• تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۴ | کد خبر : 4943
 • آیت الله کعبی در سلسه جلسات بصیرت و نفوذ در انتخابات در جمع طلاب استان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت:همانگونه که ما هشت سال جنگ تحمیلی سخت داشتیم الان هم جنگ تحمیلی بر علیه ایمان و تقوا وباورهاست و این جنگ فرمانده می خواهد افسر ودیدبان می خواهد .

   

  وی ادامه داد:انقلاب باید حفظ شود وحتی حفط انقلاب از پیروزی ان واجب تر است ما در عصر پیروزی اسلام در عصر غیبتیم و این توطئه ها برای شکست این پیروزیست .
  آیت الله کعبی با بیان اینکه یکی از عرصه های تکلیف برای حفظ نظام مجلس خبرگان است تصریح کرد:اسم مجلس خبرگان رهبریست پارلمان نیست و کارکرد آن را ندارد اولا مجلس است چون نمایندگان منتخب است اما این مجلس خبرگان یعنی کارشناسان برتر فقهی ،حقوقی وسیاسی نظام در عرصه ی تشخیص و تعیین واعلام رهبری است حدوثا و بقائا براساس حجیت نظر خبره .
  وی ادامه داد:در تقلید تعدد فقیه ضرر نمی رساند اما در اداره نظام باعث اختلال و نقض قرض است این باید نهادینه شود وبه نهاد تبدیل شود که اسم ان شد مجلس خبرگان رهبری ، فقه سیاسی و سیره ی متشرعه و قانون پشتوانه ی این نهاد است.
  عضو مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان ساخت:عده ای بدون توجه این مجلس را با مجلس اهل حل و عقد و یا مجلس شیوخ مقایسه میکنند این توهین به این مجلس است وبسیار متفاوت .
  وی اضافه کرد:امروز دشمن از نقش ولایت فقیه در پیشبرد اسلام پی برده به جایگاه مهم این مجلس وبرنامه هایی دارد برای این مجلس که اولا این جایگاه خاص را از دست بدهد ومحل کادر سازی برای عده ای بشود.
  وی افزود:انتخابات این دوره از حساسیت بیشتری برخوردار است زمانی که امام بود می گفتند که الان نمی شود بعد از تعیین رهبری باز مایوس شدند تا اینکه شورای روابط خارجی امریکا گفتند تا اقا هست نمی شود کاری کرد باید برای بعد از ایشان کاری کرد.
  آیت الله کعبی گفت:برخی ها دنبال این هستند تا مقام رهبری تشریفاتی شود و دیگران تصمیم گیر شوند متاسفانه از روش های انها نفوذ در حوزه ها و روحانیت است
  وی ادامه داد:سند این مطلب در واشنگتن همایشی بود به نام روحانیت چالشها و افق های اینده برگزار کننده ی آن هدایتی رییس شبکه ی سلام است که سروش و کدیور و علوی تبار و جلایی پور و… را دعوت کرده است .
  عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد:گفتند ما اعلام میکنیم روش ما در مقابل روحانیت اشتباه بود که نقد میکردیم باید روحانیت را جذب کنیم و آخوند را به حکومتی و غیر حکومتی تقسیم کنیم.
  وی ادامه داد:به لطف خدا پروژه ی نفوذ در حوزه شکست خورده است اما برای بعد از رهبری طراحی بسیار جدی دارند دو قطبی کردن و کادر سازی درون مجلس خبرگان برای اینده و … را در نظر دارند.
  آیت الله کعبی ادامه داد:برخی از این ها با مرجعیت هم دیدار داشته اند کسانی که حتی به مرجعیت توهین میکنند برای تضعیف ولایت فقیه مرجعیت را می خواهند برجسته کنند در سند توسعه شان تحت نظریه سنت و تجدد اورده اند که به روحانیت احترام میگذاریم ولی کار را خودمان میکنیم .
  منبع: رهیاب

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  چرا نگرانی «وزارت‌خارجه آمریکا» و «بی‌بی‌سی» از دهان نمایندگان مجلس بیرون می‌آید؟ ویرایش فرم‌های سرشماری آغاز شد/ثبت‌نام اینترنتی۱۱.۶میلیون خانوار نقشه پلید عربستان و امارات برای دور زدن ایران عکس/ رییس جمهور در همایش روز ملی روستا و عشایر خوش اندام ترین مردمان اروپا کدامند؟ سود تسهیلات صادرکنندگان ۱۱ درصد کاهش یافت فیلم/ ⏪ عاقبت حق خوری... روحانی چقدر به «جوان»‌ها و «غیرامنیتی‌»ها اعتماد دارد؟ سفر «داباکیس» به ایران/قرارداد بازی‌های رایانه‌ای با شرکت فرانسوی/ سفرهای طولانی رئیس دانشگاه علم‌وصنعت به خارج همه چیز درباره اجرای فاز نخست LEZ مدیر کل ارشاد لرستان، فردا درباره تئاتر جنجالی به مجلس توضیح می دهد حضور پررنگ تقلبی‌ها در بازار پوشاک/کسب سود کلان از اجناس بی‌کیفیت بیکاری، معضل بزرگ کشور/ نمی‌توانیم پاسخگوی متقاضیان کار باشیم عکس/ رونمایی از شاسی بلند جدید پژو برندگان این مسابقه به کام مرگ می روند +تصاویر سخنان روحانی در همایش روز ملی روستا و عشایر رواج پدیده چند شغلی در کشور/ حداقل حقوق با تورم رشد نکرد از گلایه یک رفیق سابق از نالوطی‌گری روحانی تا تدبیری برای حرف آخری غیر از پول و قدرت برای انتخابات در راه خدمت گاهی نیاز به تثبیت و گاهی نیز تغییر مدیر است درخواست چهره های شناخته شده کشور برای اعزام به سوریه/ معرفی مداحان متقاضی به نیروی قدس سپاه