رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۱۵ | کد خبر : 48988
 • روسیه: آمریکا در مورد جبهه النصره اشتباه می کند


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه روز چهارشنبه در گفت و گو با شبکه تلویزیونی روسیه – یک گفت: آمریکا که فکر می کند جبهه النصره را می توان هدایت کرد اشتباه می کند و نباید با گروه های تروریستی بازی کرد.
  زاخارووا با طرح این سوال که جبهه النصره چیست؟ به ماهیت تروریستی این گروه اشاره کرد و گفت، آمریکا می خواهد از آن استفاده کند.
  وی رویکرد آمریکا در قبال گروه النصره را به همکاری این کشور با تروریست های خارجی در افغانستان در دهه ۱۹۸۰ میلادی که بعدها هسته مرکزی سازمان القاعده را تشکیل دادند تشبیه کرد.
  سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه گفت: آنها یک چیز را نمی دانند و معتقدند که این مار (گروه جبهه النصره) را می توان برای اهداف خود هدایت کرد.
  وی خاطرنشان کرد، مقامهای آمریکایی نمی توانند این واقعیت را درک کنند که مار زمانی بی خطر است که زهر نداشته باشد.
  زاخارووا گفت: مار دارای نیش سمی، همیشه ممکن است انسان را نیش بزند. این وضعیت در مورد القاعده صدق می کرد. متاسفانه اطمینان دارم که الان هم این وضعیت تکرار می شود. نباید با افرادی که ۱۰۰ درصد از تروریسم پیروی می کنند بازی و همسازی کرد.
  خانم زاخارووا به استفاده جبهه النصره از آتش بس توافق شده میان روسیه و آمریکا اشاره و اظهار کرد: آنها از این وضعیت برای تجدیدقوا و سازماندهی مجدد در حومه دمشق استفاده کردند.
  وی گفت که بر اساس این توافق، می بایست برای انتقال امن کمک های انسانی به حلب، طرف های متخاصم نیروها و تسلیحات خود را از منطقه پیرامون جاده کاستلو عقب می کشیدند. نیروهای ارتش سوریه نیروهای خود را عقب کشید اما تروریست ها از عقب نشینی خودداری کردند.
  سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه گفت: در توافقنامه روسیه و آمریکا که واشنگتن به مدت طولانی از انتشار آن خودداری می کرد و سپس از طریق رسانه های خود آن را منتشر کرد، موارد مربوط به آتش بس و تسهیل در انتقال کمک های انسانی به حلب و موارد مهم دیگر قید شده بود.
  وی تروریست های ضدسوری و آمریکا را متهم کرد که هیچ اقدامی برای اجرای توافق با روسیه نکردند.
  زاخارووا گفت: گروه تروریستی جبهه النصره از این وضعیت استفاده کرده و به تجدید قوا و گروه بندی خود و نیز تحکیم مواضع پرداخت و حامیان خارجی آن نیز در شرایطی که آتش بس در حلب اجرا می شد، به ارسال تسلیحات برای این گروه تروریستی پرداختند.
  مقام های روس بارها از آمریکا بخاطر خودداری از مبارزه با گروه تروریستی جبهه النصره و حمایت از برخی از گروه های تروریستی به بهانه «معارضان میانه رو» انتقاد کرده اند.
  آخرین مورد از این انتقادها روز شنبه انجام شد به طوری که «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در تماس تلفنی با «جان کری» همتای آمریکایی خود سرپیچی واشنگتن از اجرای تعهد جدا کردن گروه های به اصطلاح معارض سوری تحت الحمایه واشنگتن از تروریست ها را گوشزد کرد.
  به گزارش وعده صادق به نقل از وزارت امور خارجه روسیه، لاوروف در پاسخ به تقاضای همتای آمریکایی خود برای توقف عملیات ضدتروریستی در حلب برای برقراری مجدد آتش بس در این منطقه، تصریح کرد: پیمان پایان درگیری ها در نتیجه توافق روسیه و آمریکا، بارها از سوی تروریست های گروه جبهه النصره نقض شد.آنها مانع ارسال کمک ها شدند و تهدید کردند به کاروان های کمک های انسانی سازمان ملل حمله می کنند.
  وی گفت: آتش بس های موقت در سوریه از سوی جبهه النصره به عنوان فرصت تجدید قوا، دریافت سلاح و تجهیزات و همچنین جذب تروریست های بیشتر استفاده شده است.
  لاوروف افزود: به همین دلیل روسیه یک هفته پیش از آمریکا خواست به عنوان گام نخست تعهد ماه فوریه ۲۰۱۶ خود را برای جدا کردن معارضان از گروه های تروریستی انجام دهد که با وجود گذشت هفت ماه هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.
  وزیر امورخارجه روسیه ادامه داد: خودداری آمریکا از انجام هر گونه اقدام برای حل این مساله به جبهه النصره فرصت داد، پشت سر تشکل های معارضان همکار واشنگتن پنهان شود، هر چند که بسیاری از این گروهها خود نیز توافق مسکو و واشنگتن برای آتش بس را نپذیرفته و در عمل به تروریست ها پیوسته اند.
  لاوروف بار دیگر به کری توصیه کرد که آمریکا گروه های معارض سوری را به توقف کارشکنی در اجرای تصمیم های شورای امنیت سازمان ملل و مشارکت در ازسر گیری مذاکرات سوریه بدون هر گونه پیش شرط مجاب کند.
  آمریکا از اسفند ماه سال گذشته و به ویژه در چارچوب توافق ۱۹ شهریورماه با روسیه در ژنو متعهد به جدا کردن گروههای مسلح موسوم به معارضان تحت الحمایه واشنگتن از تروریست ها به ویژه جبهه النصره، مبارزه مشترک با گروههای تروریستی، همکاری در کمک رسانی به ساکنان حلب و تسهیل در روند مذاکرات حل سیاسی بحران سوریه شده، ولی تاکنون اقدامی انجام نداده است.
  ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه نیز پیشتر گفته بود: آمریکا با مشکلاتی (در سوریه) برخورد کرده است و بخش اصلی آن هم مربوط به این موضوع می شود که نمی تواند معارضان سوری را از عناصر تروریستی و نیمه تبهکار جدا کند.
  اروپام*۳۹۱*شبس*۱۶۱۳*انتشار دهنده: عبدالله غفاری

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار