رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۱۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۳۰ | کد خبر : 49132
 • ترکیه سرپرست عراق نیست که بخواهد برای آن تصمیم بگیرد

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «بن علی یلدریم» نخست وزیر ترکیه روز پنجشنبه درباره حضور نیروهای این کشور در شمال عراق گفت: حکومت عراق هرچه می‌خواهد بگوید، حضور نیروهای ترکیه برای مبارزه با داعش و برای جلوگیری از تغییر در ترکیب جمعیتی در این منطقه است.

  یلدریم افزود: در حالی کشورهایی که هیچ ارتباطی با منطقه ندارند در عراق حضور دارند، دولت عراق، حد خود را نگه نمی‌دارد و در مورد ترکیه‌ای صحبت می‌کند که تاریخ ریشه داری در منطقه دارد.

  وی همچنین گفت اینکه دولت عراق از حضور ۶۳ کشور در خاک خود چشم پوشی می‌کند و بر حضور ترکیه در این کشور تمرکز کرده است غیر منطقی بوده و ناشی از حسن نیت نیست.

  نخست وزیر ترکیه افزود: مرزهای ما با عراق بیش از ۳۵۰ کیلومتر است و دولت مرکزی عراق از ۳۵ سال پیش هیچ اقدامی در مورد گروه تروریستی پ.ک.ک انجام نداده است.

  ترکیه با همکاری صهیونیست‌ها در حال پیاده‌سازی طرح خود در شمال عراق هستند

  کریم النوری” از رهبران نیروهای بسیج مردمی عراق در مصاحبه با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری تسنیم در واکنش به اظهارات مقامات ترکیه مبنی بر عدم خروج از شمال عراق گفت: اردوغان در حال پیاده سازی طرحی است که با همکاری صهیونیست‌ها آن را ایجاد کرده‌اند و هدف آن تغییر بافت جمعیتی در موصل است این در حالی است که ما معتقدیم باید تمامی ساختارهای شهر موصل همانند گذشته حفظ شده و به آن احترام گذاشته شود. اردوغان که نتوانست به اهداف خود در مصر و از طریق حکومت اخوان‌المسلمین دست یابد هم اکنون در تلاش است که بخت خود را در عراق بیازماید که این موضوع پس از پیروزی اردوغان بر کودتای نافرجام در این کشور بیش از پیش نمود یافته است و امروز با ادامه اشغالگری در شمال عراق در حال نقض قوانین و چارچوب‌های بین‌المللی است.

  همچنان از سرنوشت ۱۲۰۰ زن ترکمانی هیچگونه خبری وجود ندارد

  وی افزود: ما به شدت حضور نیروهای ترکیه‌ای در شمال عراق را محکوم می‌کنیم و ترکیه قیم و سرپرست عراق نیست و اردوغان که مدعی است با حضور در شمال عراق در صدد محافظت از ساختار جمعیتی در این بخش است کاملا دورغ می‌گوید نخست آنکه داعش تمامی ساختارهای جمعیتی بخش‌هایی را که در اشغال داشت از بین برد و ساختار جمعیتی ترکمان‌ها را در این مناطق به هم ریخت. هم اکنون بیش از ۱۲۰۰ زن ترکمانی از سرنوشتشان هیچگونه خبری وجود ندارد این در حالی است که اعضای گروه داعش در سرزمین‌های ترکیه آزادانه تردد می‌کنند و در بیمارستان‌های این کشور مداوا می‌شوند و از سرزمین این کشور برای وارد شدن به عراق استفاده می‌کنند.

  عملیات آزادسازی موصل پس از تکمیل پاکسازی الحویجه آغاز خواهد شد

  این فرمانده نیروهای بسیج مردمی عراق در ادامه این مصاحبه و در پاسخ به سوالی درباره زمان آغاز عملیات آزادسازی موصل گفت: هر زمان که تمامی پیش نیازهای این جنگ فراهم شود، این عملیات آغاز خواهد شد. یکی از مهمترین پیش نیازها تکمیل عملیات در حویجه (شمال بیجی و جنوب کرکوک) است که منطقه مهمی برای آغاز عملیات برای آزادسازی موصل است و پس از آن دیگر باید منتظر فرارسیدن ساعت صفر برای آزادسازی موصل باشیم که این زمان را فرماندهی نیروهای مسلح اعلام خواهند کرد و در این عملیات اهالی موصل نیز مشارکت خواهند داشت و نیروهای بسیج مردمی نیز از این عملیات پشتیبانی خواهند کرد و البته اردوغان و آمریکایی کسانی نخواهند بود که ساعت صفر آغاز عملیات علیه موصل را تعیین می‌کنند.

  انتهای پیام/.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار