعات آن جلوگیری نماید به ویژه اینکه روز سه شنبه فاکس نیوز به نقل از یک مقام ارشد نظامی آمریکا اعلام کرد :روسیه برای نخستین بار یک سامانه موشکی پیشرفته را راهی سوریه می کند. این سامانه موشکی اس.ای.بیست و سه گلادیاتور SA-23 Gladiator نام دارد و یک سامانه دفاع موشکی است که هدف از استقرار این سامانه رویارویی با هرگونه حمله موشکی احتمالی آمریکا در سوریه است.
  از سویی تجربه لشکر کشی به افغانستان و عراق و ایجاد خلاء قدرت و نبود گزینه ای به جای بشار اسد همه از مواردی است که این گزینه را ضعیف می نماید.
  احتمالا گزینه دیگر امریکا تعیین منطقه پرواز ممنوع است که این گزینه برای اجرا باید به تائید شورای امنیت برسد  و قطعا طرح چنین گزینه ای در شورای امنیت با وتو روسیه روبرو خواهد شد.
  در چنین شرایطی به نظر می رسد هدف امریکا از چنین فضاسازی حفظ وضع موجود وجلوگیری از پیروزی نهایی ارتش سوریه ومتحدانش است تا در انتخابات، هیلاری کلینتون گزینه دموکراتها از رقیب جمهوری خواه خود عقب نماند./ صدا و سیما

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار