رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۰ | کد خبر : 48896
 • همکاری رایزنی فرهنگی ایران وبنیاد کتاب ملی پاکستان برای ترویج 'حافظ شناسی'

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاکستان و بنیاد ملی کتاب این کشور تیر ماه سال گذشته تفاهم نامه ای امضا کردند که براساس آن، بخشی از فضای بنیاد ملی کتاب پاکستان، با هدف ارائه آثار و کتاب های شعر و ادب پارسی از جمله اشعار حافظ به علاقمندان، به محل ویژه ای با عنوان ‘گوشه حافظ’ تبدیل می شود.
  هم اکنون، با نصب نمادی از مقبره حافظ در بنیاد ملی کتاب پاکستان، گوشه حافظ در این مکان ایجاد شده و قرار است پس از تکمیل و تجهیز آن، در جریان سفر آتی ابوذر ابراهیمی رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به اسلام آباد و با حضور پرویز رشید وزیر اطلاع رسانی و میراث ملی پاکستان، رسما افتتاح شود.
  شهاب الدین دارایی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد در ملاقات با انعام الحق جاوید رئیس بنیاد ملی کتاب پاکستان، درخصوص انجام مقدمات لازم برای تجهیز و تکمیل و افتتاح رسمی این طرح فرهنگی، با بیان اینکه با راه اندازی گوشه حافظ در بنیاد ملی کتاب پاکستان، روابط فرهنگی و ادبی دوکشور بیشتر تقویت خواهد شد، نسبت تکمیل هرچه سریع تر این طرح تاکید کرد و گفت: به دلیل اهمیت این طرح فرهنگی، از رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران دعوت کرده ایم که برای افتتاح رسمی این طرح به پاکستان سفر کند. مقدمات انجام این سفر انجام شده و منتظر نهایی شدن آن هستیم.
  رایزن فرهنگی کشورمان گفت: امیدواریم که گوشه حافظ به یک نماد فرهنگی و ادبی بین ایران و پاکستان تبدیل شود. چون حافظ و علامه اقبال لاهوری از مهم ترین نمادهای فرهنگی دو کشور هستند، هر دو شخصیت میراث فرهنگی و ادبی دو ملت محسوب می شوند.
  وی افزود: پس از افتتاح گوشه حافظ در این بنیاد، سلسله نشست های فرهنگی و ادبی در محل گوشه حافظ باحضور شخصیت های فرهنگی و ادبی ایران وپاکستان بطور مشترک برای ترویج زبان و ادبیات فارسی و اردو نیز تشکیل خواهیم داد. موضوعات نشست های ماهیانه ادبی با موضوع: اقبال لاهوری- حافظ- سعدی- فردوسی- بیدل- احمد فراز- پروین شاکر- فردوسی، خیام، رحمن بابا و… خواهد بود- در این نشست ها دانشمندان و ادیبان راجع به شعرای معاصر و شعرای گذشته پاکستان و ایران سخن خواهند گفت.
  آساق**۱۷۲۳
  انتشار دهنده: محمدرضا منافی

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار