رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۵ | کد خبر : 49313
 • وزیر خارجه روسیه: تهدیدهای تروریستی در سوریه باید از بین برود


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، وزیران خارجه آلمان و روسیه در یک مذاکره تلفنی اوضاع سوریه به ویژه شرایط کنونی حاکم بر حلب را به علت اقدام های گروه تروریستی جبهه النصره و همچنین راهکارهای تداوم آتش بس بررسی کردند.
  وزارت خارجه روسیه امروز (شنبه) در پایگاه خبری خود اعلام کرد که لاوروف و اشتاین مایر در باره شرایط جدید در سوریه پس از اجرا نشدن توافق اخیر بین آمریکا و روسیه و همچنین راههای کمک رسانی به حلب مذاکره کردند.
  وزیر امور خارجه روسیه در این گفت وگوی تلفنی به لزوم پایداری و گسترش آتش بس در سوریه اشاره کرده و گفت که همزمان باید با گروههای تروریستی مبارزه کرد.
  وی افزود: اکنون لازم است همه تلاش ها از سوی تمامی طرف ها برای پایان تهدیدهای تروریستی در خاک سوریه انجام گیرد و همزمان حل مسائل انسانی نیز در دستور کار قرار گیرد.
  دو طرف همچنین بر آمادگی روسیه و آلمان برای همکاری با دی میستورا نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه برای اجرای برنامه مشارکت طرف های درگیر در زمینه تسهیل کمک رسانی به ساکنان منطقه حلب براساس مصوبه های شورای امنیت سازمان ملل و تصمیم های گروه بین المللی حامیان سوریه تاکید کردند.
  آلمان که پیرو سیاست های ضدسوری آمریکا است، برنامه وضع تحریم های اروپایی علیه روسیه را در چارچوب بحران سوریه در دستور کار دارد.
  مقام های روسی در ماه های اخیر بارها از آمریکا برای تعلل و خودداری از جدا کردن گروههای مسلح موسوم به معارضان میانه رو تحت الحمایه واشنگتن از گروههای تروریستی ضدسوری انتقاد کرده اند.
  آمریکا از اسفندماه سال گذشته به ویژه در چارچوب توافق ۱۹ شهریورماه با روسیه در ژنو متعهد به جدا کردن گروههای مسلح موسوم به معارضان تحت الحمایه واشنگتن از تروریست ها به ویژه جبهه النصره، مبارزه مشترک با گروههای تروریستی، همکاری در کمک رسانی به ساکنان حلب و تسهیل در روند مذاکرات حل سیاسی بحران سوریه شده، ولی اقدامی انجام نداده است.
  رئیس جمهوری روسیه پیشتر نیز گفته بود: آمریکا با مشکلاتی (در سوریه) برخورد کرده است و بخش اصلی آن هم مربوط به این موضوع می شود که نمی تواند معارضان سوری را از عناصر تروریستی و نیمه تبهکار جدا کند.
  لاوروف نیز در گفت وگوی تلفنی با جان کری وزیر امور خارجه آمریکا از فهرست این کشور در مورد گروه های مسلح معارض تحت کنترل واشنگتن انتقاد و اعلام کرد که شماری از گروههای اعلام شده همکار گروه تروریستی جبهه النصره هستند.
  بیش از پنج سال قبل آمریکا در راس گروهی از کشورهای غربی-عربی، تندروترین تروریست ها از کشورهای مختلف جهان حتی اروپایی را در گروههای مختلف تروریستی با حمایت های مالی، تسلیحاتی و اطلاعاتی سازمان داد و برای جنگ شهرها به سوریه گسیل کرد که مرگ ده ها هزار نفر بویژه زنان و کودکان، آوارگی میلیون ها تن و نابودی تقریبا تمامی زیرساخت ها این کشور و همچنین عراق را در پی داشته است.
  اروپام ۳۹۱ ** انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:1

  آخرین اخبار