رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۳۰ | کد خبر : 49276
 • رایزنی جابری انصاری با معاون وزیر خارجه و رئیس آژانس کمک های بشردوستانه سوئیس


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، امانوئل بسلر رئیس آژانس کمک های بشردوستانه سوئیس در این ملاقات، استفاده ابزاری از موضوعات انساندوستانه و سیاسی کردن آن را از چالش های حقوق بین الملل بشردوستانه توصیف کرد.
  رئیس آژانس کمک های بشردوستانه سوئیس با تقدیر از نقش اساسی جمهوری اسلامی ایران در شکل گیری اجلاس سه جانبه سوئیس، ایران و سوریه در زمینه تسهیل کمک های انسانی به سوریه، بر آمادگی کشورش جهت تقویت همکاری ها در این زمینه تاکید کرد.
  بسلر در پاسخ به استفسار از موضع و اقدامات سوئیس درخصوص بحران یمن و فاجعه انسانی جاری در این کشور با اشاره به اینکه مسائل بشردوستانه در یمن نیز برای سوئیس از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: متاسفانه در یمن مراکز مختلف از جمله بیمارستان ها، مدارس و مناطق غیرنظامی مورد حمله و بمباران قرار می گیرند.
  جابری انصاری معاون وزیر امور خارجه نیز در این دیدار، توجه به ابعاد انسانی بحران های منطقه را بسیار مهم دانست و با اشاره به اهمیت بعد انسانی بحران سوریه افزود: بدون توجه به دو بعد سیاسی و مبارزه با تروریسم تلاش های جاری برای حل بحران سوریه به نتایج قطعی منتهی نمی شود.
  وی مهار مشکلات انسانی در بحران سوریه را با اهمیت دانست و بر ضرورت استمرار همکاری ها میان ایران و سوئیس در این زمینه تاکید و آمادگی تهران را برای ایفای نقش در این زمینه اعلام کرد.
  جابری انصاری با اشاره به وخامت اوضاع انسانی در یمن بر ضرورت تلاش سوئیس برای تسهیل ارسال کمک های انسانی به مردم یمن تاکید کرد.
  معاون وزیر امور خارجه بحران انسانی در سوریه و یمن را جزو اولویت های فوری منطقه و جهان ذکر کرد و گفت: متاسفانه به مسئله انسانی در این بحران ها از زاویه سیاسی نگریسته می شود.
  در پایان این نشست طرفین با تاکید بر برگزاری دور جدید اجلاس سه جانبه ایران، سوئیس و سوریه در آینده نزدیک، خواستار تسهیل ارسال کمک های انساندوستانه به سوریه شدند.
  شبد**۱۹۵۳**۳۴۰۴ **دریافت کننده:مرتضی شحنه**انتشار دهنده: محسن اسماعیلی

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار