رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۱۵ | کد خبر : 49236
 • رایزنی معاون ظریف با نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه

  معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه که در چارچوب تحرکات و رایزنی‌های دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران برای حل بحران سوریه و مهار مشکلات انسانی جاری در این کشور به ژنو سفر کرده است، با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه دیدار و گفت‌وگو کرد.

   به گزارش وعده صادق به نقل از ایسنا، در این دیدار استفان دیمیستورا نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه، شرایط فعلی موجود در این کشور را حساس‌تر از همیشه توصیف کرد و با اشاره به نقش محوری جمهوری اسلامی ایران در منطقه، ایران را کشوری مهم و تاثیرگذار در کمک به حل بحران سوریه دانست.

  دیمیستورا تاکید کرد: تعریف تروریسم از منظر سازمان ملل روشن است و مطابق قطعنامه‌های شورای امنیت، داعش، النصره و گروه‌های مرتبط با القاعده سازمان‌های تروریستی محسوب می‌شوند.

  حسین جابری انصاری معاون وزیر امور خارجه نیز در این دیدار با اشاره به وجوه سه‌گانه انسانی، سیاسی و امنیتی بحران سوریه گفت: مسئله انسانی، فوری‌ترین بعد بحران و توجه جدی و چاره‌اندیشی برای مهار فاجعه انسانی ضروری است.

  وی افزود: بی‌توجهی به مقابله موثر با تروریسم و عدم پذیرش این اصل که راه حل سیاسی تنها راه حل بحران سوریه است، به استمرار بحران و افزایش ابعاد فاجعه انسانی انجامیده است.

  جابری انصاری رویکرد برخی بازیگران موثر در بحران سوریه را استمرار روش نظامی جهت تحقق اهداف خاص سیاسی خود دانست و بر ضرورت حل سیاسی بحران تاکید کرد.

  معاون وزیر امور خارجه اظهار کرد: تشخیص درست مشکل و توافق مفهومی بازیگران موثر پیرامون برخی اصول کلی، مقدمه ضروری حل سیاسی بحران است.

  جابری انصاری تعدد بازیگران موثر و ابعاد پیچیده داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی بحران سوریه را از جمله عوامل طولانی‌شدن بحران سوریه برشمرد و با اشاره به عدم موفقیت توافق آتش‌بس روسیه و آمریکا گفت: یکی از محوری‌ترین مواد توافق مذکور، جداسازی گروه‌های مسلح از جبهه النصره بود اما عملا این اتفاق نیفتاد بلکه برعکس شاهد اتحاد گروه‌های مسلح و همبستگی آنها با النصره بودیم.

  جابری انصاری همراهی و مشارکت غالب بازیگران موثر در بحران سوریه را برای موفقیت هرگونه توافق و راه حلی ضروری دانست و خاطرنشان کرد: بازیگران اصلی باید به سمت مفاهمه پیرامون اصول اساسی حل بحران بروند و یکی از موضوعات مهم و ضروری در این زمینه، توجه جدی به مبارزه با تروریسم و به طور همزمان ارائه یک افق سیاسی قابل قبول از آینده سوریه مبتنی بر اصل اساسی انتخاب مردم این کشور است.

   بر اساس این گزارش، دیمیستورا در روزهای آینده با نمایندگان دیگر کشورهای اصلی موثر در روند حل بحران سوریه گفت‌وگوها و رایزنی‌های جداگانه‌ای در ژنو خواهد داشت.

   انتهای پیام

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار