رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۵ | کد خبر : 49057
 • جمعیت زنان درگیر اعتیاد ۲ برابر شده/ وضعیت آسیب‌های اجتماعی نگران‌کننده نیست

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، رضا محبوبی ظهر امروز در جلسه ستاد فرهنگی و اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی استان که در استانداری خراسان رضوی برگزار شد،اظهار داشت: در رابطه با چیستی آسیب‌های اجتماعی زیاد صحبت کرده ایم اما شاید کمتر به این پرداخته‌ایم که سبب  وضعیت موجود جامعه در بحث آسیب‌های اجتماعی چیست و این نپرداختن برایمان مسئله‌ساز شده است.

  وی افزود: وضعیت کلی کشور در آسیب‌های اجتماعی را نگران‌کننده نمی‌دانیم اما نرخ رشد برخی آسیب‌ها مانند اعتیاد، طلاق و خودکشی نگران‌کننده است.

  محبوبی تصریح کرد: از سال ۹۰ تا ۹۴ جمعیت زنان درگیر در مسئله اعتیاد با وجود اینکه کمتر از ۵درصد جمعیت معتادان کشور را به خود اختصاص داده‌اند، دو برابر شده و متاسفانه محرومیت‌هایی که برای دختران در نظر می‌گیریم اثر خود را در این مسائل نشان می‌دهد.

  وی پدیده‌های اجتماعی را در سه سطح تحلیل کرد و افزود: اولین سطحی که باید مورد توجه قرار گیرد سطح کلان است که شاید به طور مستقیم با آسیب‌های اجتماعی ارتباط نداشته باشد، اما اقدامات کلان نظام بر روی آن‌ها تاثیر گذار است.

  مشاور وزیر و معاون مرکز امور اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور عنوان کرد: سیاست نیز بر روی وضعیت اجتماعی کشور تاثیرگذار است، به عنوان مثال مسئله‌ای به نام FATF به وجود می‌آید و عده‌ای بی‌مهابا به دلیل اینکه تریبون در دستشان است و چون می‌خواهند یک نوع تسویه حساب سیاسی و قدرت‌نمایی سیاسی داشته باشند، بالای منبر از این قدرت حداکثر استفاده سیاسی را می‌کنند و آنچه به جامعه القا می‌شود ناامید،  یاس مفرط و بی اعتمادی است.

  وی بیان کرد: هفته آینده در شب تاسوعا مسابقه فوتبال داریم و ببینید برخی رسانه‌ها چگونه با آن برخورد می‌کنند، این مسائل نه به عنوان سیاست کلان کشور بلکه به عنوان مصداق در وضعیت اجتماعی کشور تاثیرگذارهستند.

  محبوبی با اشاره به اینکه باید ارزش‌های نهادینه شده در کشور حفظ شود گفت: اگر ارزش‌های نهادینه شده در طول سال‌ها را قبول نداریم؛ باید سال‌ها در دانشکده‌ها، دانشگاه‌ها، حوزه‌ها بر روی این مسائل بحث و بررسی شود و یک بازنگری کنیم. باید بر روی این مسائل تحلیل و نقد کرد که چه اشتباهی داشته‌ایم. عمکلرد خود ما بوده که این وضعیت به وجود آمده  پس همان اول باید بپذیریم که جزء مهم‌ترین افرادی هستیم که باید پاسخگو باشیم.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار