رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۴۵ | کد خبر : 49402
 • جلوگیری از واردات مازاد، راه حل افزایش درآمد کشاورزان است

  جلوگیری از واردات مازاد، راه حل افزایش درآمد کشاورزان است

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، برنامه گفت وگوی اقتصادی با موضوع محوریت اقتصاد روستا در فرایند های اقتصادی ایران و با حضور محمد صادق حسنی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی روانه آنتن شد.

  محمد صادق حسنی نماینده مجلس با اشاره به اینکه در چند سال اخیر تنها شاهد توسعه عمرانی روستاها بوده ایم، گفت: البته همین موضوع نیز رضایت بخش نیز نبوده است ولی در همین حد هم کمک کننده نخواهد بود. در روستاها مشکل بازار و فروش داریم یعنی روستائیان در تولید و کار کردن ندارند.

  عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان ساخت: اعضای کمیسیون کشاورزی هفته قبل سفری به ارومیه داشتیم. وقتی به بازار سیب مراجعه کردیم، متاسفانه مشاهده کردیم کسی خریدار محصولات آنها نیست زیرا دسترسی به بازار برای یک روستایی مشکل است. در شهر امکانات وجود دارد ولی در روستا، یک روستایی فقط به تولید فکر می کند و به چیز دیگری فکر نمی کند و تولیدش را هم درست انجام می دهد؛ هر زمانی که دولت اراده کند، هر کالایی را بخرد، مطمئنا تولید و درآمد بالا می رود.

  وی راه حل را تنها در خرید تضمینی ندانست و اظهار داشت: دولت می تواند جلوی خیلی از واردات را بگیرد تا بازار به سرعت اشباع نشود. کشاورز هنوز محصولات خودش را وارد بازار نکرده است، بازار از محصول مشابهی که از خارج آمده است، پر می شود.

  حسنی با اشاره به برنج گفت: واردات برنج طی ده سال از سال ۸۴ تا ۹۴ مکتوب گرفته ایم. حدود ۱۵ میلیون تن واردات برنج در سال بود در حالی که مصرف سالانه برنج در ایران دو میلیون و ۸۰۰ هزار تن است. تولید داخلی کشور نیز دو میلیون و ۴۰۰ هزار تن است. هر چقدر هم بد مصرف کنیم و در بدترین شرایط تراز منفی کشور، نیم میلیون تن است. یعنی همین برنجی که در ده سال گذشته وارد شده است برای ده سال آینده کافی است. دولت در این زمینه هیچ پاسخی ندارد در حالی که کشاورز محصول تولید می کند این میزان مازاد کشور وارد می شود.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار