رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۱۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۵ | کد خبر : 49199
 • عشایر عراق دخالت های ترکیه در عراق را محکوم کردند


  به گزارش وعده صادق به نقل از پایگاه خبری العهد، کمیته عشایر عراق در پارلمان این کشور افزود: عشایر عراق مخالف دخالت ترکیه در عراق هستند.
  این کمیته افزوده است: عشایر عراق از امکان مواجهه با نیروهای ترکیه برای خروج این نیروها از خاک عراق خبر داده اند.
  پارلمان عراق به دنبال تمدید مجوز دولت ترکیه از سوی مجلس این کشور درباره عملیات برون مرزی در عراق و سوریه برای یک دوره یک ساله دیگر و در شرایطی که ترکیه آشکارا نیت خود را برای مشارکت در عملیات موصل از طریق ترغیب اقلیم کردستان عراق در دعوت از ترکیه برای مشارکت در این عملیات، در میان گذاشته است، با مصوبه ای ضمن اشغالگر خواندن این نیروها، خواستار خروج نیروهای ترکیه از عراق شده است.
  بینالی یلدریم نخست وزیر ترکیه روز پنجشنبه به مصوبه مجلس نمایندگان عراق در خصوص خروج نیروهای این کشور از شمال موصل، واکنش تندی نشان داد و گفت: بغداد هر چه می خواهد بگوید، نیروهای ترکیه برای مبارزه با داعش و مقابله با تغییر ساختار قومی، خارج نخواهند شد.
  حیدر العبادی نخست وزیر عراق پیشتر تاکید کرده بود که اظهارات مسئولان ترکیه درباره عراق متناقض است و هیچ گونه درخواست رسمی برای ورود نظامیان ترکیه به اراضی شمال عراق وجود ندارد.
  در همین حال، جنبش بابلیون یکی از گروه های وابسته به نیروهای داوطلب مردمی (الحشد الشعبی) اعلام کرد که تدابیر لازم برای هرگونه رویارویی احتمالی با نیروهای ترکیه را اتخاذ کرده ایم.
  اقدام ترکیه از اواخر سال ۲۰۱۵ در تقویت نیروهای زمینی و مکانیزه خود بدون هماهنگی و اطلاع دولت مرکزی عراق، در پادگان بعشیقه در ۳۲ کیلومتری شمال موصل در عمق ۱۰۰ کیلومتری اراضی، با واکنش تند عراق روبرو شده است.
  آمار رسمی از حضور نیروهای ترکیه در عراق نیست ولی گفته می شود نیروهای ترکیه نه تنها در بعشیقه که شمار آن ها به حدود ۵۰۰ نفر می رسد و دهها دستگاه تانک و نیروی مکانیزه نیز در آن حضور دارد، در چند پایگاه دیگر در شمال عراق حضور دارند. توجیه حضور این نیروها، آموزش نیروهای محلی برای مقابله با داعش است.
  خاورم**۹۳۶۵**
  مترجم: رضا میرزائی** انتشار دهنده: زهرا هژبری

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار