• تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۱۵ | کد خبر : 49406
 • به گزارش وعده صادق به نقل از حوزه دولت خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، جلسه شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی عصر امروز (شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزارشد.

  «اسحاق جهانگیری» در این جلسه هدف از ایجاد مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی را جلب سرمایه‌گذاری و توسعه صادرات غیرنفتی عنوان کرد و گفت: در سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی نیز بر لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت‌های این مناطق در جهت توسعه کشور تاکید شده است.

  در این جلسه دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی، گزارشی از صورت‌های مالی و عملکرد سازمان مناطق آزاد اروند، ماکو، انزلی، قشم، کیش و ارس مربوط به سال مالی ۱۳۹۴ ارائه کرد که پس از بحث و بررسی ضمن تقدیر از برگزاری بموقع و مطلوب مجامع عمومی سالیانه سازمان‌های مناطق آزاد، صورت‌های مالی مناطق آزاد مذکور به تصویب رسید. 

  در این نشست همچنین دستورالعمل سفرهای خارجی کارکنان سازمان‌های مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد کمیته‌ای مرکب از نمایندگان وزارت امور خارجه، وزارت اطلاعات و دبیرخانه شورا، با بررسی دستورالعمل مربوطه در مورد سفرهای خارجی کارکنان سازمان‌های مناطق آزاد تصمیم‌گیری نماید.

  در ادامه این نشست که وزرای نفت، فرهنگ و ارشاد اسلامی، رییس سازمان حفاظت محیط زیست، نمایندگان وزرای عضو شورای‌عالی مناطق آزاد تجاری_صنعتی و ویژه اقتصادی و استانداران خراسان رضوی، کرمانشاه و مازندران نیز حضور داشتند، اصلاح گرایش و موضوع فعالیت منطقه ویژه اقتصادی کشتی‌سازی خلیج فارس مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و به تصویب رسید.

  انتهای پیام/
   

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار