رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۱۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۴۵ | کد خبر : 49120
 • هم‌تراز کردن دولت دهم با تروریست‌ها دور از شأن آخوندی است

  علی لطفی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در واکنش به اظهارات جدید وزیر راه و شهرسازی در خصوص این‌که دولت قبل بخش مسکن را بمباران کرد ، از ادبیات گفتاری و بی انصافی وی در تحلیل عملکرد دولت نهم و دهم در بخش مسکن انتقاد و اظهار کرد: دلیل این ادبیات و بی‌انصافی عدم توفیق وزیر فعلی در ارائه طرح های کاربردی و اجرایی در بخش مسکن است.

  وی با تقبیح مقایسه بازار مسکن ایران با بازار بمباران شده کشورهای سوریه و یمن که در چارچوب جبهه مقاومت در حال جنگ تمام عیار با استکبار جهانی و ایادی منطقه ای آن است، این نوع مقایسه را کاملاً نابجا و نادرست و غیرمسئولانه دانست و تصریح کرد: هم تراز کردن عملکرد دولت قانونی برخاسته از آرای اکثریت مطلق مردم در کشور استکبار ستیز جمهوری اسلامی ایران با بمباران های وحشیانه کشورهای مظلوم سوریه و یمن از سوی تروریست ها و حامیان مستکبر آن ها قیاسی بسیار زشت و دور از شأن وزیر جمهوری اسلامی دانست.

  لطفی زاده با انتقاد از بی انصافی وزیر راه و شهرسازی در ارزیابی عملکرد دولت های نهم و دهم افزود: بی شک بدون دخالت دولت ها در هیچ کجای دنیا مشکل مسکن اقشار کم‌درآمد حل نشده و یکی از بزرگترین دست آوردهای نظام جمهوری اسلامی در حل مشکل مسکن اقشار کم درآمد در دولت های نهم و دهم رقم خورد .

  وی ادامه داد: در این دوره علاوه بر این‌که تولید مسکن در کشور براساس گزارش مرکز آمار ایران ، نسبت به دوره قبل بیش از دو برابر شد، علاوه برپاسخگویی به مسکن مورد نیاز عموم مردم ، توجه ویژه ای نیز به مسکن اقشار کم درآمد شد. در واقع برای اولین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، پاسخ عملی به این خواسته به حق اقشار محروم و کم درآمد و تحقق عینی متن صریح قانون اساسی و گفتمان حضرت امام (ره) صورت گرفت.

  معاون وزیر سابق راه و شهرسازی با  رد ادعای وزیر راه و شهرسازی مبنی بر تبدیل انبوه‌سازان به پیمانکاران دولت، از متوقف شدن فعالیت انبوه سازان در دولت یازدهم که برای اولین بار در تاریخ کشور گام های بلندی به سوی صنعتی سازی برداشته بودند انتقاد کرد و گفت: در بخش مسکن در دولت های نهم و دهم هیچ وجهی از محل اعتبارات دولتی به انبوه سازان پرداخت نشد و تنها با اتخاذ سیاست های حساب شده ، با افزایش سرعت در تولید مسکن ، ضمن ایجاد رونق اقتصادی ، هزینه های بالاسری تولید کاهش یافته و با مدیریت صحیح منابع مالی مردم ، از فعالیت های سودا گرانه در بازار مسکن جلوگیری شد.

  لطفی زاده با بیان این‌که برای نخستین بار مسکن به قیمت تمام شده در اختیار مردم قرار گرفت، اظهار کرد: با سیاست های دولت یازدهم در بخش مسکن ، عملاً سرمایه گذاری چند صد میلیاردی انبوه سازان در خرید تجهیزات انبوه سازی بلا استفاده باقی ماند و پرداخت سودهای نامتعارف بانکی ، سرمایه ها از بخش مسکن به سپرده گذاری در بانک ها رفت و اینگونه بخش مسکن که همواره لکوموتیو اقتصاد محسوب می شود به رکود عمیق و توقف کامل مبتلا شد.

  وی با یادآوری این‌که مواضع وزیر راه و شهر سازی در ابتدای دوره وزارت مهمترین عامل آسیب بخش مسکن است، گفت:‌ وزیر راه باید از رونق بازار مسکن و رونق اقتصادی کشور که در سخت ترین شرایط تحریم های ظالمانه حاصل شده بود استفاده می کرد و با همان سرعت ، بخش مسکن را به پیش می برد. در این صورت چه بسا امروز دولت یازدهم اینقدر شرمنده مردم کشور به جهت رکود عمیق اقتصادی نبود.

  معاون سابق وزیر  راه و شهرسازی ، عدم ارائه یک الگوی عملی و اجرایی برای حل مشکل مسکن در کشور را از بارزترین نشانه های ناتوانی وزیر راه و شهر سازی در اداره بخش مسکن دانست و گفت : رکود شدید اقتصادی و کاهش قدرت خرید مردم از یک طرف و عدم تولید مسکن مورد نیاز کشور از سوی دیگر ، زمینه ساز بروز انفجار در قیمت مسکن در دولت یازدهم شده است.

  لطفی‌زاده همچنین افزایش حاشیه نشینی و بد مسکنی را ناشی از سیاست های نادرست دولت یازدهم در بخش مسکن دانست و افزود: با ادامه این سیاست ها هر روز وضعیت وخیم‌تر شده و تنها راه برای حل مشکل فقط اقدامات عملی و اجرایی است نه حرف زدن.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار