رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۱۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۰۰ | کد خبر : 49126
 • گاردین: سپاه‌پوستها همچنان جایگاهی در سینما و تلویزیون انگلیس ندارند

  به گزارش وعده صادق به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه گاردین؛ نتایج یک مطالعه در موسسه بریتیش فیلم در انگلیس نشان می دهد، در شصت درصد از فیلم هایی که در انگلیس ساخته می شود، هیچ شخصیت سیاه پوستی وجود ندارد و به گفته یک بازیگر معروف، سیاه پوستان از تاریخ انگلیس حذف شده اند.

  بررسی های اخیر نشان می دهد در شصت درصد از فیلم هایی که در ده سال اخیر در انگلیس ساخته شده اند، شخصیت سیاه پوستی به چشم نمی خورد و فقط در سیزده درصد از فیلم های ساخته شده، شخصت اصلی به یک سیاه پوست دادهشده است. نتایج بررسی روی هزار و صد و هفتاد و دو فیلم نشان می دهد فقط پانزده بازیگر که پنج نفر از آنان زن بودند، بیش از یک بار در دهه گذشته بیش از یک بار نقشی تاثیر گذار در فیلم ها را بازی کرده اند. بیش از نیمی از نقش های تاثیر گذار در فیلم ها فقط در چهل و هفت فیلم قرار داده شده اند که معمولا موضوع این فیلم ها نیز برده داری، نژاد پرستی، استعمارگری، جرم یا گروه های تبهکاری بود. 

  در جشنواره فیلم لندن، دیوید اویلوو (David Oyelowo)، بازیگر انگلیسی نیجریه ای تبار گفت: مردم سیاه پوست از تاریخ انگلیس حذف شده اند و در پرده سینما نیز اثری از آنان نیست. وی که مانند برخی دیگر از بازیگران سیاه پوست، به تازگی مجبور به مهاجرت به آمریکا شده است در گلایه از همکاران خود گفت احساس من این بود که تنها مانده‌ام. از این فرار استعدادها جلوگیری کنید. باید ساخت بومی افراد تصمیم گیر تغییر یابد. 

  اظهارات این بازیگر سیاه پوست بارها توسط دیگر همتایان وی درباره نقش سیاه پوستان در سینما و تلویزیون انگلیس، بی توجهی به سیاه پوستان و لزوم تغییر در تدوین سیاست ها و گروه های تصمیم گیر بیان شده است. این در حالی است که ماه فوریه نیز حذف تنها بازیگر سیاه‌پوست از فهرست نامزدهای دریافت جایزه اسکار بحث های زیادی را برانگیخت و درخواست شد نظام رأی گیری برای انتخاب بهترین‌ها تغییر اساسی پیدا کند.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار