رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۰۰ | کد خبر : 49861
 • نصرالله: خون مردم یمن، عربستان را به زباله‌دان تاریخ می فرستد/ داعش و النصره ابزاری برای تحقق هدف آمریکا و اسرائیل است

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المنار، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان شخصا در مراسم شب عاشورا در مجتمع سید الشهدای بیروت حضور یافت و در جمع عزاداران به سخنرانی پرداخت.

  دبیرکل حزب الله خواستار مشارکت گسترده مردم در روز عاشورا شد و گفت: فردا با امام حسین تجدید میثاق خواهیم کرد و بار دیگر بر حمایتمان از ملت مظلوم یمن تاکید میکنیم. فردا در روز دهم محرم و با وجود تهدیدها در همه شهرها و روستاها و خیابانها به آنها می گوییم که ما را بکشید، اما ما هرگز حسین را رها نخواهیم کرد.

  وی گفت: توافق روسیه و آمریکا فرصتی برای آتش‌بس و آغاز روند سیاسی در سوریه بود، اما آمریکایی‌ها خیلی سریع از این توافق خارج شدند. بر اساس این توافق می‌بایست گروه تروریستی النصره از سایر گروههای تروریستی جدا و مواضع آنها مشخص شود و مناطق النصره و داعش هدف حملات مشترک آمریکا و روسیه قرار گیرد. آمریکایی‌ها به این دلیل از توافق با روسیه خارج شدند که فهمیدند امکان جدا کردن النصره از سایر گروههای تروریستی نیست و هدف قرار دادن النصره گروههای مسلح دیگر را ضعیف می‌کند.

  حمایت مالی و لجستیکی و سیاسی از تروریستها در سوریه

  نصرالله افزود: دولت آمریکا و پیروانش در منطقه به حمایتهای مالی و لجستیکی و سیاسی از گروههای تروریستی در سوریه ادامه می‌دهند، تا جنگ ادامه یابد. طرح آمریکا در سوریه، تسلط بر محور شرقی این کشور از طریق داعش است. آمریکا و اسرائیل اهدافی در سوریه دارند و داعش و النصره برای تحقق این اهداف به کار گرفته می‌شوند.

  دبیرکل حزب الله در بخش دیگری از سخنان خود افزود: آمریکا تلاش می‌کند راههای خروجی برای داعش باز کند تا از موصل خارج و در رقه و دیرالزور مستقر شود. باقی ماندن داعش در شمال حلب دیگر برای آمریکا مهم نیست. بلکه این کشور حلب را برای ترکها و گروههای همپیمان این کشور باقی گذاشته است.

  سنگ اندازی در مسیر حل سیاسی سوریه

  نصرالله خاطرنشان کرد که آمریکا، عربستان، و برخی از کشورها در مسیر راه حل سیاسی در سوریه مانع ایجاد می‌کنند و هیچ وقت هدف آنها دموکراسی و برگزاری انتخابات در سوریه نبوده، بلکه هدف آنها سرنگونی سوریه و تجزیه آن است.

  وی تاکید کرد که سوریه همیشه ستون اصلی محور مقاومت باقی خواهد ماند.

  دبیرکل حزب الله لبنان ضمن قدردانی از مقاومت مردم و قهرمانان در دو شهرک شیعه‌نشین الفوعه و کفریا خطاب به آنها گفت که هرگز از یاد نخواهند رفت.

  وی گفت: هر جایی از سوریه که می‌توان در آن آشتی برقرار کرد باید آشتی برقرار شود و هر جایی هم که باید کمک ارسال شود، ضروری است این کار صورت گیرد.

  دبیرکل حزب الله لبنان خطاب به مردم سوریه گفت: اگر سوریه را تحویل افراد مسلح دهید، حال و آینده کشورتا، صحنه درگیری بین گروههای مسلح تکفیری خواهد بود. اینک امور در دستان شماست و شما هستید که به نبرد در سوریه فیصله خواهید داد.

  رسوایی بزرگ برای عربستان

  نصرالله با بیان اینکه کسانی که در قبال جنگ در یمن سکوت پیشه کرده بودند، به حرف در آمدند گفت: وقتی دبیرکل سازمان ملل متحد درباره کشتار یمن سخن می‌گوید، من چطور ساکت شوم. مردم یمن همزمان با سکوت جهان، مقاومت کردند. ملت مظلوم یمن، مقاومت کرد و جنگید و در میدان ثابت قدم باقی ماند و حماسه‌ها و پیروزی‌ها را خلق کرد.

  وی تصریح کرد که جنایت صنعا رسوایی بزرگی برای رژیم سعودی است. عربستان هیچ راهی در یمن به جز پذیرش راه حل سیاسی ندارد. ائتلاف متجاوز سعودی اصرار دارد که جنایت خود در صنعا را کامل کند و به خاطر همین مانع از مداوای مجروحان می‌شود. جهانیان و عربستان باید قانع شوند که هیچ چشم‌اندازی در نبرد یمن برایشان قابل تصور نیست. بنابراین کسی که در یمن پیروز خواهد شد، این خونی است که در این کشور با ظلم ریخته‌ شده است.

  نصرالله در ادامه سخنانش اظهار داشت: باید بدانند که جنگ در یمن هیچ آینده‌ای نخواهد داشت و با پافشاری عربستان برای ادامه جنگ علیه یمن، تنها یمن آسیب نمی‌بیند، بلکه خود این کشور نیز ضرر خواهد کرد.

  عربستان منبع تروریسم

  دبیرکل حزب الله افزود: رهبران عربستان کشورشان را به لبه پرتگاه سوق می‌دهند و این در حالی است که جهان بیدار شده و خوب درک می‌کند که عربستان منبع مالی و نظری تروریسم در اقصی نقاط جهان است.

  وی خطاب به همپیمانان آل سعود در لبنان و منطقه گفت: به جای اینکه لحظاتی بعد به سخنان من واکنش نشان بدهید، به حکام عربستان نصیحت کنید که از خون‌ریزی دست بردارند و الا این خون آنها را به زباله‌دان تاریخ خواهد فرستاد.

  موضع حزب الله در قبال ریاست جمهوری

  نصرالله بخش دیگری از سخنانش را به مسائل سیاسی لبنان اختصاص داد و گفت: موضع ما در قبال ریاست‌جمهوری آشکار است. باید ارتباطات، دیدارها و گفتگوها برای یافتن تفاهمات و کمک به حل موضوع ریاست‌جموری صورت گیرد. لبنانی‌ها باید طی چند هفته تمام تلاش خود را برای تفاهم و قطعی کردن گزینه‌ مدنظرشان برای ریاست‌جمهوری به کار برند و سپس در دولت وحدت ملی مشارکت کنند. حزب الله منتظر چیزی از منطقه نیست.

  وی با تاکید بر اهمیت صلح و ثبات در لبنان تاکید کرد که صلح و ثبات اصل و پایه اقتصاد، ریاست‌جمهوری، حل بحرانهای معیشیتی و همه چیز است. با وجود اختلافات شدید بین لبنانی‌ها، اما آنها توانستند صلح داخلی را حفظ کنند.

  دبیرکل حزب الله لبنان درباره انتخابات ریاست‌جمهوری لبنان گفت: کشور طی هفته‌های گذشته وارد روند سیاسی مثبتی شده است.

  وی بر حمایت خود از هرگونه تحول سیاسی مثبت که انتخابات ریاست‌جمهوری را به نتیجه دلخواه می‌رساند تاکید کرد.

  دبیرکل حزب الله لبنان همچنین خواستار از سرگیری فعالیت نهادهای دولتی در این کشور و تلاش جدی برای از سرگیری فعالیتهای پارلمان شد.

  نصرالله تاکید کرد که گزینه حزب الله از همان روز نخست مشخص بود و از میشل عون در انتخابات ریاست‌جمهوری میشل عون حمایت کرده است.

  دبیرکل حزب الله لبنان ضمن رد اتهامات وارده به حزب‌الله درباره به تاخیر انداختن انتخابات ریاست جمهوری و اعلام کرد که برخی‌ تنها به دنبال ایجاد فتنه بین حزب‌الله و دیگر جریان‌های ملی لبنان هستند.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار