رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۱۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۵ | کد خبر : 49164
 • فروش و مصرف سیگار در اطراف اماکن متبرکه ممنوع شود

  دبیرکل ستاد مبارزه با استعمال دخانیات با درخواست ممنوع فروش و مصرف سیگار در اطراف اماکن متبرکه کشور گفت: در عربستان اجازه نمی دهند تا چندین کیلومتر اطراف مسجدالحرام و مسجدالنبی کسی سیگار بفروشد و یا سیگار بکشد که این موضوع را ما نیز می توانیم در کشور خود در اطراف اماکن متبرکه انجام دهیم.

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایسنا، دکتر مسجدی در جلسه هیئت امنای جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات استان قم ، گفت: متاسفانه تهاجم فرهنگی در کشور گسترده شده و در زمینه های مختلف بروز و ظهور می کند.

  وی عنوان داشت: قلیان و سیگار که جزو مواد دخانی هستند امروزه در بین جوانان و دختران گسترش یافته و این امر نگران کننده ایست که باید جلوی این روند رو به رشد گرفته شود.

  دبیرکل ستاد مبارزه با استعمال دخانیات گفت: هنوز افرادی هستند که جلوی بزرگتر از خود سیگار نمی کشند اما متاسفانه قبح قلیان شکسته شده و همه اعضای خانواده در کنار هم این ماده دخانی سمی را استفاده می کنند.

  وی با بیان اینکه در کشور ما روزی ۱۰ میلیارد تومان خرج سیگار می شود که این رقم به جز مصرف قلیان است، در خصوص مصرف سیگار در کشور گفت: سالانه ۶۵ میلیون نخ سیگار در ایران مصرف می شود و ۳۰۰۰ میلیارد تومان نیز سالانه هزینه مصرف سیگار می شود و این درحالیست که دولت سالی ۷۰۰۰ میلیارد تومان برای بیماری های ناشی از سیگار هزینه می کند.

  دبیرکل ستاد مبارزه با استعمال دخانیات افزود: ۹۰ درصد تولید سیگار دست پنج شرکت آمریکایی است ولی این در حالی است که در آمریکا مصرف سیگار رو به کاهش است.

  دکتر مسجدی گفت: در برخی قلیان‌سراها، توتون را در مواد مخدر و الکل به مدت یک هفته نگهداری می کنند که از این طریق جوانان را معتاد کنند.

  وی بیان داشت: کل افرادی که در کشور سیگار مصرف می کنند ۱۵ درصد هستند اما مصرف قلیان در کشور ۳۰ درصد است که ۳۵ درصد از این میزان را دختران تشکیل می دهند که آمار نگران کننده ای است.

  انتهای پیام

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار