رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۱۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۵ | کد خبر : 49184
 • رهبران اسلامی و مسیحی روسیه: نابودی تروریسم ضرورت جهانی است


  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار ایرنا، راویل عین الدین رئیس شورای مفتی های روسیه در پیام خود به نشست بین المللی یک روزه «دین علیه تروریسم» در دانشگاه دولتی دوستی ملل مسکو که با حضور مقام ها و شخصیت های روسی و چند کشور دیگر از جمله مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، گفت: تروریست ها هیچ ارتباطی با اسلام ندارند.
  وی در پیام خود به این نشست که روز جمعه برگزار شد، اظهار کرد: هدف تروریسم احتمالا نابودی کامل نظام کنونی جهان و ایجاد هرج و مرج است تا تروریست ها با خشونت و سنگدلی حکومت کنند.
  عین الدین افزود: مذهب یک پدیده فراملی و جهانی است که انسان ها را متحد کرده است و به همین دلیل تروریسم بین المللی می خواهد در این پوشش و با سوءاستفاده از توان انسجام بخش اسلام، اهداف خود را عملی کند.
  وی با بیان اینکه تروریست ها محدودیت نمی پذیرند، تاکید کرد: هدف ادیان الهی اجرای فرمان خداوند است تا جهان نظم بهتری بگیرد و از امکانات دنیا برای رفاه و سعادت جهان بشریت استفاده شود.
  رهبر مسلمانان روسیه در پایان همچنین با اشاره به پیامدهای فعالیت های تروریستی در خاورمیانه، خواستار همگرایی و وحدت تمامی جهان برای مبارزه کارآمد علیه تروریسم شد.
  پاتریارک کریل رهبر کلیسای ارتدکس روسیه نیز در پیام خود به نشست دین علیه تروریسم آورده است: در سال های اخیر چندین کشور جهان هدف حمله های تروریستی قرار گرفته اند و تروریست ها تلاش می کنند از مذهب برای توجیه اعمال ضد بشری خود بهره بگیرند.
  وی افزود: اسلام دین صلح است و هیچ اشتراک دیدگاهی با تروریسم ندارد. اکنون وظیفه رهبران مذهبی گسترش اصول و مبانی ارزش های الهی و انسانی در جوامع مختلف است و از این راه می توانیم در مبارزه با تروریسم سهم داشته باشیم.
  رهبر مذهبی کلیسای ارتدکس روسیه در پایان ضمن تاکید بر لزوم برخورد قاطع با تروریسم در اشکال مختلف آن، اظهار کرد: هیچ منطقه امنی در جهان که دور از تروریسم باشد وجود ندارد و همه از این پدیده وحشت دارند.
  ولادیمیر پوتین و نورسلطان نظربایف رئیسان جمهوری روسیه و قزاقستان نیز در پیام خود به این نشست بر ضرورت مبارزه فراگیر با تروریسم و افراط گرایی در تمامی اشکال آن و جلوگیری از سوء استفاده از دین برای پیشبرد اهداف تروریستی تاکید کردند.
  سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه نیز در سخنرانی خود با اشاره به ضرورت مبارزه با تروریسم، گفت: اطمینان داریم، اگر تحرکات جریان های افراطی در سوریه، عراق و شمال آفریقا مهار نشود در آینده نزدیک باید با آنها در آسیای مرکزی و قفقاز مواجه شویم.
  در کنفرانس دین علیه تروریسم که با همکاری دانشگاه دوستی ملل مسکو و سفارت قزاقستان در روسیه برگزار شد، کارشناسان، دانشمندان، علما، رهبران دینی و دیپلمات هایی از چند کشور اروپایی و آسیایی و همچنین دانشجویان این دانشگاه از ۶۰ کشور از جمله سوریه، ایران، فرانسه، کلمبیا، افغانستان و نیجریه شرکت کردند.
  محمد سلام محمدوف معاون دفتر ریاست جمهوری، الیاس اوماخانف معاون رئیس شورای فدراسیون، راویل عین الدین رئیس شورای مفتیان روسیه، کنستانتین دولگف تماینده این کشور در امور حقوق بشر، ولادیمیر فیلیپوف رئیس دانشگاه دولتی دوستی ملل و مراد تاژین سفیر قزاقستان در مسکو از جمله مقام های شرکت کننده در این نشست بودند.
  ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه نیز در پیام خود به این کنفرانس، خواستار همگرایی گسترده پیروان ادیان برای مقابله با چالش های فراروی بشری بویژه حل مشکلات خاورمیانه و پاسداری از ارزش های مشترک الهی و انسانی برای سعادت جهان بشریت شد.
  اروپام ۳۹۱ ** انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار