• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۰۰ | کد خبر : 49851
 • امروز از در و دیوار شمر و حرمله مى بارد +اینستاپست

  سید حسن خمینی با انتشار پستی در اینستاگرامش گفت با نگاهی به حوادث اخیر یمن می توان دریافت مسلمانان گرفتار شمرهاى بی‌شمار شده اند.

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار حوزه سیاسیون در فضای مجازی گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛حجت الاسلام سید حسن خمینی، نوه امام خمینی(ره) با انتشار پستی در اینستاگرامش با اشاره به حوادث اخیر یمن  گفت: می توان دریافت که مسلمانان گرفتار شمر هاى بیشمار شده اند و از سوی دگر ما هم به قدر توان خود باید سعى کنیم و خود را به جوهره وجودى یاران امام حسین(ع) نزدیک کنیم. شمر شناسى آنگاه ثمر مى یابد که ما هم در زندگانى خود حسینى شویم. سید حسن خمینی نوشت:
  “خدا رحمت کند استاد شهید مطهرى را، یک سخنرانى معروف دارند که مى فرمایند “شمر زمان خودت را بشناس.” آنقدر این سخن را زیبا و پر حرارت بیان مى دارند که هر شنونده اى را با خود هم عقیده مى سازد. واقعیت آن است که امروز از در و دیوار شمر و حرمله مى بارد. مسلمانان گرفتار شمر هاى بیشمار شده اند. کافى است به حوادث روزهاى اخیر در یمن توجه کنیم یا به آنچه در سوریه و بحرین در جریان است. اما این داستان یک سمت و سوى دیگر هم دارد، باید ما هم به قدر توان سعى کنیم خود را به جوهره وجودى یاران امام حسین(ع) نزدیک کنیم. شمر شناسى آنگاه ثمر مى یابد که ما هم در زندگانى خود حسینى شویم. 

  یکى از نویسندگان معاصر تصویر زیبایى از جلوه فرهنگ عاشورا و تجلى حضرت عباس (ع) در زندگى رزمندگان دفاع مقدس به دست داده است: “سه روز بود که بعثی ها آب را بر آسایشگاه ها بسته بودند. خرداد ماه بود و هوای رمادی گرم و زندان دم کرده و خفه کننده. آب جیره بندی شده بود.شب،آخرین سهمیه مان را قاشق شمار گرفتیم و گلوهای خشک کمی تر شد.چند لیتر آب مانده بود برای روز بعد که داخل تشت کوچکی زیر پنکه سقفی باد می خورد. نیمه های شب اسیری ۱۷ ساله از خواب بیدار شد. حلقش از تشنگی خشک شده بود. آمد کنار تشت آب نشست. لبهایش داغ بسته بود.

   باد پنکه موج های کوچکی روی سطح آب درست می کرد. خواست لیوان پلاستیکی را بزند زیر آب، اما دستش پیش نرفت. لحظه ای ماند و به آب زلال خیره شد. یک نگاه به آب، یک نگاه به بالای سر، آهی کشید و تشنه برگشت،همانطور که تشنه آمده بود. رفت خوابید.”

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار