رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۵۴ | کد خبر : 49273
 • سید حسن خمینی: «امنیت» باید ریشه در «عدالت» داشته باشد

  به گزارش وعده صادق روزنامه اصلاح طلب آرمان نوشت: «امنیت» و «عدالت» گمشده انسان در طول اعصار است. اندیشمندان سیاسی، از هر ملیتی کوشیدند تا راهی برای دستیابی به این «کیمیای بشریت» پیدا کنند. در این میان، شاید برخی از همین دست اندیشمندان و متفکران، به ورطه افراط افتاده باشند. ممکن است آنچه «توماس هابز» در باب «امنیت» نوشته یا نظرات «کارل مارکس» که معطوف به مفهوم «عدالت» است، از آن دست باشد. اما در این میان، یادگار دردانه پیر جماران، بر این باور است که «امنیت» باید ریشه در «عدالت» داشته باشد. آیت‌ا… سید‌حسن خمینی، روز پنجشنبه، در دیدار فرماندهی و مسئولان نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران که به مناسبت هفته نیروی انتظامی در حرم مطهر امام خمینی حضور یافته بودند، با ذکر روایتی از امام صادق(ع) که می‌فرمایند «سه چیز است که مردم بدان احتیاج دارند؛ امنیت، عدالت و فراوانی (آبادانی و رفاه)»، یادآور شد: در طول تاریخ اولین وظایف حکومت‌ها ایجاد و تحکیم امنیت بوده است و در دوره دولت‌های مدرن نیز که وظایف جدیدی بر دوش حکومت‌ها قرار گرفته، این ضرورت همچنان باقی است. یادگار گران‌سنگ امام راحل خطاب به مسئولان نیروی انتطامی افزود: در دنیای آشفته کنونی، به همت شما و برادران شما در سایر نیروهای نظامی و با همت رهبری اندیشمند انقلاب یک امنیت مثال زدنی در جمهوری اسلامی ایران برقرار شده است.

  امنیت، مهم ترین لازمه جامعه

  آیت‌ا… سید حسن خمینی با اشاره به نقش ایران به عنوان یک قدرت منطقه‌ای و توان تأمین امنیت حتی در فراسوی مرزهای کشورمان، گفت: در هرجای کشور اثر حضور پلیس و تلاش برای برقراری امنیت را می‌بینیم. او ادامه داد: در سال‌های اخیر کمترین تنش از ناحیه پلیس با آحاد جامه وجود داشته است که درخور تقدیر است و البته برادری با مردم هرچه بیشتر شود بهتر است و یک ارزش محسوب می‌شود. سید حسن خمینی با بیان این که به دلیل وضع آشفته منطقه، مردم امنیت موجود در کشور را لمس می‌کنند، به عدالت به عنوان دومین وظیفه حکومت‌ها اشاره کرد و تأکید کرد: امنیت مهمترین لازمه جامعه است اما مقصود، امنیتی است که ریشه در عدالت داشته باشد و امنیت پایدار و مردم نهاد محسوب شود. او با اشاره به آبادانی و رفاه به عنوان دیگر نیاز مردم، یادآور شد: بسیاری از حاکمان به دلیل فراهم بودن رفاه در دوران حکومتشان، امروز نامی نیک به جا گذاشته اند و لذا باید شرایطی ایجاد شود که به رفاه بیشتر زندگی مردم منتهی شود. یادگار گرامی امام، با ستودنی خواندن همت کارکنان نیروی انتطامی، تصریح کرد: در همه امور باید تلاش کرد تا یک گام به سوی بهتر شدن برداریم و توجه کنیم که تفاوت «امنیت غیر عادلانه» با «امنیت همدوش با عدالت و رفاه»، در وجود شبکه‌های متصلب و بسته‌ای است که ممکن است به قیمت امنیت، حقوقی را از مردم پایمال کنند.

  دیدار با نمایندگان ادیان کرواسی

  همچنین، آیت‌ا… سید حسن خمینی، روز پنجشنبه با انتشار عکسی در حساب رسمی اینستاگرام خود، از دیدار با مفتی اعظم مسلمانان کرواسی خبر داد. بر همین اساس، یادگار گرامی امام صبح پنج‌شنبه با مفتی اعظم مسلمانان کرواسی و جمعی دیگر از عالمان دینی این کشور دیدار کرد. سیدحسن خمینی با انتشار عکسی از این دیدار در حساب اینستاگرام خود نوشت:«امروز در حرم امام دیداری با مفتی اعظم مسلمانان کرواسی و رؤسای مسیحیان کاتولیک، ارتدوکس و پروتستان این کشور، به همراه برادر فاضل و دانشمندم جناب آقای دکتر ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان ارتباطات، آیت‌ا… بجنوردی و عزیز بزرگوارم جناب آقای دعایی داشتم. عالمان ادیان ابراهیمی کرواسی به دعوت سازمان ارتباطات اسلامی به تهران سفر کرده‌اند.»

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار