رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۴۵ | کد خبر : 49570
 • چشم برخی مدیران داخلی تنها به سوی دولت‌های غربی است/عده‌ای به دنبال جایگرینی "ما نمی‌توانیم" هستند

  ابراهیم رضایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک برضرورت شعار “ما می‌توانیم” تاکید کرد و اظهار داشت: آنچه که به‌ عنوان یک کلید واژه بسیار ارزشمند از امام خمینی(ره) به ملت ایران به ارمغان رسید فرهنگ “ما می‌توانیم” بود که تاکید داشتند این فرهنگ را سرلوحه کار خود قرار داده و با اعتماد به نفس به سوی استقلالی که شعار اصلی انقلاب بود بروند.

  وی افزود: نگاهی که متاسفانه در این ساله‌ها تقویت شد ضعف اعتماد به خودی و تزلزل فرهنگ “ما می‌توانیم” و توجه به قابلیت‌های دیگران بود که یکی از دغدغه‌هایی که در قراردادهای نفتی وجود دارد همین موضوع بوده که تمام دستاوردهای متخصصان داخلی را که با وجود تمامی فراز و نشیب‌ها و شرایط تحریم انصافا به قابلیت‌ها و پیشرفت‌های ارزشمندی رسیده‌اند نادیده گرفته و تمامی میدان‌ها به بیگانه سپرده می‌شود.

  رضایی تصریح کرد: وقتی عنصر خودی را که تا دیروز روی میدان مورد نظر کار کرده و اطلاعات همه‌ جانبه به دست آورده حذف می‌کنیم تا جایی که مجبور می‌شود کارگر همان شرکت خارجی شود یعنی اینکه فرهنگ “ما می‌توانیم” را خرد کرده‌ایم.

  نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توانمندی‌های کشور گفت: قابلیت متخصصان داخلی بسیار بالا است و این قابلیت در کشتی‌سازی بندرعباس و آن اسکله شناوری که متخصصان خود ما ساخته بودند به خوبی مشهود بوده و قابل تقدیر بود اما متاسفانه افرادی هستند که این قابلیت را نادیده می‌گیرند.

  وی ادامه داد: عزم و اراده متخصصان و دانشمندان را در رسیدن به خودکفایی و تولید را زمانی که شرکت ماموت در زمان تحریم‌ها کارها را نیمه رها کرد و رفت شاهد بودیم که خود نمونه‌ای از فرهنگ “ما می‌توانیم” است.

  رضایی خاطرنشان کرد: در آن زمان که شرکت ماموت در شرایط تحریم‌ها به ایرانی‌ها خندید و گفت ما می‌رویم ولی تمام پروژه‌های شما تعطیل می‌شود مهندسان و تلاش‌گران کشور بسیج شدند و توانستند آن اسکله شناور را بسازند به‌گونه‌ای که شرکت ماموت که ساخت این اسکله‌ها در انحصارش بود بلافاصله برگشت و به التماس افتاد که خبر این اتفاق را منتشر نکنید تا انحصار آن از شرکت ما گرفته نشود اینجا بود که قابلیت‌های متخصصان ما توانست دشمن را به خفت و ذلت بکشد.

  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی همین طور در صنایع دفاعی دانشمندان بزرگی داریم که به دقیق‌ترین و پیچیده‌ترین دستاوردهایی که غربی‌ها دارند دست پیدا کرده اما توسط برخی افراد در کشور نادیده گرفته می‌شوند.

  وی اضافه کرد: با وجود اینکه دانشمندان داخلی ما در تمامی عرصه‌ها می‌توانند ایفای نقش داشته باشند اما چشم مدیران به آمدن یک متخصص غربی است که این یک نگاه غلط است و خطر و زیانش به‌مراتب بیشتر از هزینه‌هایی است که به منظور یک خطا متحمل می‌شویم.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار