• تاریخ انتشار: شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۵ | کد خبر : 49335
 • حجت الاسلام مجتبی صانعی کرمانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با اعضای شورای عالی حوزه علمیه کشور و تأکید بر ایجاد تحول در حوزه  علمیه از سوی مقام معظم رهبری گفت: اگر بستر لازم برای انجام پژوهش در حوزه های علمیه محقق شود قادر خواهیم بود پژوهش را به بالندگی در مقیاس جهانی ارتقا دهیم.

  وی افزود: برای دستیابی به تحول باید راه نشان ها، راهبردها و راهکارها از سطح کلی به سطوح جزئی در یک اتاق فکر رصد و بررسی شود تا بتوانیم به نتیجه مطلوب دست یابیم.

  این استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: تمامی حرکت ها در زمینه تحول در حوزه های علمیه باید زیر نظر ولی امر مسلمین، مراجع تقلید و پیشکسوتان حوزه های علمیه انجام شود.

  صانعی گفت: البته ایرادی ندارد مطالبه تحول در حوزه های علمیه از پایین باشد اما در نهایت باید همسویی و هماهنگی در این زمینه وجود داشته باشد تا یک مسیر منطقی طی شود.

  تدوین متون جدید درسی با تایید مراجع تقلید در حوزه

  این استاد حوزه علمیه افزود: در بخش آموزش نباید قبل از تهیه متون جدید درسی مورد تایید مراجع تقلید، به طلاب اعلام کنیم که متون فعلی می تواند ارتقا یابد و نباید به صورت بی قواره به متون قبلی حمله شود.

  صانعی تاکید کرد: متون درسی فعلی حوزه های علمیه در جایگاه خود فوق العاده هستند و زمانی باید درخصوص جایگزین برای این متون صحبت کرد که متون جدید با تایید مراجع تقلید تدوین شوند.

  وی گفت: در حوزه های علمیه افراد دارای انگیزه در زمینه تحول وجود دارند که نباید به این افراد برچسب زد چراکه این افراد می خواهند در راستای تمدن سازی اسلامی و تراز مهدویت قدم بردارند.

  این استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: باید کار گسترده در زمینه تحول در حوزه های علمیه صورت گیرد تا منجر به حرکت جهانی مهدویت شود.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار