• تاریخ انتشار: جمعه ۱۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۵ | کد خبر : 49193
 •  محسن پورسید آقایی درگفت و گو با مهر، افزود: ۵۰ دستگاه لکوموتیو دیزلی برای سرویسدهی به کل خطوط مسافری راه آهن تولید می‌شود و با گشایش اعتبارمالی، فرآیند ساخت آنها آغاز می‌شود.

  وی ادامه داد: پس ازعقد قرارداد با زیمنس برای تولید ۵۰ دستگاه لکوموتیو دیزلی باید فاینانس بین بانک‌های ایران و آلمان انجام و سپس ساخت لکوموتیوها شروع شود ضمن اینکه انتظار می‌رود فرآیند تولید ۵۰ دستگاه لکوموتیو دیزلی حداکثر دوسال بعد از تأمین اعتبار مالی تمام شود.

  به گفته پورسیدآقایی، موافقت‌نامه تولید ۷۰ دستگاه لوکوموتیو برقی هم امضا شده است که این لکوموتیوها به صورت ویژه برای خط تهران- مشهد مورد استفاده قرارمی‌گیرند.

  وی درباره زمان تحویل لکوموتیوهای برقی، اظهارداشت: با توجه به اینکه خط تهران- مشهد در حال برقی شدن و انجام این کار حداقل نیازمند سه سال زمان است، طراحی و ساخت لکوموتیوها هم برای سه سال آینده و پس از برقی شدن خط تهران-مشهد به پایان می‌رسد.

  مدیرعامل شرکت راه آهن تصریح کرد: براساس برنامه قراراست که ۴۰۰ میلیون یورو برای ساخت ۱۲۰ لوکوموتیو ازسوی چین و آلمان فاینانس شود.

  پورسید آقایی اضافه کرد: تأمین اعتبار ساخت ۷۰ لوکوموتیو برقی از بانک‌های چینی فاینانس و ۵۰ لوکوموتیو دیزلی هم از بانک‌های آلمانی تأمین اعتبار می‌شود، به عبارت دیگر سهم چینی‌ها در فاینانس بیشتر از آلمانی‌هاست.

  معاون وزیر راه وشهرسازی اضافه کرد: امضای قرارداد میان ایران و آلمان برای ساخت ۱۲۰ لکوموتیو نشان می‌دهد که بسیاری از کشورها به دنبال افزایش همکاری اقتصادی با ایران هستند و باید از این فرصت برای انتقال تکنولوژی وپیشرفت بهره برد.

  به گزارش وعده صادق به نقل از مهر ۱۳ مهر ماه توافق‌نامه ساخت ۱۲۰ دستگاه لکوموتیو دیزلی و برقی میان شرکت راه آهن، زیمنس و مپنا امضا شد.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  حجاب همسر رئیس جمهور فنلاند در ایران عکس/ برداشت انار از باغ های بجستان جلوگیری از ورود چهره‌های تنش‌زا به مراحل مختلف انتخابات خانه تکانی توییتر شروع شد باقر عزت بگوویچ: ایران می تواند از طریق بوسنی وارد بازار تجاری اروپا شود مسکن مهرهای فاقد متقاضی در سراسر کشور به مددجویان واگذار می‌شود جهانگیری: باید بدون اغماض به تخلف صندوق ذخیره فرهنگیان رسیدگی شود/ عادل‌آذر: از ۲۳ میلیارد حقوق نجومی تنها ۱۰ میلیارد برگشته است هیچ خطری همانند فساد نظام جمهوری اسلامی ایران را تهدید نمی کند دکترین مقاومت ارزشمندترین سرمایه ماست/ ملت ایران جهت‌گیری ضد صهیونیستی و ضد آمریکایی خود را با موضوعات فرعی تغییر نخواهد داد تولید پر فروش‌ترین داروی جهان در ایران مراسم استقبال رسمی روحانی از باقر عزت بگوویچ عکس/ بارش اولین برف پاییزی در اردبیل مجازات حبس و برخورد قاطع در انتظار ناپدری «ستایش» تبریک ورزشکاران به تیم ملی جوانان بسیاری از نمایندگان اصلاح‌طلب انگار در مجلس حضور ندارند آلودگی هوا موجب پرفشاری خون است سراب جهانی شدن استقبال رسمی روحانی از رئیس شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین مخالفت وزارت نیرو با واگذاری مسئولیت توزیع آب شهری به شهرداری‌ها در بسیاری از موارد با کاهش شدید تخصیص و تأمین بودجه رو به رو هستیم/ دستور روحانی برای تأمین بودجه پدافند غیر عامل