رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۰۰ | کد خبر : 49432
 • ائتلاف سعودی منکر حمله به مجلس ختم در یمن شد


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا به نقل از الیوم السابع، احمد عسیری با رد حمله جنگنده های ائتلاف سعودی به مراسم ختم در تالار بزرگ صنعا مدعی شد: ائتلاف ما از این گونه گزارش ها آگاه است و می توان علت های دیگری را برای انفجار در نظر داشت.
  وی افزود: تحقیق فوری از سوی نیروهای ائتلاف و با مشارکت کارشناسان آمریکایی که قبلا هم به ما کمک کرده اند در این باره انجام و نتایج نیز به محض پایان تحقیقات اعلام خواهد شد.
  این ادعای فرماندهی ائتلاف سعودی در حالی است که عربستان سعودی تاکنون بارها مانع از اجرای انجام تحقیقی مستقل درباره کشتار غیرنظامیان یمنی در حملات جنگنده های این ائتلاف شده است و به نظر می رسد این اظهارات تحت فشار افکار عمومی و شوک حاکم بر جامعه جهانی بعد از کشتار اخیر باشد.
  جنگنده های ائتلاف سعودی عصر شنبه در تازه ترین جنایت خود مراسم ختم پدر وزیر کشور یمن در صنعا را بمباران کردند که بر اساس آمار اولیه، بیش از ۱۵۰ شهروند یمنی کشته یا زخمی شدند.
  گزارش ها حاکی است که «عبد القادر هلال» شهردار صنعا نیز در جریان این حملات کشته شده است. همچنین امداد رسان ها در حین انتقال قربانیان به بیمارستان دو بار هدف حمله جنگنده های سعودی قرار گرفتند.
  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا به نقل از دفتر هماهنگ کننده امور انسانی در یمن، «جیمی مک گولدریک» هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل در یمن در بیانیه ای اعلام کرد: جامعه انسانی یمن با شوک مواجه شد و از هدف قرار گرفتن غیرنظامیانی که در مراسم ختم در تالار صنعا گرد آمده بودند خشمگین است.
  هماهنگ کننده انسانی سازمان ملل در یمن افزود: این خشونت علیه غیرنظامیان باید فورا متوقف شود.
  در ادامه این بیانیه آمده است: گزارش های بیمارستانی در صنعا به بیش از ۱۴۰ کشته و حدود ۵۲۵ مجروح اشاره دارند. جیمی مک گولدریک (هماهنگ کننده انسانی سازمان ملل در یمن) به صراحت این حمله تکان دهنده را محکوم کرد و ضمن عرض تسلیت به خانواده های کشته شدگان، برای زخمی های این حملات آرزوی بهبودی و سلامت کرد.
  اظهارات این مقام سازمان ملل در محکوم کردن این حمله رژیم سعودی در حالی است که مجامع بین المللی با وجود استفاده از تسلیحات ممنوعه مانند بمب های خوشه ای در حمله به مردم یمن، سکوت کرده اند و حتی بان کی مون دبیر کل سازمان ملل پس از مدت کوتاهی از درج نام ائتلاف عربستان در فهرست سیاه جهانی به دلیل کشتار کودکان یمنی، تحت فشارها و تهدیدهای مالی ریاض به سرعت از تصمیم خود عقب نشینی کرد.
  شدت فشار افکار عمومی جهان در حمله اخیر به مراسم ختم در صنعا به حدی بود که حتی آمریکایی ها نیز ناچار شدند نسبت به آن واکنش نشان دهند.
  ند پرایس سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا به بیان اینکه واشنگتن از حمله اخیر به غیرنظامیان «عمیقا آشفته» است افزود: همکاری امنیتی آمریکا با عربستان در حکم چک سفید امضا نیست. با توجه به حادثه امروز و سایر حوادث اخیر ما بررسی فوری درباره حمایت از قبل کاهش یافته از ائتلاف تحت امر عربستان را شروع کردیم و آماده ایم تا به منظور همسویی بهتر با اصول، ارزش ها و منافع آمریکا، از جمله پایان فوری و همیشگی جنگ در یمن، حمایتمان را تعدیل و اصلاح کنیم.
  عربستان و چند کشور عربی با پشتیبانی آمریکا، از ششم فروردین ۱۳۹۴در سکوت حمایت آمیز اتحادیه اروپا و سازمان ملل برای بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت، حمله هوایی همه جانبه ای را به فقیرترین کشور عربی آغاز کرده اند که افزون بر هزاران کشته و زخمی، موجب آوارگی میلیون ها یمنی، برای کشورهای متجاوز حدود ۱۸۰ میلیار دلار هزینه و برای فروشندگان غربی تسلیحات سود داشته است.
  در همین حال، فروش تسلیحات از سوی آمریکا به ریاض باعث انتقاد گروه های حقوق بشری و برخی از اعضای کنگره شده است که از افزایش تعداد قربانیان جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن آزرده اند.
  با پشتیبانی حمایت های آمریکا و سکوت سنگین جهانی، ریاض تاکنون بارها آتش بس های مکرر در جنگ علیه مردم یمن را نقض کرده و مانع از تشکیل کمیته حقیقت یاب مستقل برای بررسی کشتار غیرنظامیان در این کشور شده است.
  دولت سعودی علاوه بر تداوم محاصره طولانی یمن، زیرساخت ها از جمله مدارس، بیمارستان ها، مساجد، جاده ها و پل ها، نیروگاه ها و خانه ها را به صورت گسترده هدف قرار می دهد و حتی آثار تاریخی و باستانی را بمباران می کند.
  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا به نقل از پایگاه خبری شبکه المنار، شورای عالی سیاسی یمن با تاکید بر اینکه« پاسخ به جنایت متجاوزان، دل مردم یمن را آرام خواهد کرد»، از ارتش و کمیته های مردمی یمن خواست همه راه ها و شیوه های ممکن برای پاسخ دادن به این جنایت و دیگر جنایات متجاوزان سعودی- آمریکائی را بررسی کنند.
  شورای عالی سیاسی یمن همچنین از ملت بزرگ یمن خواسته است تا صبح یکشنبه در راهپیمائی صنعا که پاسخی فوری به جنایات متجاوزان سعودی است، شرکت کنند.
  این شورا تاکید کرده است که در مقابل مردم یمن گزینه ای بجز پیروزی و ایجاد کشوری بزرگ، آزاد، مستقل و یکپارچه وجود ندارد.
  براساس این گزارش، ژنرال « شرف لقمان» سخنگوی ارتش یمن هم تاکید کرده است که اوضاع بعداز حمله به تالار بزرگ صنعا با قبل از آن متفاوت خواهد بود.
  این جنایت تنها یک روز پس از برگزاری اولین سالگرد جنایت منطقه سنبان انجام شد که در جریان آن بمب افکن های سعودی یک مراسم عروسی را در شهر سنبان استان ذمار یمن بمباران کردند و در اثر آن بیش از ۱۱۵ غیر نظامی کشته یا زخمی شدند. بیشتر قربانیان این جنایت زن و کودک بودند.
  بر اساس این گزارش، بیمارستان های صنعاء برای اهدای خون به مجروحان این حملات از مردم کمک خواستند.
  تمیم الشامی سخنگوی رسمی وزارت بهداشت یمن پیشتر اعلام کرده بود که در آمار اولیه این جنایت، ۱۴۰ یمنی کشته یا زخمی شده اند.
  جنگنده های ائتلاف سعودی در ادامه حملات خود به مواضع غیر نظامیان در یمن، پیش از حمله به تالار بزرگ صنعا یک بازار در استان صعده واقع در شمال یمن را نیز بمباران کردند که بر اثر آن هفت شهروند یمنی کشته و چهار تن دیگر زخمی شدند.
  شبس**۹۲۴۱**۱۵۷۴**مترجم: جواد ارشادی** انتشار دهنده: محسن تهوری

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار