رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۰ | کد خبر : 49731
 • فدراسیون وزنه برداری پیگیر مدال های طلا و نقره محمدپور و رستمی در المپیک لندن


  «داود باقری» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در پاسخ به این سئوال که مدال های طلا و نقره سعید محمدپور و کیانوش رستمی چه زمانی به آنان داده می شود؟ افزود: در این خصوص نامه نگاری لازم انجام شده و منتظر پاسخ کمیته بین المللی المپیک هستیم.
  وی اظهار داشت: هر چند آزمایش دوپینگ تعدادی از وزنه برداران در المپیک لندن مثبت اعلام شده اما تغییر جایگاه سایر ورزشکاران و حتی مدال های آنان باید از سوی کمیته بین المللی المپیک تایید شود که این موضوع نیازمند طی شدن تشریفات اداری است.
  باقری در خصوص پاداش های سعید محمدپور و کیانوش رستمی نیز گفت: فدراسیون پیگیر این موضوع خواهد بود و پس از کسب تائیدیه نهایی از سوی کمیته بین المللی المپیک در این خصوص نامه نگاری لازم با وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک انجام خواهد شد.
  وی ادامه داد: البته رئیس فدراسیون پیشتر موضوع جوایز ورزشکاران را از وزارت ورزش پیگیری کرد که گفته بودند بودجه آن در سال جاری پیش بینی نشده، اما در صورت تائید نهایی کمیته بین المللی المپیک جوایز سعید محمدپور و کیانوش رستمی طبق قانون به آنان پرداخت می شود.
  سعید محمدپور در بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن در دسته ۹۴ کیلوگرم به مقام پنجم دست یافت.
  اما پس از آنکه نمونه های ۱۰ نفر نخست هر دسته در بازی های المپیک لندن مورد آزمایش قرار گرفت، نمونه آزمایش چهار نفر نخست دسته ۹۴ کیلوگرم یعنی ایلین ایلیا از قزاقستان، الکساندر ایوانف از روسیه، آناتولی کریکو از مولداوی و آندری دیمانوف از روسیه مثبت اعلام شد تا طلای دسته ۹۴ کیلوگرم پس از گذشت چهار سال به محمدپور وزنه بردار اردبیلی تیم ملی برسد.
  علاوه بر چهار نفر نخست دسته ۹۴ کیلوگرم، دوپینگ نفرات ششم و هفتم نیز مثبت اعلام شده است که بر این اساس کیم مین جائه از کره جنوبی و توماس زیلینسکی از لهستان که هشتم و نهم شده بودند به مدالهای نقره و برنز المپیک می رسند.
  سعید محمدپور در سال ۹۵ و در مسابقات هفته دوم لیگ که همزمان با رکوردگیری ملی پوشان برای حضور در پیکارهای قهرمانی سال ۲۰۱۵ جهان در سالن وزنه برداری آزادی در جریان بود، از ناحیه آرنج دست به شدت مصدوم شد و ضمن از دست دادن رقابت های جهانی نتوانست برای دومین مرتبه در المپیک حضور یابد.
  همچنین در دسته ۸۵ کیلوگرم نیز که کیانوش رستمی در المپیک ۲۰۱۲ لندن مدال برنز گرفته بود پس از تایید دوپینگ «آپتی اوکادوف» روسی، وی صاحب مدال نقره خواهد شد.
  کیانوش رستمی که دو مدال طلا و یک مدال نقره پیکارهای قهرمانی جهان را نیز در کارنامه دارد در المپیک ۲۰۱۶ ریو نیز مدال ارزشمند طلا را به گردن آویخت.
  ورزشی**۱۰۶۷**۱۳۷۹*۱۴۴۹
  خبرنگار: رضا رمضانی، انتشار دهنده: امیر کاردان راد

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار